Koľko vody by malo vypiť mesačné bábo na um?

jarca1111
1. feb 2019

Ahojte, chcem sa opytat kolko ml vody davate babatkam za cely den, niekto tvrdi ze sa nema davat vobec no moj maly potom pyta kazdu hodinku a pol um co je zle lebo potom ho boli brusko..

evittam
1. feb 2019

@jarca1111 Nikdy som to nepocitala. Davala som vodu,caj aj dojcenym deťom,obom. Kolko chceli.

lorela
1. feb 2019

@jarca1111 Ja som na základe odporúčania pediatričky nedávala vodu popri UM, aj keď viem, že niektoré odporúčajú dávať. Tej svojej lekárke som plne dôverovala. Dcérka sa narodila na jeseň, takže kvôli horúčavám som tiež nemusela tekutiny extra dopĺňať.

zuzipolo
1. feb 2019

@jarca1111 ahoj,ja som dávala vodičku od 3 týždňa (ešte bola aj čiastočné dojčená)..na začiatku vypije malo vody,mne tuším ako vyše dvojmesačná vypila cca 50 ml,možno viac možno do 100 nepamätám si to presne,lenže vtedy boli horúčavy takže som ju stále núkala vodou..veď ju ponúkni,nenechaj jej veľmi veľa vypiť,nakoniec prídeš na to koľko jej treba/stačí,každé bábätko je iné 🙂

evkamotka
1. feb 2019

Vody som mu nedavala, pitny rezim ma v um

olino17
1. feb 2019

Um je susene mlieko, cize susi. Je potrebne davat aj vodu, i ked vela nevypije

evkamotka
1. feb 2019

Viem ze to nie je odborna stranka, najdite si k tomu asi viac ale aspon zhrnute dovody
https://m.spuntik.zoznam.sk/cl/1000717/1590139/...

malinajahoda
1. feb 2019

@jarca1111 dcérka mala ar mlieko, zahustené škrobom, takže vodu som dávala kedykoľvek chcela. Nikdy som to nepočítala.

jarca1111
autor
1. feb 2019

@malinajahoda no ja som prvorodicka a neviem kedy chce naozaj papat alebo je len smädny.. dam mu vodu tak si cucne a vypluva, place a trucuje az kym mu nedam mlieko.. lenze on toto robi kazdu hodinu a pol.. uz som skusala mu dat aj medik do vody nech mu chuti viac no nic.. kym mu nedam mlieko tak nic..a my mliecko iba zahustujeme, sem tam dam AR mliecko

topasitta
1. feb 2019

@jarca1111 med by male deti nemali jest, lebo moze obsahovat botulotoxin, do roka sa tomu nevedia branit

lorela
1. feb 2019

@jarca1111 Fuha, med bábätku? Počula si o tom, že je to silný alergén?
Pýta mlieko, tak mu jednoznačne dávaj mlieko. Teda dúfam, že tým nemyslíš kravské.

malinajahoda
1. feb 2019

@jarca1111 dávaš med? Moja malá ho doteraz nemala a to už bude mať o 3 týždne rok. Je to silný alergen. Asi mu netreba voda, nenúť. Možno nie je smädný a mlieko mu stačí. Aj je zima. Keď sa oteplí, tak si aj vypýta. A pri prikrmoch to už bude lepšie.

zuzipolo
1. feb 2019

@jarca1111 med nie,nie malinkemu novorodencovi,do roka med rozhodne nie nabudúce

jarca1111
autor
1. feb 2019

@lorela vazne ? kamaratky davali med alebo praskovy cukor na cumel a aj moja mama nam bezne davala na cumlik medik, tak som myslela ze to neni az taky problem.. dobre ze drobec nevypil tu vodu s medom

lorela
1. feb 2019

@jarca1111 Toto sú praktiky z čias našich starých a prastarých mám. Dnešná doba, teda dnešné deti majú kopec alergií, organizmus, prostredie je, žiaľ, iné, deti citlivejšie a pod. Pokladám za rozumné držať sa súčasných rád a odporúčaní ako odborníkov tak aj lekárov, a v prípade cukru a medu u bábätiek sú to rady jednoznačné - nepodávať.
A ono nejde len o možnú alergickú reakciu, ale dieťatko si privykneš na sladkú chuť a môže sa stať, že v čase príkrmov ti bude odmietať nielen zeleninu, ale aj ostatnú normálnu stravu. A to by bol problém, pretože organizmus sa vyvíja a potrebuje všetky živiny, vitamíny a minerály.

jasminet
1. feb 2019

Vodu som prvorodenej čo bola na um začala ponúkať až keď som ju začala prikrmovat. Dovtedy len um... A žiaden med ani cukor.

jarca1111
autor
1. feb 2019

@lorela pijeme sunar a ten je veru az dost sladky, tak dufam ze nebude problem potom s prikrmami :(

lorela
1. feb 2019

@jarca1111 Nemal by byť 🙂.

iveta143
1. feb 2019

@jarca1111 med dojcata nesmu...je to silny alergen,a pre taketo babatko moze byt nebezpecny.neprisladzaj urcite, ved to babo nevie,ze to moze byt aj sladke...staci cista voda...aby ti neskor neodmietalo zeleninove prikrmy..a ak nepije ,to neznamena ze mu nechuti, jednoducho nieje smadne...moj syncek ma 9 mesiacov a ked mu ponuknem cajik, tak len sa s flasou hra,velmi nechce...ak krmis cca kazde 2 - 3 hodiny,tak mu skus davat na striedacku...napr nakrm ho a o hodinku alebo hodinku a pol mu ponukni trosku vody. aj nase um mlieko je sladsie a ziadny problem s papanim prikrmov nebol.

lubik87
2. feb 2019

@jarca1111 moja je decembrova od cca.februara na um vodu som dávala vždy ale pocuckala a nič cez leto už stiahla fľašu teraz má rok a dá aj dve ..stále je na um samozrejme.aj normálnej strave...ty hlavne nepanikar nemusíš dávať vodu ..vidíš podľa stolice..moja píla ár mlieko takže trošku vody keď vypila bolo lepšie...a.hlavne neslad nič takému drobcovi žiadny med a cukor ..aby si neskončila s babom v nemocnici....