Korona, karanténa a škola

silviaff
29. mar 2022

Ahojte, viem, ze je tu toho veľa, ale nemám dnes veľmi čas hľadať.
Vcera ma Lekar vypísal na PN z dôvodu korony, mám 2 očkovania. Doma mám 8 roc. dieťa, od štvrtku je doma s nádchou a plus aj dnes. Jej vyšli 3 testy negatívne.
Chcem sa spýtať - ako je to s karantenou:
1.) Aj dcéra musí ostať doma automaticky keď som aj ja chorá?? (Ja si myslím, ze áno)
2.)ako je to s OČR, keďže ma len nádchu možem žiadať o pandemicke ošetrovné alebo iba o ošetrovné?
Školu som tiež informovala, ze som pozitívna. Zatiaľ nemám od nich žiadne inštrukcie.

Stretli ste sa s tým uz niekto ?

Ďakujem Vám 🫶

stastna17
29. mar 2022

1, ano dcera ak nie je ockovana a prekonana musi byt s tebou doma aspon 5 dni ak bude bezpriznakova a negativna
2. pandemicka ocr je iba ak je skola alebo trieda zatvorena, takze iba klasicka ocr
ale ak beries pn nemozes brat ocr. jedine druhy rodic ocr.

renka30
29. mar 2022

Dcéra ak nie je prekonaná za posledných 180 dni pripadne očkovaná musí ostať v karanténe 5 dní, pokiaľ neochorie, môže ísť po 5 dňoch do školy
Pandemická OČR sa čerpá iba v prípade ak je zatvorená trieda alebo celé zariadenie kvôli kovidu (čiže ak je len dcéra chorá tak na pandemickú OČR nemáš nárok). 5 dní neprítomnosti môžeš ospravedlniť ty (aspoň u nás v škole je to tak) ak je to už viac ako 5 dní, potrebuješ ospravedlnenku od lekára

silviaff
autor
29. mar 2022

@renka30 ďakujem

tinka_21
29. mar 2022

@silviaff Inak myslím si, že nemôžeš mať súčasne PN aj OČR. Môžeš poberať len jeden druh dávky. Ak sa mýlim, opravte ma.

silviaff
autor
29. mar 2022

@stastna17 2.) čiže keď mám OCR od minulého štvrtku a od vcera( pondelka) PN tak OCr musí detská ukončiť ku včerajšiemu dnu (pondelku) ?

stastna17
29. mar 2022

@silviaff ak mas od vcera pn, ocr ukoncit v nedelu.

tinka_21
29. mar 2022

@silviaff OČR by mala ukončiť nedeľou,

renka30
29. mar 2022

inak škoda, že ti dal doktor PN, viac by sa ti oplatilo ostať na OČR a potom ak by už išla dcera do školy tak PN.

stastna17
29. mar 2022

veru lepsie by bola ocr aj 14 dni max.