Kolísavá teplota u dieťaťa

janulkama
18. mar 2012

Ahojte,kto má s tým skúsenosti a poradí?Maťko dostal v stredu teplotu,po nurofene ustúpila.Lenže odvtedy do dnes mu tie teploty kolísali,ustupovali aj samé(Napr.mal 38°C,nedala som ešte nurofen,do hodiny mu sama klesla,po 2 hodinách zasa 38.2°C,ale stúpala,tak som musela dať nurofen.) A takto sa to strieda,stalo sa,že bol bez teploty v piatok a zasa sa mu na večer vrátila,včera už mal zasa aj cez deň,ustúpila sama.K tomu sa mu pridal soplík,včera ráno vstal trocha zachrípnutý,ale bez kašla.Vôbec nekašle.Dnes v noci sa nám zdalo,že zachrípol úplne.Má aj zväčšené uzliny a afty v pusinke.Afty mávame skoro stále,imunologické testy vyšli dobre,nevedia z čoho ich má.Sťažuje sa mi na bolesti kĺbov.Ja neviem,chcela by som mu dať spraviť nejaké odborné vyšetrenie,bojím sa,že to už nieje len tak,čo sa s ním deje ☹ ☹ ☹

astika
19. mar 2012

@janulkama Nechcem strasit, bodaj by vás to obišlo, ale ja som s mojou 10 ročnou dcérkou takto bojovala takmer týždeň, crp negatívne a pod. A dnes ležíme v nemocnici na infúzkach, úplne prestala z ničoho nič piť a jesť, totálna dehydratácia a kolaps. Príšerné, čo môže z pohľadu úplne banálnej teploty vzniknúť. Treba malého sledovať a pri akomkoľvek podozrení na niečo iné letieť do nemocnice. Je toho strašne veľa, len nech neprestane piť. Nám sa to žiaľ nepodarilo. ☹ ☹

strapco13
19. mar 2012

@janulkama chce to krvy obraz, zapalove parametre, vysetrit moc, odbery na infekcnu mononukleozu
zachripnutie svadci o laryngitide..takze by som nasadila antihistaminika
neviem ako stare dieta sa jedna..a le pri bolesti klboch treba vylucit lozisko infekcie /mandle, zuby, mocove cesty/..Cize ORL /vyter, RTG prinosovych dutin, u obvodaka ASLO, LATEX, CRP/ , zubne vysetrnie a moc na sediment a kultivaciu

janulkama
autor
20. mar 2012

@astika
@strapco13
ďakjuem dievčatá,dnes ideme k novému pediatrovi,po 4 rokov som sa presvedčila,že musíme...ideme na výter a sním sa dohodnem,čo všetko ešte treba...boli sme v nedelu na pohotovosti,vraj ak teploty neustúpia,budeme musieť ísť do nemocnice.Kázali mi dávať pravidelne nurofen,aby mu teplota nešla hore.Včera sme skúsili hodinu vynechať a mal 37 😒 Tak neviem,som zvedavá,čo povie ten lekár.Crp mal 75,svedčí to o zápale,dávky antibiotík zobral už 4,ale pridal sa nám kašel,neviem čo s ním.Piť mi pije,aspoň to,teploty ako som písala neboli až tak chvála bohu vysoké,ale akosi nechcú ustúpiť.teda,ak budem dávať stále nurofen,tak nevystúpia,ale ako mám potom vedieť,či ATB zabrali?Laryngitída to nebola,chripnutie troška ustúpilo,ale vidím na Maťkovi,že mu nie je lepšie.Martin mál v decembri 4 roky.Dúfam len,že tento lekár bude trocha iný v prístupe...

kataatak
20. mar 2012

To si dobre urobila, ze si sa rozhodla k inemu lekarovi. Ak mas podozrenie, ze dietatku nieco je, treba s tym nieco robit. Ved ty svoje dietatko poznas najlepsie. Inak, ta kolisava teplota a bolesti klbov, to vyzera na nejaku virozku. Ta moze trvat aj tyzden. To je jasne, ze ked nasadis Nurofen, teplota ustupi na niekolko hodin. Ale je dobre vediet, z coho to to dietatko ma. Drzim vam palce, aby ste boli coskoro v poriadku.

emalujza
20. mar 2012

tak, tak, netreba sa nechat a ist si za svojim, dneska lekari akoby stratili volu liecit, hladat pricinu. Na vsetko sa pouzivaju lieky, ktore sice perfektne pomozu, ako Nurofen, lenze pricina neznama. Akoby tie vysetrenia doktori platili zo svojich a nechcu pacientov len tak vysetrovat.