Klebsiella pneumoniae v moči (3 mesačné bábätko)

majda1982
27. nov 2018

Ahojte, máte niekto skúsenosti s Klebsiella pneumoniae v moči u 3 mesačného bábätka? Ďakujem.

tyanna
6. feb 2020

@majda1982 dobrý deň, ako ste dopadli? My máme v moči klebsiellu

majda1982
autor
6. feb 2020

@tyanna Dobrý deň, kontrolujú jej moč každé cca 3 mesiace, stále tam niečo má, ale v rámci noriem (10,4), takže to zatiaľ lekárka nerieši ani neriešila antibiotikami. Nespôsobuje jej to zatiaľ žiadne problémy, tak snáď sa to nezhorší.

tyanna
6. feb 2020

@majda1982 ďakujem za odpoveď, áno čítala som to, že to môže byť a ze sú to priatelske baktérie ak napriek tomu ze by tam nemali byť, tak hádam si to telíčko malé ustrazi♥️prajem hodne zdravia

mogaa
6. feb 2020

@majda1982 u nás to mala mama keďže chodieva na nefrológiu tam sa robí aj rozbor moču....mala to v moči viac ako rok a dosť vysoké hladiny ale keďže to nespôsobovalo zápal tak to neriešii....zmizlo to samo od seba....aj primár nám hovoril že ak je nejaká baktéria v močovom mechúre, pokiaľ nevyvoláva zápal tak sa to nerieši až keď sú príznaky zápalu - teplota, pálenie, bolesť...až vtedy sa dávajú ATB....že väčšina ľudí má v mechúre nejakú baktériu a ani o tom nevedia....ATB sa nasadzujú až keď sa baktéria rozmnoží a spôsobuje problémy, inak sa s ňou musí organizmus vyrovnať sám

majda1982
autor
6. feb 2020

@mogaa Tiež mi to tak bolo vysvetlené. 🙂 Tak verím, že sa jej to časom úplne stratí. Ona mala v moči aj e-coli baktériu aj klebsiellu. Ešte mi poradili kapucínku kvapky jej dávať, ale sú s alkoholom tie roztoky, tak jej to nedávam.

majda1982
autor
6. feb 2020

@tyanna Ďakujem, aj vám veľa zdravíčka.

mogaa
7. feb 2020

@majda1982 tie kvapky s alkoholom sa dávajú aj deťom lebo sú väčšinou podľa hmotnosti, 1-3kvapky naozaj nič nespravia aj keď je tam alkohol, robí sa to ale tak že sa dávajú do teplej vody alkohol sa "odparí"- tak mi to hovorila u nás tá pani čo predáva tie výrobky....myslím že by sa to odparilo ln ak by si to dala do vriacej vody ale 2kv.sú nič a keď sa to ešte zriedi s vodou, tak v pohode....u tvojho malinkého by to bola asi len 1kvapka a aj tá zriedená s vodou...

majda1982
autor
7. feb 2020

@mogaa OK, ďakujem, vyskúšam. 😉