Komplikácie chrípky - bolesť ucha

16. dec 2022

Ahojte maminky, chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosť, syn má chripku, dva dni mal teplotu 38-39, na 3. deň už bez teploty a na 4.tý deň sa sťažuje na veľkú bolesť ucha a hlavy. Doktorke sa už nedovolám. Predpisala nám pamycon do nosa. Takže otázka -môžem mu to dať aj do ucha? Pomôže mu to ak mu začína zápal ucha? Ak sa mu to nezlepší budeme musieť na pohotovosť,len zatiaľ by som mu chcela niečo na to dať. Ďakujem za rady 🙏

dadka128
16. dec 2022

Určite hneď na pohotovosť.. a oni ta pošlú na orl .. len to netreba zanedbať... Ver ci never ... Syn mal zapal stredného ucha dr to nevidel na druhý den som tam sla znova to nas teda poslal na orl zapal ok mal atb dobral .. o 12 dni znova... Boli sme na pohotovsti .. dajte nurofen a paralen .. chudák syn mal 40 horúčky lenze ja soom uz mala také nervy ze nas tskto vsetci odbijali ze som to nevydrzala a boli sme na pohotovsti v inom meste kde nas uz konečne poslali na orl zapal tak silný ze sme boli v nemocnici... Robili mu prepichnutie blanky oddávať museli ten hnis chudatko... Prišla úľava atb mal uz druhé vtedy.. chudatko 40 horúčky tyzden v kuse..

zabka79
16. dec 2022

Urcite pohotovost ucho je kruta bolest poznam sama. Pamycon je aj do ucha ale neviem....pockala by som co povedia na pohotovosti

jaskolka
16. dec 2022

Pamycon mu môžeš dat, ale ak ma zápal stredného ucha (co pravdepodobne ma) nepomôže mu to, lebo problém je za bubienkom.
Tam skôr od bolesti celkovo mu daj dačo, burow alkohol, Nurofen, Panadol, nech si neliha, ale skôr polosed (ucho boli hlavne v noci a v ľahu) a ísť na pohotovost. Potrebuje už ATB celkovo a uvoľňovať nos (spreje).

luccija
16. dec 2022

Nie, k lekárke moja dcéra to mávala z dutín to býva veľká bolesť potrebuje ATB nám hrozilo prepichnutie bubienka.Do ucha sú burowowe burowe?kvapky aspoň zatial, keď vieš kúpiť a niečo od bolesti