Komplikácie po obriezke

lili177
7. dec 2015

dobry den ,hladam mamicky s podobnym problemom, ale aj ine
syn bol operovany auguste, mal zakrok spojeny aj s vyberom nosnej mandle, dvaja urologovia zakrok nepovazovali za potrebny no uverili sme pani doktorke naj odbornicke v kosiciach a nakolko sa 7 rocny syn stale tvaril ze ho pretahovanie boli tak sme sa rozhodli pre ciastocnu obriezku, ona vravela ze dieta nemoze sa tak tvarit ze ho to boli ked pretahne predkozku, ze vie o com hovori ze stale s tym bude problem aby nemal v dospelosti s tym starosti, ale...
asi na treti den po prvom oplachu repikom sa mu cez noc zacalo z rany vytekat akoby nejaka tekutina, v noci ako oschla tak prilepila pipik k miesku, no strasne noc to bola, dalsi den sme sli na kontrolu, naordinovala nam maste a bolo uz vsetko ok, prve dva dni nebol ziaden problem, cudovala som sa ze ho to ani neboli ani nic sa nedialo, na dalsej kontrole o mesiac vsak predkozka stale neschadzala dole a vytvoril sa na spodnej strane akoby vacok, hrbolcek hned za zaludom na zaciatku predkozky ako bola rana, stehy, myslim si ze ten treti den mal infekciu a kvoli nej sa to stalo, ani nie jazva je akoby zhrubnuta skor pod jazvou akoby zbytocne tkanivo sa urobilo, mastime teraz mastickou na jazy no nedavam uz tomu velke sance, ze o rok mu to moze v lokalnej anesteze odstranit, neviem, ci by uz nebol uplne obrezany aj ked aj teraz to tak vyzera..
dnes uz viem ze sme na to nemali ist...preto ma to trapi, neviem co dalej, ci to este riesit ci nechat tak, chceli sme mu pomoct, ale aj mat pokoj...a prave ten sa nedostavil...
dnes viem, ze som mala este dalsich urologov navstivit...ale manzel ma za spekulantku povazuje, nechcela som to komplikovat, ale mala som veru, mala som...

janinah
7. dec 2015

kontultuj s iným urologom- chirurgom,hoc aj s dvoma....ak niečo treba odstraniť,tak nie o rok,ale hned,čakať rok je blbosť

lili177
autor
8. dec 2015

este som nenapisala, ze kvoli tomu valceku ta predkozka nechce zist nizsie a zahalit zalud, mala to byt ciastocna obriezka a on ma predkozku celu hore a zalud uplne odhaleny, nasla som jednu maminku ktora maju asi to iste, tiez mal kombinovany zakrok ale oni maju sklony ku keloidnym jazvam, ak viete nejakeho odbornika co by vedel poradit, prosim napiste, alebo nejaku skusenost, im v bratislave radili aby nic nerobili s tym pokial to neprekaza pri moceni, ze az podrastie sa uvidi, nasa urol chcela rok pockat ze niekomu sa to pekne zahladilo, ...aj ked na zazraky moc neverim, a bolo vidiet ze to nie je caste, ze bola prekvapena, na prvej aj druhej kontrole sa tvarila ze jevsetko v poriadku no na tretej uz nie

marinakov
5. nov 2020

Dobrý deň, prosím ak vie niekto poradiť, ak mal podobne problémy. Synovi 11r.bola pred 3 dňami vykonaná celková obriezka (zdrav.problemy s močenim mal), včera ráno sa mu vytvorila na jednej strane veľká tmavá chrasta, zhluk krvi, ktorá keď sme prelievali repikom sa uvolnovala zo spodu a začala krvácať. Po konzult.so všeobecnou Dr.ze nemáme repikovat, len natierať framykoin. No a teraz zase vidím ako sa mu na spodnej strane pindula tvorí taky žltý povlak, dúfam ze to nie je hnis. Ráno mame problém so spustením cikania ako keby mal upchatu dierku, musi silno viac krát zatlačiť a potom sa spustí, ráno ho to moc štípe, potom nie. Prosím, o reakciu maminiek, čo si s tým prešli, že či je to ok. Ja som už na nervové zrútenie, to nehovorím čím sme si prešli tieto 3 dni (mamičky ktoré to majú za sebou vedia), len sa potrebujem ukludni že je to normal priebeh hojenia. Ďakujem moc.

lili177
autor
5. nov 2020

mozno to je hnis no ja by som dala na ten framikoin, nech pisa v sprche mozno to bude menej stipat

myshela
19. apr 2021

@lili177 ako ste to nakoniec poriesili? Mô 3rj syn má ciastocnu urobenu pred mesiacom. Zasite to má tesne nad žaludom..čo sa obávam že až moc natesno a snáď nebude mať v dospelosti problemy, muž tvrdí, že ako mu bude rásť tak sa jazva bude od žaluďa vzdialovat.. nebiem. Vôbec mu to nejde "pretiahnuť":stále to má hore vyhrnute. Dr povedal, že bude mať polku žaluďa zakrytu..ale neviem kedy. Mala s mu dať úplnú..

lili177
autor
19. apr 2021

syn ma uz 13rokov a dr co ho viedel naposledy tak pred piatimi povedat ze to ma tiez ako celkovu, uz to neriesim, a co na to povedal dr co mu to robil?

myshela
20. apr 2021

Dr na kontrole po 3tyz na moju otázku, či to nemá prilepené (ja som myslela že to site zíde dole) povedal že veď to je čiastočná obriezka, obriezka je vždy obriezka, teda zasite nad žaludom. Tesne pred operáciu som sa rozhodla pre čiastočnú , dr mi povedal, že ak bude mať dosť dlhú predkozku bude to môcť urobiť. A teda urobil. Už je vyše mesiaca po operácii a má to stále nad žaludom zrolovane, dole mu to ide do polky žaluďa ale hneď to vybehne opäť hore. Že to máme večer naťahovať. Neviem, či rastom sa môže niečo zmeniť, ale ľutujem že som nedala celkovú. Tu čiastočnú som si inak predstavovala...

lili177
autor
20. apr 2021

ok ale ved teraz je to ako celkova ci?ani nam to nevyslo...neriesim to uz