Kojenecká kolika u trojtýždňového synčeka

andrejka1996
4. feb 2021

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, mám 3 týždňového synčeka a skoro celý deň má kŕče v brušku veľmi plače už nevieme čo s ním. Doktorka mi dala Biogaiu kvapky ale vôbec mu to nepomáha, skúšame s mužom masírovať aj feniklový čajík dávať ale nič. Budem rada za každú radu.

pribinak
4. feb 2021

@andrejka1996 kup iné probiotiká, biogaja sú veľmi slabé

pininka1
4. feb 2021

Sab simplex a nam pomahal aj feniklovy cajik, aspon trocha.

mariet24
4. feb 2021

@andrejka1996 pri oboch synoch nám pomohli kvapky coliprev do každého papania cca do 6 mesiacov, potom už bolo dobre. Tiež som mala stavy že som už plakala s nimi.... A biogaiu sme dávali tiez, to dávam stále menšiemu, má ešte trochu problém s kakanim ale už je to zvladatelne...

sonka_miro
4. feb 2021

Nam pomohlo probiotika biogia a coliprev kvapky, pred kazdym papanim davat, trva to cca tyzden kym zaberie ale naozaj nam pomohlo, koliky nezmizli ale vyrazne sa skratili a z miernili mali sme ich vyse 2mesiacov kazdy den.Masirovali sme brusko s mastickou pupik, cvicili sme, feniklovy cajik ale sackovy nie granulovy a ked uz bolo velmi zle tak rektalna trubicka. Drzim palce a vela trpezlivosti.

37373
4. feb 2021

@andrejka1996 Ahoj, tiez som dávala coliprev a espumisan. Trochu to malému zabralo,, lebo mával často kolíky.

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1996
autor
4. feb 2021

@andrejka1996
@37373 ahoj áno aj espumisan sme skúšali a nepomáha nám to snažíme sa aj cvičiť s ním ale stále s malými prestávkami plače, tie coliprev kvapky sú od narodenia?

ludinka
4. feb 2021

@andrejka1996 ak kojis , skús vyradiť mlieko a všetko čo naduva, ako čerstvé pečivo a podobne

37373
4. feb 2021

@andrejka1996 áno,, myslím, že hej,, pozri pribalovy leták na nete. Pamätám si,, že všetko mu zabralo len trochu,, inak môj mal časté a silné kolíky a ozaj som robila, čo som len mohla.

zuzka251
4. feb 2021

espumisan pri kazdom krmeni a kludne vymenit biogaiu za probiofix baby, ten obsahuje iba bifidobakterie, to su najvhodnejsie probiotika pre babatka. nahrievat brusko a masirovat. ale na kazde babo zaberie nieco ine.

sonka_miro
4. feb 2021

@andrejka1996 coliprev je od narodrnia len davkovanie sa dava podla toho kolko ml mliecka spapa.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tefalka
4. feb 2021

Ahojte baby. Zapojím sa aj ja do vašej diskusie lebo aj my máme taký problém. Neustále malého trápia koliky. Vyskúšali sme už kadečo (coliprev, biogaiu...),cvicime ale mám pocit že malému nič úplne neuľaví od bolesti. Mám ale kamarátku ktorá žije vo Francúzsku a máme rovnako staré deti a aj rovnaké starosti tak mi poradila že im veľmi pomáha Symbiosys bifibaby tak už v zúfalstve som ju poprosila nech mi jedno balenie pošle, tak držte palce nech to pomôže. Ona si to nemôže vynachváliť a to teda aj ona vyskúšala kadečo🙏

sonka_miro
4. feb 2021

@beata_k aj ja som sa bala tej rurky ale naozaj to nie je navykove a pomohlo.

andrejka1996
autor
5. feb 2021

@tefalka ahoj, viem zohnať to Bifibaby aj na Slovensku? by som vyskúšala lebo sa mi už nechce vyhadzovať peniaze za kvapky a kadečo čo mi v lekárni natlačia a vôbec to nezaberá ☹ ďakujem

tefalka
5. feb 2021

@andrejka1996 neviem ci sa to tu da zohnat, ja som to nehladala nakolko mi to posiela kamoska ale ked to bude fakt tak dobre ako kamoska vravi tak budem len dufat ze sa to raz objavi aj tu 🙂

123monika321
5. feb 2021

@andrejka1996 ja som ten Symbiosis bifibaby videla na pilulke! Teraz vsetky veci z lekarne kupujeme takto online. Ja to skusim, lebo s malou sa trapime uz fakt dlho, skusali sme mozne nemozne, uz ani neviem co je to sa vyspat. Rektalnu rurku sme tiez skusali, na chvilku pomohlo, ale zas sme tam kde sme boli..