Koľko kvapiek Vigantolu denne?

ssussie
22. nov 2012

Caute mamky, kolko kvapiek davate Vigantolu denne? My sme davali dve a potom nam zvysila lekarka na tri denne ... lebo, ze ma este pomerne velku fontanelku. A Kanavit sme ani nebrali ... A to dokody ten Vigantol musime brat? Diki

84matulik
22. nov 2012

@ssussie ahojky my berieme 2 kvapky denne a mal by sa brať do troch rokov...🙂)))

hamca
22. nov 2012

ahoj, my berieme 2 kvapky a kanavit berieme tiez 2 kvapky raz za mesiac. vigantol sa ma vraj brat dovtedy, pokial je dieta kojene, ale za tu info nerucim.

liuba84
22. nov 2012

ahoj tak môj drobec užíva vigantol 2 kvapky denne a dr. mi povedala že tak rok- rok a pol ho bude užívať...a bral aj kanavit ale len dovtedy kým som kojila že teraz už nemusí lebo vitamín K je v umelom mliečku

jaroslavapovraznikova
22. nov 2012

@ssussie nám lekárka predpísala 2 kvapky denne až kým malá nedovrši 1 rok🙂 ak máte otázky tak určite vám vaša pediatrička odpovie do kedy ich treba užìvať🙂

nasta197
22. nov 2012

2 🙂

macik061
22. nov 2012

tiez sme brali 2 kvapky aale uz berieme 3 koli tomu ze sa mu potia nozky aj rucky ...

ssussie
autor
22. nov 2012

aha ... no zavolam ja zajtra asi doktorke, ci este stale mame brat tri, dnes som sa akosi zabudla opytat ... ja ... blondina.

ssussie
autor
22. nov 2012

no a nas je dokrmovany ... to mu staci ten vitamin K z mlieka ked je nim len prikrmovany ... ?

ankiki
22. nov 2012

Tak, moja má brať 1 kvapku denne do svojich 3 rokov 🙂

ivia123
22. nov 2012

@84matulik AHOJ CHCEM SA LEN OPYTAť PREčO DO 3.ROKOV.mOJA DCERKA TO MALA UžIVAť DO1 ROKA DIK ZA INFORMACIE

something
22. nov 2012

Viagantol 2 do troch rokov ale casto zabudam ☹ Hlavne ze to ide do mlieka...A kanavit sme brali jednu tyzdenne ale len do troch mesiacov

cadulka2908
22. nov 2012

Ja dávam malému Vigantol každé ráno 2kvapky ešte pred jedením a doktorka povedala, že do 1.roka. Ževraj by sa mala fontanelka do jedného roka zrásť.

bambibam
22. nov 2012

2kv denne do mlieka - cca do 1roka prípadne i do 2rokov pokiaľ je potrebné

sylvia78
22. nov 2012

no nasa pediatricka mi kazala 2kv na mliecko lebo D vraj sa lepsie vstrebava a do dvoch rokov a do najblizsej jari, my sme oktobrovi takze este tak do aprila 2013. A MUDr. Kadlicova z Ruzinova pneumologicka mi povedala, ze konecne rozumna pediatricka, lebo ak sa dava kratko D vitamin cize vigantol tak dochadza k deformacii hrudneho kosa a potom su problemy s plucami a deticky koncia u nej v ordinacii. Takze my mame 25 mesiacov a este stale berieme. A fontanela sa ma zrast do 20 az 24 mesiaca. Kazde dieta je ine.

nikolet_89
23. nov 2012

@ssussie aj my berieme 1 kvapku denne a dokedy neviem 🙂

simca06022011
23. nov 2012

no u nas, 2kv do1roka s mlieckom, a po 1 roku 3kv do mliecka az do kedy sa da (do 3 rokov), hlavne v zimnom obdobi, ked ma dieta nedostatok aj slniecka 🙂 Je to dolezite na spravny vyvoj jednak kosti, ale D vitamin ked chyba tak ani imunita ani nic ine nevie dobre fungovat
Kanavit sme nebrali

lutia
23. nov 2012

my davame 2 kvapky rano do mliecka, mame 16mesiacov a este na poslednej kontrole nam doktor predpisal dalsiu flasticku a to povedal ze poslednu....ja to neriesim ze do kolko lebo je to vitamin

zuzi0911
23. nov 2012

Ahoj mi 2 kvapky denne. a uziva sa do dvoch rokov.

84matulik
23. nov 2012

@ivia123 fííí tak to neviem možno fakt len do jedného roka🙂)))

momoka85
25. nov 2013

@ssussie My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný (aj pre dospelých)!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...