Koliky u 3-týždňového bábätka

simka000000
5. okt 2024

Dobrý večer môžem poprosiť o rady kto možno má skúsenosti mám 3 týždňového syna ktorý je ináč zdravý priberá pekne nič mu není podľa doktorky ho trápia kolíky ale že dosť silno ho to trápi lebo on neustále plače preplace veku noc vrieska doslova som zúfalá už sme vikenily mlieko má anticolic Nutrilon espumisan čili prev fenikel čajík robíme masáže všetko čo nám odporučila dr. Ale zatiaľ sa to nezlepšilo ...a ešte k tým coli prev dávkovania lebo lekarnik povedal že jednu kvapku pri každom kŕmení ale na krabičke je napísané že sa môže 6 až 8 kvapiek pri každom kŕmení tak ako teda ?

anavixy
5. okt 2024

Urcite nie 1kv, to je strasna hlupost. Normalne podla pribaloveho letaku davkuj. Fenyklovy caj nie. Namiesto Espumisanu mozes skusit Sab Simplex alebo Balonix med. Probiotika Biogaia alebo Probiofix. Menili ste z inej znacky na Nutrilon alebo obycajny Nutrilon na Nutrilon anrikolikovy? Bohuzial, casto pomoze len cas… 😏

simka000000
autor
5. okt 2024

@anavixy Sunar komplex sme dávali a teraz sme menili na nutrilon comfort anticolic....feniklovy čaj opdurili aj v lekarni aj doktorka..už sama neviem čím sa mám radiť proste mne je ho ľúto malého že neviem mu pomôcť .. a keď dávam tie coli prev môžem kombinovať aj s inými nemubde toho už veľa

simka000000
autor
5. okt 2024

@anavixy a čiže tie coli prev pri každom kŕmení môžem kľudne 6 kvapiek až 8 ? On je kŕmení každé 2 niekdy 3 hodinky v intervaloch..tak kľudne môžem ? Aj počas nocneho Krmenia? Je to moja prvé babatko preto som vystrašená a mám obavy

anavixy
5. okt 2024

Je mi jasne, ze odobrili, ale moze robit este horsie, treba si to odsledovat a pokial dietatku nepomaha, tak je zbytocne ho davat, take male dieta nic take nepotrebuje.
A ano, coliprev kludne do kazdeho papania 🙂 je to enzym laktaza, ktory pomaha stiepit laktozu, takze je potrebne ho brat v adekvatnej davke s kazdou flaskou, treba sa riadit mnozstvom mlieka do akeho to davas.

abcmajacba
5. okt 2024

@simka000000 keď nič nezaberie skúsila by som mlieko HiPP = skúsenosť kamošky. ✊

dzulli1980
5. okt 2024

Vieš, čo je podľa mňa dôvod? Feniklový čaj ... okamžite ho zruš ... trojtýždňové dieťa jednoducho nemá prečo piť akýkoľvek čaj, feniklový už vôbec nie ...

janickajanicka
5. okt 2024

Nám pomohla len rúrka. A to bol aj 2x operovany kvôli kolikam kedy si roztrhol slabiny. Oni len rúrka nám odporucili a veru nie tenkú ako z lekárne a po použití ten úsmev stal za to.

simka000000
autor
5. okt 2024

@janickajanicka ale tá rurka vlastne slúži na to aby sa bábätko vikakalo ? Lebo syn kaká to problém nie je

simka000000
autor
5. okt 2024

@abcmajacba ako som písala teraz sme na nutrilone anticolic ale nepomáha to , keby to pomohlo tak v Tom pokračujem ale nepomáha a kroku to je dosť drahé 27€ tak buď chcem prejsť spät na complex alebo skúsiť druhé ? A to mu neuskodi vždy mu dávať iné mlieko ?

tejana
5. okt 2024

@simka000000 Nutrilon comfort and colics ti môže predpisovať aj pediater a budeš ho mať do 3 eur. No ale inak ti nepomôžem, bratova dcéra mala tiež strašne kolíky. Celé noci nespavali, natierali pupikom, všetko skúšali, doktorka im povedala,ze musia len vydržať, že do 8 týždňov to prestane. A presne tak v Tom obdobi ako malá mala 8 týždňov to skončilo, tie strašne plače 😔. Ale hotový boli, raz dala rekord- 7 hodinový nočný Non stop plač 😔. Brat si zobral dovolenku na druhý deň v práci, lebo absolútne nič nespal, ohucany, zničený. Teraz oslávila už 4 roky. Už len na to spomínajú, že ako to vôbec prežili.

janickajanicka
6. okt 2024

@simka000000 ona sluzi aj na to aby vetry odišli. To je podstata kolik

simka000000
autor
6. okt 2024

@janickajanicka tak potom ja to nechápem lebo môj malý prdi aj kaka

simka000000
autor
6. okt 2024

@tejana doktorka hovorí že to nemôže predpísať 🤦 ale aj tak to nepomáha skúsim iné alebo ten complex

123miaa123
6. okt 2024

@simka000000 dobrý večer, coliprev kľudne pri každom kŕmení 8kvapiek je to enzým - laktáza ktoré bábätká ešte nemajú v dostatočnom množstve produkované telom preto môže bolieť bruško pretože dieťatko nevie spracovať enzým laktózy a coliprev môžu pomôcť 🙂 tak isto espumisan pri každom kŕmení - ten sa nevstrebava do tela, prejde tráviacim traktom odstráni plyny a vylúči sa...chce to len čas, robíte všetko čo môžete ono to prejde keď tráviaci trakt dozreje 🙂 držím palce

abcmajacba
7. okt 2024

@simka000000 No my sme mali práve problém s Nutrilonom HA ktorý dávali v pôrodnici tak sme kúpili ten, potom sme zistili že má reflux prešli sme na Nutrilon antireflux a z toho ju tak zapieklo ale tak že katastrofa a nakoniec sme miešali obyčajný Nutrilon s tým antireflux už neviem v akom pomere a vďaka tomu po 2 mesiacoch nastal kľud. Vždy večer plakavala celé hodiny... Dávali sme predtým aj espumissan aj probiotiká aj všetko možné robili a nič nezabralo. Kamoška mala tiež plačúce bábätko lebo bolo na Nutrilone od pôrodnice a po mesiaci zmenila na HiPP a úplne iné dieťa a vraj to mali aj jej iné kamošky podobne. Nové mlieko zavadzaj postupne napr.1x za deň, na ďalší 2x za deň a tak kým neprejde na nové. Kamoška hneď dala nové celý deň a že malá bola trochu mrzutá ale na druhý deň už skoro žiadny plač - len keď bola hladná alebo unavená💪✊.