Kostička na hrudi

lelulenka
19. júl 2015

Mamicky, prosim o radu. Syncek ma 2 roky, este davnejsie sme si vsimli, ze ma na hrudi vytrcajucu kosticku ci co to je. Je to tvrde. Zlakli sme sa, sli s tym k detskej lekarke a ona nas sfukla, ze robime paniku. Vraj je to bezne, u vela deti sa s tym stretla a je to hrudna kosticka. Ze ako bude maly rast a priberat, strati sa to. Chceli sme predsa len rontgen alebo cosi a vraj ze urcite!!! netreba. No presiel asi aj rok, je sice pravda, ze malicky aj ked papa, ma tolko pohybu, ze nie je taky baculko ako ine deticky v jeho veku, je to taky nas chudusik ulietany. No vzdy ked ho hladkam a narazim na tu kosticku, tak ma strasie. Dcerka take nemala a tiez je strasne chudulinka, zacala som sa vypytovat aj kamosiek s detmi a nik s tym nema skusenost :/ nie je tu teda niekto, kto to ma, prip.ak ano ci naozaj o nic nejde? Pridavam aj fotku, v strede nizsie pod prsickami ta "gulka"...:/

aristka
19. júl 2015

Je to zjavne mečovity v bežok hrudnej kosti tj čast hrudnej kosti a v tej polohe ak nie je baculko je ho mozne vidiet ,ak ho takto natiahnes ,nijak by som to neriesila

kale13
19. júl 2015

vraj na taketo pomaha plavanie, asi ked sa tam vyvinu svaly, tak to nebude tak vidiet..skus ho dat na plavanie ked bude starsi..

jaross
19. júl 2015

Náš malý to má tiež. Doktorka mi povedala, že to nič nieje. Tak to neriešim.

bastyna
19. júl 2015

Aj náš to má. Rokmi, ako dieťa rastie a vivíja sa kostra, sa to stratí.

alusha
19. júl 2015

moj mladsi syn to ma presne take iste, je to ukoncenie hrudnej kosti, taku gulicku tam ma, ma uz 5 rokov a stale to ma rovnake, ale je chuducky, ma len 16kg, tak mu to vytrca.

erina11
19. júl 2015

moj synator ma 15r. a ma to stale ked sa natiahne....je sportovec a je chudsi typ...taký sama ruka sama noha....tiez neriesim...mozno ked zmuznie tak sa to stratí 😉

zzuzulaf
19. júl 2015

teda ja mam vyse tridsat rokov a tu kosticku tam mam doteraz 🙂 takze keep calm! 🙂

gaby21
20. júl 2015

Dievčatá, máme to všetci, akurát u chudých ludi je to viditelnejšie, inak je kostička obalená tukom alebo svalstvom, nestratí sa, fuha nechápem s čím všetkým su ludia ochotný bežať ku doktorovi, mna by takéto niečo nenapadlo 😀

lelulenka
autor
20. júl 2015

@gaby21 sa uvedom, co pises. Mam.aj dceru, je strasne chudulinka a v zivote to takto nemala ani nema, nevidno to. Starala som sa v zahranici kedysi o 4 deti, kupala ich, prebalovala. V rodine mame plno inych deti. A doteraz ani jedno to nemalo, teda ako ty pises, mame to vsetci, no u nikoho to nebolo viditelne. Tak je asi logicke, ked sa starostliva milujuca matka zlakne cohosi, co u inych deti standardne nevidela a prave preto som sa aj po okoli kamaratiek s detmi pytala a kazdy mal reakciu "juj, toto by trebalo riesit, to som nevidela". Tak mi tu nevypisuj blbosti, ze nechapes, s cim vsetkym su ludia ochotni bezat k doktorovi. Sorry, ze nie vsetci sme taki inteligenti a nezjedli sme vsetku mudrost sveta ako ty, kedze tebe by take cosi nenapadlo. Si predstav, ze mne to napadlo a nehanbim sa za to, lebo zdravie mojich deti mi je prednejsie nez tvoje prihluple vysmievanie sa. Ostatnym dakujem za prispevky, som rada, ze je to naozaj "bezne".

gaby21
20. júl 2015

@lelulenka Ved v pohode sa nerozčuluj, mne to prišlo naozaj smiešne, aj prehnaná starostlivosť može byť niekedy na škodu 😝

luvika
20. júl 2015

@gaby21 tiež si myslím, že to nebolo až tak pekné, hoc Ty si to asi tak nemyslela nooo :/ ja mamičku celkom viem pochopiť, tiež by ma to znepokojilo a opýtala by som sa lekárky, keďže som ešte tiež také niečo u nikoho nevidela. Asi by som to zisťovala a to mám tiež dve deti. Kto sa nepýta, nič sa nedozvie ;)
@lelulenka buď v pohode,ak Ti lekárka povedala, že je to v poriadku a aj maminky tu Ti písali, že ich drobci to majú, tak si tým nelám hlavu a užívaj si chvíle, leto a detičky 🙂

darina85
20. júl 2015

Moja dcerka ma nieco podobne, tu hrudnu kosticku - sternum ma troska vpačenu dovnutra, cize jej tam vznika taka jamka, povedali mi, že toto "vpáčenie sterna" je dedičná záležitosť, asi je to pravda, u nás to má dedko, takže je možne že to zdedila, no a jedine riešenie ako to trocha skorigovat, je plávanie - hlavne posilnenie svalov hrudnika a hra na flautu vo vyssom veku kedze ma len 2 roky, ale myslim, že to zvladneme 🙂 nie je to az take velke, poznam chlapceka, ktorý ma vpáčenie také veľké ako tenisová loptička. Takže buď kľudná, to sa porieši 🙂 držím palce 🙂

lelulenka
autor
20. júl 2015

@darina85 diks. Ako pisala luvika, clovek sa s tym nestretol no tak sa opyta. Nebezala som hned ku lekarke. V ramci poradne som to ukazala a spytala sa. Nie som prehnane starostliva, som tak zdravo normalne a urcite nebezim hned s kazdou somarinou za lekarkou. Asi to budeme riesit tym plavanim casom, jedze to tu uz tiez viackrat zaznelo. Dakujem este raz vsetkym.

darina85
20. júl 2015

@lelulenka podla mna, je fajn, ze si dobre vsimas vlastne dieta 🙂 ved preto si mama 🙂 zalezi ti na tom, aby bolo zdrave 🙂 u nas na to upozornila pediatricka sama, ale tiez hned povedala, nech si nerobime vobec starosti, aj ked moj muz robi pravidelnu kontrolu, ci sa to nezhorsuje 🙂 boji sa. ale tiez ju dame na plavanie, ved to deti velmi bavi a zaroven to bude učelné 🙂

lelulenka
autor
20. júl 2015

@darina85 dakujem. Aj moj muz z toho vysaloval, bal sa viac ako ja a ked som mu citala komenty odtial, tak si vydychol. Nie zeby sme lekarke neverili. Len clovek ma taky ten lepsi pocit, ze to maju aj ine deticky a ze to nie je nic zle.

tranquillo
20. júl 2015

Ja som mala takú keď som bola dieťa, tiež som bola kosť a koža, zmizlo mi to samé počas dospievania, naozaj to nie je nič, len drobná "chybička krásy ". Keďže je to dedičné, možno to bude mať aj moja dcéra. Inak u chlapcov sa to vyskytuje o dosť častejšie ako u dievčat.