Kojené 8 mesačné bábo má problém s kakaním

sylwi23
19. jan 2017

Prosím o radu malá mala práve 8 mesiacov prikrmujem asi 2 týždne jeden krát za deň problém je, že trpí asi zápchou čo som doposiaľ nikdy neriešila nakoľko naši chalani to nemali... Má take suchšie bobečky a niekedy tlačí chúďa akoby tam mala kamene... Papá kašičky riedené buď horúca voda značka Holle pridávam jej tam buď banánik alebo varené jabĺčko.... Niekedy ovsené vločky všetko v malom namočené. Dávam aj mrkvu a klasika aj s inou zeleninkou. Konzistencia je ani nie veľmi riedka ani hustá. Možno by som to mala robiť ešte viac riedke ja už sama neviem. Dávala som kašičku aj s kozím mliekom a to len pre jeho kvalitu je to bio Kozie v skle z Bio farmy tu u nás v Rakúsku majú chov 30 Kôz Demeter Kvalita. Ale práve som čítala, že kojením deťom sa nemám miešať iný druh mlieka... Tak to už nebudem dávať, ale aj keď nedávam mám ten problém. Viete mi poradiť? Riedka stolica či kašovitá je u nás tabu... Malá niekedy plače a ja mám pocit, že tam má šroty a inokedy zas lepšie, ale tá stolica je vždy taká formovaná také bobček....Je to ok? prosím o radu
ďakujem
sylwi

kristinka86
19. jan 2017

@sylwi23 Do príkrmu lyžičku panenského olivového oleja. 🙂 Veľa tekutín. A mrkva u nás nemala úspech pri prvých príkrmoch - zapekala nás. Neviem, ako dlho prikruješ Ty.

sylwi23
autor
19. jan 2017

A čo namiesto mrkvy len petržlen a zeler a cukinu? Prikrmujem len 2 týždne a malá je inak plno kojená čajík popíja trošku
Olej dávam špeci pre Baby

kristinka86
19. jan 2017

@sylwi23 Nieeee. Cuketa, batat, zemiak, tekvica. Tie sú super na začiatok. To, čo si písala až neskôôôôôr. Po mrkveeee. Niektoré deti nemajú problém z mrkvy. Ja som kojila tiež a prikrmovať som začala v 8.MESIACI. Asi ako Ty a mrkvu, petržlen a zelér aj pedina kázala neskôr. Žiaľ, mrkva nás už potrápila.

sylwi23
autor
19. jan 2017

však práve to dávam aj ja a s tým som chcela začať neskôr..dik

kp7333
19. jan 2017

Mladsia dcera mala tiez problemy so zapchami, preto sme na zaciatok davali inu zeleninu. Velmi sa osvedcila tekvica - maslova alebo hokaido, je lahko stravitelna a nezapeka. Do kazdej kase som pridavala lyzicku oleja alebo kusok masla. Dobra je aj cukina, batat, zemiak. Postupne som k nim pridavala aj inu zeleninu - spenat, kusok mrkvy, petrzlen, zeler, brokolicu, karfiol, hrasok a kusok maska. Od 8. mesiaca aj cervenu sosovicu a postupne aj ine strukoviny. Ked sa trosku rozjedla, postupne som menila konzistenciu prikrmov z kase na polievky. S polievkami zapchy uplne prestali.

slavka1811
19. jan 2017

my mame (v nedelu ma 6 mesiacov) tiez problem s hustou stolicou,zapchou neviem kde to zaradit,zatial neplace od bolesti ale uz treti den aj 3x do dna bobek a tlaci ako keby mala nalozit za troch.prikrmujem uz od 4,5 mesiaca,sme na zelenine,zeleninovych polievkach,ovoci a ryz.kasi.pitny rezim ma dobry.okrem um. mlieka vypije cca 130 ml caju.najskor som si myslela,ze je to mrkvou,ptm zemiakom,neskor ryz.kasou,hruskou,bananom.vzdy som s odstupom casu vyradila tieto druhy ale ziadne zazraky sa nediali a ptm uz by asi chuda bola len na cukine a jablku.ma aj probiotika aj mega pohybu bo ona sa nezastavi ani na sekundu,masaze,aj teplomer skusam ale tiez som zufala ako ty...

delmondo
19. jan 2017

@sylwi23 mrkva, zemiak, ryza zapeka. Zeler je silný alergén, ten sa odporúča po roku. Zápcha na zaciatku prikrmovanie býva dosť častá. Treba robiť redšie prikrmy, piť dostatok tekutín. Na zmäkčenie stolice pomáhajú slivky, slivkova šťava alebo výživa, ovsené vločky, alebo odvar z nich

sylwi23
autor
19. jan 2017

Ok dik moc rady vyskúšam budem robiť redšie... Je v pohode ovsené vločky plus kozie mlieko? veľmi kvalitné mlieko domáce bio nie z obchodu.... Budem robiť redšie a viac čajíkovať....diky baby ste zlaté vidíte tretie dieťa a stále nové prekvapenia, ale som už zabudla....

janickacrazy
19. jan 2017

@sylwi23 Banány tiež zapekajú, ale musíš si vypozorovať, čo jej nerobí dobre. Mojho napr. mrkva vobec nezapekala, aj ked mnoho detí zapeká. Ale zvláštne bolo, že mojho úplne zapieklo ovsenné mlieko a to som mu len primiešala do normálneho UM. Pritom sa všade tvrdí, že ovos obsahuje veľa vlákniny. Je to dosť individuálne, ja ked som chcela zmäkčiť stolicu, tak som dala mrkvu a surové jablčko a malý sa vždy do hodiny, max. dvoch pekne vykakal bez problému.

janickacrazy
19. jan 2017

@sylwi23 Ked kojíš, tak to kozie mlieko vynechaj, niektorým deťom može vadiť, tak ked má malá takéto problémy, tak ho skús na mesiac-dva vynechať a potom neskor možeš opať skúsiť a uvidíš.

sylwi23
autor
19. jan 2017

Inak fakt lebo ja som myslela že si to asi namýšlam lebo všetci že ovos a mlieko alebo voda to najlepšie a malú z toho zapieklo tiež... skúsim to surové jabĺčko a to s tým mliekom máš pravdu vynechám.... A máme filtrovú vodu tak nemusím kupovať. dik moc si zlatá

delmondo
19. jan 2017

@sylwi23 pozri aj toto, tak všeobecne o prikrmoch https://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-...

ukulela
19. jan 2017

@sylwi23 ak prikrmujes len 2 zyzdne a uz si toho vyskusala tolko (kase, mrkvu, vlocky, mlieko,jablko, banan ... )tak je to podla mna tym, ze to mala nezvlada ... standardne by si mala tak 3 dni skusat novu zlozku jedla a potom pridat dalsiu a tu zase skusat tri dni ...
mrkva moze zapekat, banan tiez ...
ja som vlocky varila normalne vo vode. v 8 mesiacoch som pridavala uz aj biely jogurt. milieko som davala az od roka, ale kyslomliecne vyrobky (biely jogurt, ci stipku kyslej smozany) som davala uz skor ..takze vlocky som robila napr tak, ze som ich povarila do zmaknutia vo vode, potom ak bolo vela vody, tak kus zliala, pridala trochu jogurtu a napr aj domacej nesladenej jablkovej vyzivy. a ja som vlocky najprv aj mixovala, kym si zvykol na inu konzistenciu ...
a baby radili vyssie - cukinu, tekvicu, ja by som poradila aj ten jogurt /aj do normalnej zeleniny ako namiesto kyslej smotany do omacky), alebo pripadne zaradit nejake probiotika ...
a teda nedavaj jej kazdy den nieco nove, zaludok/creva si potrebuju zvyknut na novy druh jedla postupne.