Kolísavá nízka teplota u trojročnej dcéry

ritta86
13. nov 2017

Ahojte mamicky, mate skusenost s niecim podobnym ?
Dcera, 3r. Ma od piatku teplotu, nie vysoku do tych 38,5 a stale jej to kolise medzi 37,5 a 38.
Strasne divny priebeh to ma, teploty su nizke, ale ma ich stale uz 4 den. A z hodiny na hodinu raz ma raz nema. Inak jej nic nie je.
Dnes som bola u dr, zajtra ideme na crp a doniest moc.

Len ja sa obavam, ze moc bude mat ok aj crp. Kedze doma mam testovacie papieriky na moc a ten ma ok.
Bojim sa ci nema mononukleozu, alebi nieco vaznejsie ako beznu virozu. Nemali nahodou vase deti nieco podobne ?
Dakujem

bosoriak
13. nov 2017

@ritta86 ak by to aj bola mononukleoza, u deti to ma v drvivej vacsine hladky priebeh bez komplikacii. Moje dve dcery mali minuly rok taketo podobne teploty, trvalo to 11 dni. Lekarka brala CRP, bolo len 30, tak sme pockali a odislo to same. Dolezite je, ako dieta vyzera ci nie je malatne, apaticke a pod. Doveruj lekarovi, vacsinou vedia co robia.

A naozaj, teplota do 38.5 je ta "zdrava", t.j. je najefektivnejsia v boji s chorobami. Ani nedavaj sirup, kym to nestupne.

Drzim palce.

ritta86
autor
13. nov 2017

Nic jej nedavam na znizenie, lebo nema vysoke.
Nepisala som ze by som nedoverovala lekarom.
Len to ze si myslim, ze z toho crp a mocu jej aj tak nic nevyjde.
Preto sa pytam, ci niekto nem skusenost.
Mam dve deti uz mali vela viroz ale toto je jednoducho divne.
Odmeram jej napr o 3tej poobede ma 37,8, za dve hodiny zrazu nema a za dalsiu hodinu ma 38,5.
Jednoducho to nema taky klasicky priebeh a ma to uz 4 ty den a teraz zasa 38. Tak sa mi to uz nepaci.

lindusss2016
13. nov 2017

@ritta86
Ahoj, ja sa len chcem spytat, ci chodi do skolky alebo ineho kolektivu, ze by bolo opravnene sa tej mononukleozy obavat. Inak ja som ju mala, nedavno tu o tom bola diskusia a u kazdeho prebiehala uuuplne inak, u mna nebolavani len zvysena a niektori aj horuckuju. Takze len podla tohto ti to asi nikto nepovie, ale daju sa na to skontrolovat protilatky. Inak ak by ju aj mala a je v takej forme, ze okrem toho.nic nebadas, tak sa ani nic nedeje, vela ludi ju prekona a ani nevedia. Dr ti co povedala na tu kolisavu?

ritta86
autor
13. nov 2017

Dr zatial povedala ze zajtra mame dojst s mocom a spravia crp.
Zatial nehovorila nic viac, ale ja mam velmi dobru pediatricku takze jej doverujem, len sa obavam, ze jej z toho nic nevyjde.
Ja som nala mononukleozu v 17tich, mala som taketo nizke T, a dost dlho mi to nevedeli diagnostikovat.
Ano chodi do skolky a ma to od piatku.
No vsak uvidime zajtra, len uz dnes som dufala tajne ze uz bude fit a stale rovnako...
dakujem baby zatial za vsetky odpovede

lindusss2016
13. nov 2017

@ritta86
Skus si najst tu diskusiu, ozaj tam mal kazdy iny priebeh tej mononukleozy. Ja mam obavy, ze crp aj moc ak budu negativne, tak to dr aj uzavrie ako virozu. Aspon u nas to tak zatial bolo vzdy, nepaci sa mi, ze sa nic dalej neskuma 😕

ritta86
autor
13. nov 2017

No vsak presne toho sa obavam, ze ma posle domov bez odpovede. Ale tak, skusim sa spytat ci nevie aspon overit tu mono. Aspon by som jej dala dietu. A ked tak rozmyslam moc mi neje.
Viem ze priebeh mono moze byt vselijaky. V mojom
Okoli to malo kopec ludi za mladi 😊 Je to zvacsa choroba do 21 rokov.

lindusss2016
13. nov 2017

@ritta86
Ja som to mala ako 26 rocna, ale teda u mna to nemalo nejak zvlast silny priebeh nastastie.

ritta86
autor
13. nov 2017

Uvidime, popytam sa dr zajtra. Dakujem za odpovede.

kubobubo
25. júl 2019

Pred 2 rokmi sme boli pri mori, v polke pobytu dcéra teplotu, keď sme boli na slniečku o trochu viac. O pár dní to isté syn. Pri oboch sme mysleli, že prehriatie, ale bola to normálna viróza. Po návrate sme zistili, že ju mala celá škôlka. Tohto roku tiež taká jednodňová viróza zo škôlky, najskôr škôlkár a potom aj školáčka.

ritta86
autor
26. júl 2019

Koubuko je to uz stara konverzacia, nakoniec mala antibiotika, brali jej krv a mala nejaku bakteriu, nastastie mame davno za tym 🙂 viroz sme mali predtym az az, ale toto malo strasne divny priebeh- netypicky pre virozu.

lulu2014
26. júl 2019

Dobry den. My sme uz mali vselijake pruebehy ochoreni a chorob.
Aj taketo skakacky teplot. CRP na 1 cize negativne. Moc ok. Rtg pluc tiez. Takze akoze nic. Skakali cca tyzden a niekedy utalo a bolo ok. Mala sa v noci vypotila a bolo ok. Niekedy este take fo 37,5 cca tyzden.
Ale bolo aj take ze 3-4 teploty do 38,5 a na 4 den 40,5 rano o pol 8. Alebo o 5 rano. A potom 40 tky cca 5 dni ...potom este 5 dni do 38......no mali sme uz vselico.
A skakanie teploty?! Ani nehovorte. Niekedy od 36,5 do 41.
A aj po podani nurofenu napr.o 3 podany sirup...to mala cez 40 a za cca hodku vratane ochladzovania konecne 37,5.....a o 5 40,5. Takze kopec "srandy" 😏😏
Ale CRP vzdy negativne. Ale bolo niekedy ze nam vysiel vyter z nosa s bakteriou...ale CRP norma. Takze divne.
Drzim palce a nie vzdy a hlavne uz v tejto dobe nic nejde podla tabuliek. 😞😞 Su kadejake nove "potvory" a robia si co chcu.
Drzim palce aby vam preslo. 😉