Konvička na výplach nosa deti

punkerka2510
26. nov 2021

Ahojte mám taký problém moja 9 mesačná dcéra má prvýkrát soplík už máme ten istý ale jej to je veľmi ťažko odsávať Keďže s odsávačkou nechcete je to boj stále plače kričí a nedá sa jej to odsať ostávame iba keď spí a to iba doobedňajší pobedy a večerný spánok čo si myslí že asi veľmi málo lebo vždy Pri každom odsávaní nazbierame plnú odsávačku prosím ak máte niekto skúsenosti alebo nejakú radu daj príklad som videla aj konvičku ako výplach nosa Len neviem či to je dobré má niekto skúsenosti alebo čo by ste mi odporučili

balkica
26. nov 2021

My používame konvičku od troch rokov, aj to bol problém, učili nás to v kúpeľoch, Také malé dieťa neviem či by sa dalo spoľahlivo a bezpečne prepláchnuť. Keď sa to neurobí správne, zatečie to všetko do hrdla a je to zbytočné. Radšej kúpiť ten morský sprej Aliamare alebo podobný a odsávať 🙂

vitriolka
26. nov 2021

Pre 9m konvicka nie. Je dobre do nosa streknut vodu, bud morsku alebo fyziologicky roztok, kludne aj prevarenu pitnu vodu. Potom odsatodsavackou aj viac x denne. Toto dookola, aby tie hlieny nezacali zatekat

lutomm
26. nov 2021

tu konvicku kupim normalne v lekarni?

makova333
26. nov 2021

Konvicka sa nepouziva pri tak malych detoch a pri infekcnych soploch (moze si infekciu posunit do prinosovych dutin. Konvicka je fajn pri alergiach.

nikpa
26. nov 2021

@punkerka2510 na konvičku je ešte malá. Mám dve deti a obidve revu jak besne keď odsavame ale nič sa nedá robiť, predsa im to tam nenecham. Chytím a odsajem čo ide. Treba si vedieť poradiť s 9 mesačným dieťaťom, to je celé. Prídu aj horšie veci kedy nebude chcieť a bude robiť cirkus, pri všetkom sa ustúpiť nemôže. A duplom keď sa to týka zdravia, keď nechceš aby jej to sadlo na priedušky alebo bola z toho laryngitida tak si s ňou musíte poradiť a ver, že na sople nie je nič lepšie ako tá odsávačka.

katkatonkova
26. nov 2021

U nás odsávače spolu s.manzelom....ja si zasadnem na malého....chytím mu ruky....muž mu pritlaci hlavu k sedačke.. a odsavame....znie to hororovo...ale neboj...nijak mu neublizis...musíte si ho nejak zafixovat....alebo ak sa zmesti do zavinovacky....teda aby rukami nemohol hýbať.....

jjanulienka
26. nov 2021

Plakať a spierat sa bude ale musíš jej to aj tak odsávať. Predtým jej nastriekaj morku vodu do nosa.
Skore uzdravenie prajem ❤️

anulienka99
26. nov 2021

Ahoj, my odsávame už od začiatku a malá má 15 mesiacov. Áno, občas to nejde hladko, ale mám pocit, že už chápe, že jej to pomáha. Keď je manžel doma, tak pomáha on, keď nie, pripútam ju do lehátka. Teraz sa už ani rukami nebráni. Predtým som ju prikrývala dekou, aby mi netrhala odsávačku. A pomáha, keď na ňu hovorím, napr. Ako robí sova? Alebo vydávam zaujimaveé zvuky a potom ani nevie kedy a je hotovo. Ako pre mamu je to nepríjemné, ale keď vidím, čo z nej ide, tak viem, že musím. Držím palce. 😊

zu12
26. nov 2021

@punkerka2510 na konvicku, ako ti už písali vyššie, je ešte malá. Odsavaj a plaču sa neboj. Mám 3 deti a všetky si časom na odsávanie zvykli. Je to otázka pár sekúnd ak si nájdeš spôsob a ona zistí, že jej je lepšie. Najstarší pri tom strašne reval a boli sme na neho dvaja. Mala som pocit, že je to zbytočné, lebo plačom sa mu iba vytvorili ďalšie sople. Ale tento posledný si zvykol celkom rýchlo. Hlavne buď v pohode ty, aby ona videla, že je to ok.

lucik194
26. nov 2021

@lutomm ano kupis vola sa to rhino horn a stoji okolo 10e

9 mesacne babo je este male, realne sme zacali ked mali deti 3 roky pouzivat konvicku, zo zaciatku s pomocou

engynka
26. nov 2021

@punkerka2510 odsavat a neustupit. To je ako pri cisteni zubov, aj to budete mat obdobie kedy sa bude vzpierat, a co teraz jej ich nevycistis? Tak isto je to aj s nosom a odsavanim. Urcote hygiena nosa, kludne aj 5 x denne prestreknut morskou vodou. Tiez take mensie deti mozu pouzivat inhalator.
Moj sa tiez vzpieral a teraz v 2.5 roku je uz tak prespekulovany, ze radsej sam povie odsat akoby mal zatlacit a smrkat. Najprv povysava plysakom nos potom sam sebe…zvykol si