Kontrolovanie režimu OTP vo vlakoch. Čo potrebuje 15 ročný syn?

7. dec 2021

Zachytila som v telke, že vo vlakoch sa bude kontrolovať režim OTP...keď nie je 15 ročný syn očkovaný stačí, keď bude mať AG test spravený, alebo musí byť PCR. A neviete mi poradiť, koľko oba testy majú platnosť.
Ďakujem krásne za odpoveď

alenah31
7. dec 2021

je to LEN návrh - ak to prejde bude stačiť AG test - ešte neuviedli ako starý bude musieť byť.

autor
7. dec 2021

@alenah31 ďakujem za odpoveď

vlasica19
7. dec 2021

Pokial to neschvalia, tak by som to vobec neriesila. Mozno sa nic take ani neudeje.

anjelicek26
7. dec 2021

Schvalene na slovensku nic nie je, ale u nas v nemecku do verejnej dopravy staci aj antigen, ale nie starsi ako 24h... myslim, ze ak to schvalia, bude to nieco podobne...mozno to pomotivuje trosku nasich dochodcov na ockovanie, uvidime.

gelifil
7. dec 2021

@anjelicek26 a kto to kontroluje?

anjelicek26
7. dec 2021

@gelifil kontrolori, vlak veduci, ti, co kontroluju aj listky, policia... ale v nemecku sa drviva vacsina ludi drzi pravidiel, ta rebelujuca cast spolocnosti je omnoho mensia... takze nebol az taky problem s tym.

gelifil
7. dec 2021

@anjelicek26 v mhd?

anjelicek26
7. dec 2021

@gelifil ano vsade...vlak, autobus, lietadlo, proste verejna doprava...ffp2 maska a bud ockovany/otestovany/prekonany... kazdy ma mat pri sebe papiere...vynimku su skolaci (kedze ich testuju v skole 3x v tyzdni, tak nepotrebuju oficialny test) a deti pod 6 rokov...

https://www.bundesregierung.de/breg-de/aktuelle...

bosorka2302
7. dec 2021

@anjelicek26 no ja len nechapem ze v inych statoch sa opatrenia dodrziavaju a u nas furt nie...ze ci to je mentalitou alebo cim. Lebo vsak nonstop pomaly sme zavreti, a v inych statoch vianocne trhy, obchodne centra funguju normalne, ci inde nepribudaju nakazeni,alebo to vlada az tak neriesi...

anjelicek26
7. dec 2021

@bosorka2302 tak aj u nas su cisla vysoke, ze je to tu ruzove sa povedat neda, aj ked nemocnice stihaju zatial...ale funguje vsetko, skola, kruzky, vsetky obchody, plavarne (otestujem rychlotestom pri vchode a idem dnu), restauracie (otestujem rychlotestom pri vchode a idem dnu)...proste vsetko sa da, ked sa chce... len tu na to idu inym stylom - spolu to zvladneme, robime to najlepsie ako vieme, musime sa podporovat, nikto tu nenadava neockovanym, proste tych testuju a hotovo, nie je tam ta zloba, negativita, nenavist a rozdelenie spolocnosti... Ale toto strasne robia a rozduchavaju media...

bosorka2302
7. dec 2021

@anjelicek26 ano ved uplne je to tu na slovensku chore v tomto. samotesty nema bezny clovek, zopar davali skolakom. ludia sa netestuju, kasle sa na to. a nefunguje poriadne 3r nic, skoly sa otvaraju a zatvaraju....testy v lekarni nekupum aby som sa pretestovala.vsetko nechavaju take nedoriesene mam pocit.

anjelicek26
7. dec 2021

@bosorka2302 ano nedotiahnute. Ked daju lockdown ale nezavru skoly, je to zbytocne a trpi len ekonomika... u nas urobia vsetko, len zas nepodkopnu podnikatelom a firmam nohy pred vianocami, ked maju mat najvacsie trzby...

leuska1991
7. dec 2021

Vlada to neschvalila

cairka
7. dec 2021

@bosorka2302 , aj mňa to mrzí, ako to tu funguje. Ale úprimne, vieš si predstaviť u nás, že niekto bude stáť pred vstupom či do reštaurácie, kúpaliska, obchodného centra a bude robiť AG testy? Veď by ho zlynčovali .... A za to nemôže ani vláda, ani média, ale egocentrizmus jednotlivcov a naivná predstava, že keď sa niekto nechá testnúť, tak je ovca. A to len núti ľudí búriť sa, aby dokázali, že ovce nie sú ....

bosorka2302
7. dec 2021

@cairka ved prave preto sa zamyslam preco b inych statoch to funguje a u nas nie? Podla mna ludia su vsade rovnaki vzdy najdes aj zodppvednych aj blbcov

elenajezova
7. dec 2021

Lenže ani rýchlo testy nie su 100 %. Syn mal príznaky, tri AG testy negatívne a PCR následne pozitivny...

autor
7. dec 2021

@elenajezova mužova ex nás presviedčala, že chlapca si môžeme z karantény od nej zobrať aj bez PCR, ze ona mu spraví len ten rýchlotest...v chlapcovej triede boli 3 pozitívni spolužiaci... muž jej vravel, že ten AG je nespolahlivy..no nakoniec sme my u nej ostali za debilov čo sa nechcú starať 🙈🙉