Koloidné striebro - použitie a vek dieťaťa

zuzka_puska
1. máj 2017

ahojte, kupila som nedavno koloidne striebro, citala som o nom sice vela, ale chcela by som vediet aj nejake vase realne skusenosti.... na co vsetko ho vyuzivate, ako casto, ci vam pomaha....???? ja som si ho kupila na streptokoka, kloktam si s nim hrdlo.... Malej (3 roky) som ho kvapkala do nosteka pri nadche, ale neviem ci je to spravne.... Lekari mi k tomu nevedia nic povedat, tak skusam este tu, u mamiciek ktore s nim mozno maju aj osobnu skusenost. Dakujem

rora
1. máj 2017

Ja ho pouzivam raz denne ako pletovu vodu (mastna plet). Dost mi to pomaha, nie ako tie bezne pripravky z drogerii...

zuzka_puska
autor
1. máj 2017

@rora ako pletovu vodu?? ako normalne na tampon a pretriet tym tvar..??

gondyo
1. máj 2017

my používame koloidné striebro dlhodobo pri nádchach,soplíkoch,bolestiach zubov,uší a pod.na streptokoka odporúčam užívať aj vnútorne každý deň 5 ml,dlhší čas,my si ale robíme tak po troch týždňoch prestávku a potom podla stavu zase užívame denne(syn má 4 roky a užívame striebro už asi rok a pol

zuzka_puska
autor
1. máj 2017

@gondyo prosim vas, cize normalne date na lyzicku a date synovi vypit....??? zapija sa to vodou, alebo niecim....??? Ja to malej kvapkam do nosteka, ale nepomaha jej to, ma zelene sopliky a nevidim zatial ziaden ucinok. Bojim sa, aby jej to neposkodilo na sliznicu nosteka, nie je to nebezpecne...??

gondyo
1. máj 2017

samozrejme,že aj do nošteka deťom...

gondyo
1. máj 2017

určite jej to neuškodí,zničí jej to baktérie v nosíku,nesmie to prísť do kontaktu s kovom,takže plastovú lyžičku,neviem akú máte hustotu,aké číslo je na flaške?skratka ppm

zuzka_puska
autor
1. máj 2017

@gondyo mame 20 🙂 v lekarni tusim ine ani nemali. Cize mozem to kvapkat do nosa, a zaroven dat aj cca jednu lyzicku zapit cajikom...??? ci to uz je moc

trnavacka
1. máj 2017

@gondyo kolko ppm mate odskusane?

zuzka_puska
autor
1. máj 2017

zienky, ja som bola u jednej takej liecitelky. A ona mi odporucila kupit si toto striebro na streptokoka... ktoreho mam v hrdle. Tak som kupila, bez rozmyslu, jedine co v lekarni u nas mali 🙂 A pouzivam to zatial len na ten nos, ale citala som ze to ma kopec ucinkov, len akosi sa bojim aby to neublizilo 🙂 lekari mi o tom nevedeli povedat nic. Ze nemaju odskusane.... Napriklad, moj muz si s tym vyplachoval nos - dal do malej flasticky a vlial do nosa riadnu davku, vyslo mu to cez hrdlo a vyplul. Povedal len, ze stipe.... urobil to asi 5 - 6x, a vyzera, ze mu to celkom pomohlo.... No a mala nam teraz soplikuje, ja mam novu pracu zajtra zacinam takze nemozem ist na OČR ☹ preto som jej skusila tiez kvapkat do nosteka....

gondyo
1. máj 2017

najprv 10 ppm,teraz už 20 tku,je to trochu silnejšie,len viem,že to striebro z lekárne je dosť slabé a nemá to až taký účinok,skús nájsť niekoho kto to vyrába,lebo ja mám doma robené a jedna známa si kúpila prístroj na domácu výrobu...zistím kde sa dá príp objednať niečo kvalitnejšie a napíšem...ale asi až zajtra,dnes je sviatok

sorciera24
1. máj 2017

@zuzka_puska my to pouzivame pri nadche a akasli, normalne prestrekujem detom aj nos aj do hrdla striekam....v lekarni mavaju zle skaldovane.....KS musi byt skaldovane v sklenenej flasi a nesmie sa podavat na kovovej lyzicke...co viem, niektore lekarne to maju v palstovej flasi a to vlastne kupujes bez ucinku....ja kupujem u znameho, co doma vyraba, am pristroj, je registrovany....pouzivame 15ppm

alexxandraa
1. máj 2017

@sorciera24 prečo je v plastovej fľaši neúčinné?

sorciera24
1. máj 2017

@alexxandraa Hotový koloid nesmie prísť do styku:

S plastami – niektoré tvoria na povrchu elektrostatický náboj, sú často porézne a strieborné častice
sa v nich zachytávajú (povrchy černajú).
S gumou – (striebro ju časom narušuje).
S kovmi, vrátane neželezných – (vzniká nežiaduca elektrochemická reakcia).

Nepoužívajte preto žiadne kovové ani plastové lyžice, ale len priloženú sklenenú odmerku
s vyznačeným dávkovaním.

rora
1. máj 2017

@zuzka_puska ano tampon riadne namocim poutieram nim tvar a mokru od striebra si ju necham uschnut a potom pokracujem s beznym kremom ci mejkapom... mam priamo na cistenie a regeneraciu pokozky. Nemam jedinu vyrazku a aj menej mastnu plet. A teda bojujem s tym uz 15 rokov... a toto je konecne nieco co mi pomaha

zuzka_puska
autor
1. máj 2017

aha, takze vlastne ja mam striebro z lekarne, asi preto nevidim ziaden ucinok.... ☹ Ale kde by som zohnala kvalitne, v sklenenej flasi....??? objednat z netu, alebo...?

poleva
3. máj 2017

@zuzka_puska aj ja mam z lekarne striekam detom do nosa a pomaha a neskutocne ..Nemali sople od januara a to je rekord

alexxandraa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poleva
4. máj 2017

@alexxandraa mam to vo flasi v akej som kupila a hore som si z ineho spreju dala rozprašovac

lenkabukviarova
13. jan 2019

Prosím, neužívajte koloidné striebro vnútorne. EÚ to jednoznačne zakázala, sme sa používať len na vonkajšie použitie. Som farmaceutka v lekárni a na facebooku píšem stránku Web zdravej rodiny o takýchto problémoch detičiek a mamičiek

ddsim
19. mar 2019

@lenkabukviarova Lenka, a mimo EU sa moze pouzivat vnutorne? Je to blud, v US v CA je to v pohode uzivat oralne, to len tu v EU si zakony robia haj buj...

slnecnica77
4. feb 2021

@gondyo pouzivate ho prosim aj teraz? Lebo v lekarni ho predaju, ale uz sa pri nom pise, ze u nas nie je na vnutorne pouzitie. Dakujem

gondyo
4. feb 2021

teraz už to užívame veľmi málo,väčšinou na afty,ja mám skúsenosti pri zlatom stafylokokovi,tam treba aj vnútorne užívať...ja používam na čistenie,keď sú zahnisané oči,na bolesť zubov,po zákrokoch napr...ale užívali sme vnútorne niekoľko rokov,a sme v pohode

gondyo
4. feb 2021

používali sme často na výplach nosa,v polohe ležmo,nechať trochu postekať aj do dutín,synovi aj mne nič iné nepomohlo...

slnecnica77
5. feb 2021

Ok, dakujem pekne za info🙂