Kožné problémy po MMR v 15. mesiacoch

relaxx11
25. mar 2021

ahojte, kto prosí vás má tiež nepríjemnú skúsenosť? po ockovani MMR sa synovi (dovtedy úplne zdravému!) urobili najprv 3 male suché červené fliacky na ramene (nie na tom ktoré bolo očkované), a postupne aj napriek liečbe nekortikoidovými krémami sa drobné vyrážky veľkosti špendlíkovej hlavičky porobili po hrudníku, brušku, nožičke... tie male vyrážky vyšli v priebehu pár dní, počas liečby krémami (od kožnej ichtyol, pediater Lipobase, doma naše krémy objednane z prírodnýraj.sk s Demeter certifikátom)

darkdarka
26. mar 2021

@relaxx11 ahoj, odporúčam preštudovať stránku svetnontoxic, je tam výborne vysvetlené aké sú typy ekzémov aj ako sa ich zbaviť. Je to beh na dlhé trate, držím vám palce

tanyan
26. mar 2021

u nás bola spúšťačom atopického ekzému druhá dávka hexa+prevenar. po tejto skúsenosti som už radšej MMR vôbec nedávala. problémy pokračujú a nádeje na úplné vyliečenie som sa vzdala. v tom tele to už navždy zostane. ☹

relaxx11
autor
26. mar 2021

@tanyan 😒😒😒och som zdrvena. nepomohli ani probiotika a rôzne prirodne pripravky na imunitu?

tanyan
31. mar 2021

@relaxx11 intenzita sa mení, ale nikdy to nezmizne úplne a trvalo. aj keď sa to upokojí a zmierni, vždy to po nejakom čase znova "rozkvitne." ☹