Koľko po užívaní antibiotík majú deti pokazené bruško?

lucinka4
26. jan 2011

mamicky,prosim vas ako dlho po uzivani ATB mali vase ratolesti posramotene brusko..ja som nevedela,ze sa musia davat probiotika takze prve dva dni sme nedavali,potom uz ano..mala uzivala do soboty Sumamed a probiotika davam kazdy den ale aj tak to stale nie je ono,v noci sa budi s placom,ma nafuknute brusko,niekedy sme hore aj vyse dvoch hodin..davam jej espumisan,ten je pomaha na prdiky ale pricinu neriesi 😒
inak mala bude mat rok

babulina
26. jan 2011

neviem ake mliecko pije ale ak normalne kravske tak by som docasne presla na bezlaktozove, aspon ja to tak robievam na odporucanie gastroenterologa, ze dva tyzdne po dobrati atb davame radsej bez laktozy
a tie probiotika mu mozes dat aj teraz, neublizia skor pomozu

kisska
26. jan 2011

nam doktorka hovorila, ze probiotika treba aj tyzden po atb... ked neberieme od zaciatku tak aj dlhsie 🙄 A berieme Nutrolin B (rozpustne tabletky), kedysi sme bravali ProGaia, ale tie nam nesadli. Pomaha aj to, ked ich beries cca v strede medzi davkami atb, aby ich lieky neznicili skor, nez sa stihnu dostat na "miesto urcenia".

bobocka
26. jan 2011

co ja viem,tak ked sa berie atb,tak sa musia nasadit aj probiotika.nam ani to nepomohlo,maly mal tak zapareny zadocek z atb hovienka,ze sa zajakaval od placu a bolesti a utekali sme na pohotovost a hned sme atb museli vysadit ☹ .ale ak je priebeh podavania atb v pohode,tak by sa malo davat probiotika spon dalsie 2 tyzdne po dobrati atb,aby sa ta crevna mikroflora dala do normalu.atb su neskutocna pliaga 😠 pomozu,no aj poskodia 😠

ivett1
27. jan 2011

ahoj... kedže antibiotiká likvidujú okrem choroboplodných potvor aj zdraviu prospešné mikroorganizmy, môže ich užívanie vyvolať hnačku (alebo naopak zápchu), a tak je super, že ste nasadili aj probiotiká, ktoré by mali črevnú mikroflóru upraviť ...jasné, že nezaberú hneď a je potrebné ich užívať pokiaľ sa stav nezlepší, ale pokojne môžete v tom pokračovať, lebo probiotiká by mali zvýšiť aj imunitu, ktorá je trošku oslabená po ATB liečbe 😉
...ideálne by bolo (ako uviedla kisska) užiť ich v strede intervalu užívania antibiotík (ak beriete ATB každých 12 hod., tak probiotiká užiť asi 5 - 6 hodín po užití ATB)...ak sa to nedá dodržať, tak minimálne dve-tri hodiny po podaní ATB a najlepšie s jedlom, alebo tesne po jedle (ako som bola poučená v lekárni, ak pijete mliečko nemusíte ho vôbec vysadiť)...nadúvanie bruška spôsobujú práve tie probiotiká (čiže pár dní budete mať vetry), ale po čase to prejde... 😉...držím palce

alexandrah
27. jan 2011

probiotika aj kludne 2 tyzdne po atb ... nejest ich spolu s atb, ale cca 2 hodiny po atb ... inak nemaju ucinok ... 🙂

evickapooh
27. jan 2011

no to moze trvat aj tyzden kym sa upravi crevna flora.ako babulina pise-odporucala by som AL110 -bezlaktozove mlieko,probiotika mozes davat aj dlhodobo aj mesiace -ked mate viac ako 6 mesiacov-hlavne teraz v zime v chripkovom obdobi -probiotika su dobre aj na immunitu nakolko su dobre na crevnu floru a 60 percent imunitheho systemu je v crevnej flore tam sa vyvaraju immunobunky.ja malej leuske davam vzdy trosinku prasku dophilus do mliecka a vacsej dcerke davam swiss ceresnove laktobacilky.kazdopadne odporucam ti kupit nejake kvalitne probiotika-ktore sa uskladnuju v chlanicke ostatne nie su take kvalitne,neobsahuju zive bacily preto nemusia byt v chladnicke.to nam vysvetlila lekarnicka.a probitika 2 hodiny pred alebo 4 po ATBked uz neuzivate Atb tak 2 krat denne po jedle. skore zlepsenie prajem malej Simonke!

mariana0915
1. feb 2011

ahojjjj
my sme mali taky isty problem ako vy 🙂
moja dcerka mi brala ATB na zaciatku januara a brala ich 7dni 🙂 zdravotny stav sa zlepsil vsetko ok len to jej travenie bolo onicom v noci plac,nafuknute brusko hnacky ja osm jej davala aj probiotika berie ich uz asi 1rok a mozem povedat ze sa to uz zlespilo uz ju neboli brusko ,ja som jej aj popritom daval Hylak kvapky 3dni po 3x10kvapiek mozes davat aj probiotika aj espumisan ale zeby bol aspon1hod rozdiel my uz to mame ok konecne trrvalonam to presne 1mesiac trpenia 🙂 my podavame probiotika dophilus uz 1rok 🙂
orajem skore uzdavenie viem ako vam je aj malej presli sme si tym 🙂

martinka44
5. feb 2011

ahoj,moja mala ma 6,5mesiaca.Pred tyzdnom dobrala ATB a nemala stym chvalobohu problem.Akurat sme zacinali aj s prikrmami,tak 2 dni nekakala,ale nasa Dr.poradila racsej ze jej mam dat aktiviu sladku bielu ako probiotika.Ze je to na ten isty princip a nemusi brat ziadne umeliny.

ivalam
5. feb 2011

my namiesto klasickych antibiotik pouzivame prirodne antibiotikum cordyceps. nema vedlajsie ucinky.
ak ste dobrali antibiotika a necitite sa dobre, vhodna je pre dietatko na ukludnenie traviaceho traktu dvojita celuloza. pozri sa vias na: www.zdravsizivot.webnode.sk

jenny2009
7. feb 2014

nam teraz vyslo ze berieme atb 2tyzdne v kuse, ani neviem ci sa to takto dlho moze, je tu nejaka pani doktorka a poradi, maly mal zapal stredneho ucha, bral atb, tereaz ma agninu zapalene mandle tak dalsie, a strasne chrape uz asi 2 mesiace

blue99
8. feb 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

na každé ATB je potrebné kvalitné probiotikum...ale kvalitnééé!!!Iné neporieši nič,možno iba ak ukľudní matkinu hlavu.. 🙂

pavlikova
8. feb 2014

Inak je možné, že vám možno nesedia probiotiká ktoré malinká užíva. Mám to odskúšané na mojich deťoch.Synovi pomáhal len Nutrolin B,z iných mal nafúknuté bruško a trápil sa,nespal. Dcérka zase Nutrolin B neznášala, bola nepokojná a mala nafúknuté bruško. Takže u nej sme prešli na Biogaju a bolo po problémoch.A sestrina malá zase len Hylak toleruje. Skús nejaké iné probiotiká ako berie teraz a uvidíš....