Kolísavá teplota u 2,5 ročnej dcérky

andrejka1983
4. dec 2012

Chcem sa opýtat čo si myslíte čo to može byť ked mojej dcerke (2.5 roka) koliše teplota raz jej vystupi na 38.7, dame nurofen, alebo paralen sirup a do hodinky dvoch teplotu nemá alebo sa jej zníži na nejakých 37.1 C...potom je pol dna v pohode sa hra a zrazu zase jej vystupi teplota a sme tam kde sme boli. parvidelne jej striedam nurofen s paralenom, trva to od nedele, včera sme boli aj u doktora, tak ju prezrel že všetko je OK, bud to budu zubky lebo že ešte stoličky nemá prerezane, alebo niečo skryte že ak sa to bude opakovať tak mame prisť rano aj s močom.tak zajtra pojdeme Našla som si na nete aj .chorobu ale neviem ci to je to....prišlo to zničoho nič, už sme dááávno neboli chorí. Má niektorá z vas skusenosti s takými teplotami co skákaju hore dole počas dna? dakujem za každu odpoved

xlucia
4. dec 2012

@andrejka1983 jasne ze teplota skace, ked jej ju umelo zrazas. mala nejaku virozu. a ked je stiahnes teplotu, ktoru telo potrebuje na zabitie mikroorganizov vnutri tela, tak nema ako bojovat. daj jej vela pit, do caju jej daj med a cecko. kludne polku sumiveho celaskonu. kup ovocne a zeleninove stavy, ried ich vodou, nech pije kolko vlazde a nechaj ju nech si jej telo same poradi. kym nema aspon 39 tak jej teplotu nezrazaj.
uvar kvalitny domaci vyvar to nech papa, aj so slizikmi, banany. bude fit, uvidis, len nechaj telo urobit si poriadok same.

andrejka1983
autor
4. dec 2012

@xlucia dakujem ti pekne za radu 🙂 hej nechávam ju aj s teplotou hlavne ked spi, ale ked už ma nad 38,5 a viac tak sa už bojím....a najhorši je pre mna ten pohlad na nu, ako ma zavrete očká, leží a vidim že horí, a bojim sa nechat teplotu stupat nad 39 C ,co si potom poradim ked pohodtovost je 20km najbližšie....inak jej davam všetko ako vraviš,vývar aj ovocie, ako papať papá, aj vela pije 🙂 tak uvidíme dalej...ale dakujem 🙂

xlucia
4. dec 2012

@andrejka1983 nemas sa coho bat. aj 39 je normalna teplota. nad 39 sa dostane malokedy. ak sa ti bude zdat vysoka teplota, vezmi citron, rozkroj na polovice atou polkou posuchaj spodky noh, slapy. urobis jej lepsiu sluzbu, ako paracetamolom

andrejka1983
autor
4. dec 2012

@xlucia dakujem, vyskušam aj ten citron 🙂

andrejka1983
autor
5. dec 2012

@xlucia tak už to je piaty den !!! ☹ teplota stale vyskakuje,už bolo doobeda dobre a zrazu prišlo 15.00 a teplota 39.3C, , zrazlili sme ju,a ale teraz ide noc a už má zas 38 C...zajtra ideme za doktorom a budu antibiotika ☹ žial

xlucia
5. dec 2012

@andrejka1983 unas to trvalo 11 dni. preslo to same, presiel komplet vysetreniami

eimijoyce
7. dec 2012

Odporučam zadovažiť si Kolostrum a namiesto antibiotik nasadiť to. Je to perfektný výživový doplnok, nepotrebuješ žiadné antibiotika. A keď už beriete antibiotika tak nezabudni na probiotika. Tie dokážu tu paseku čo narobia antibiotika zmierniť.