Kiahne verzus ruky, nohy ústa

11. aug 2024

Ahojte mamičky, dcéra mala pred týždňom dva dni zvýšenú teplotu. Viac ako 38 nebola. Potom zrazu nič. Tieto prvé dva dni ju vraj bolelo trošku hrdlo. Dávala som jej junior angin. Pár dní bolo vsetko v poriadku a potom takýto výsev. Vidím to skôr na chorobu nohy, ruky ústa. Čo myslíte? Netuším ako vyzerajú kiahne. Ale od prvej vyrážky prešlo už 6 dní. Nepíšte mi, prečo som nevolala dr skôr. Bola u starkej a ona bola v tom, že sa jej zhoršil atopický ekzém 🫠
Najhoršie to má na brušku, ritke, a na predlaktí.

Ďakujem za každú radu

thirstymonk
11. aug 2024

Oči uši usta nos :D

Kiahne to rozhodne nie su.

jaskolka
11. aug 2024

No môj mal takéto niečo,a boli z toho kiahne(bol v kontakte, v škôlke mali), presne ako píšeš na bruchu a na zadku najviac. Az po pár dňoch sa mu začali robiť tie typické naliate pupence už všade po tele. Ani doktorka to nevedela posúdiť, až potom keď som našla tie kiahnove pupence, som jej volala, ze predsa len to boli kiahne.
Dcéra to dostala presne po 2 týždňoch, ona od začiatku mala úplne klasické vyrážky.

autor
11. aug 2024

@jaskolka a mala aj teplotu dcéra? Lebo mne každý hovorí, že vysoké teploty bývajú pri kiahňach.. tak ja už neviem.. 🫣

jaskolka
11. aug 2024

Dcéra áno, syn nemal vôbec. Je to asi individuálne
Vlastne ona to znášala zle, všetko ju bolelo a svrbelo, preplakala 3 dni. Syn keby nema vyrážky, ani neviem, ze ma nejaké kiahne

kp7333
11. aug 2024

Este by to mohol byt aj sarlach. Nemala malinovy jazyk?

petamich
11. aug 2024

Ma aj dlane a chodidla? Ruky nohy usta je presne tym specificka a rozpoznatelna - inak knizkove priznaky 7. (Horucka, hrdlo, vysev), ja som sice horucku nemala ale 2 dni ma hrdlo bolelo a na 3. den ma zacali priserne svrbiet dlane a prisiel vysev (od syna som chytila)

janka_266
11. aug 2024

Ruky nohy ústa sme mali pred týždňom, najskôr horúčka, ešte pri nej príšerná bolesť hrdla, následne pupaky, vsade okrem brucha.

autor
11. aug 2024

@kp7333 vieš čo nemala vôbec a ju ani extrémne nebolelo.. len trochu.. ale ja som myslela že nejako prechladla zasa, lebo strašne chrapala v noci.. mala zväčšenú nosnú mandľu.. má s tým často problém.. asi pôjde von..

autor
11. aug 2024

@petamich nemá na dlaniach žiadne takéto pupáčiky a ani na chodidlách zo spodnej strany.. určite nič také viditeľné ako ma tu na foto..

autor
11. aug 2024

@janka_266 ako dlho ten vysev trvá cca? Keď si vezmeme, že od utorka to začalo, teraz už má suché miesta. Tak o 3-4 dni by jej to mohlo miznúť či?

petamich
11. aug 2024

lebo vacsinou je preto jasne rozoznatelna, lebo vyrazky su na dlaniach, chodidlach a okolo ust (a potom nohy, ruky...) ale tak asi nie kazdy ma rovnaky priebeh, my sme mali obaja s malym aj na dlaniach aj na nohach a on mal aj na nohach podobne ako ma vasa

Zmizlo to za cca. 7-10 dni, nam to trvalo tak obom

autor
11. aug 2024

@petamich ďakujem za info, zajtra volám dr že čo s ňou teda.. aj ste niečo špeci používali na to?

janka_266
11. aug 2024

Tak týždeň nám bolo povedané, kým bol infelcny, keď tozásahmi, tak sme natierali kalciovou mastou a pekne sa hojili, ale keď to nemáte na dlaniach a chodidlách, tak to nebude 7. Choroba

petamich
11. aug 2024

malemu sme to natierali zinkovym kremom a fenistil kvapky, ked ho to svrbelo

kiki68
12. aug 2024

Ruka noha usta su presne na tych miestach, hlavne v ustach mozu byt velmi bolestive afty. Po cca tyzdni- dvoch to zmizne a vsade su take male pluzgieriky, akoby sa supala koza z nich, to zmizne do mesiaca. Ako keby fliacky suchej koze. A hlavne mozu zliezt nechty. Na rukach aj nohach. Pripadne mat na mich podliatiny fialove ( Ja som mala ako dospelak takto). Syn to nastastie nemal az tak ako ja

81anina
12. aug 2024

Môj mal pri 7 chorobe vyrážky na ušiach , lakťoch okolo členkov na kolenách pár na zadku a na spodkoch nôh. Na dlaniach nemal ale na chrbte rúk. Hrdlo ho hrozne bolelo a mňa tiež ja som to schytala od neho.Keď nemá na spodkoch nôh a ani na dlaniach tak to nieje 7 choroba ale kiahne. Syn mal kiahne minulý rok a presne takto vyzerali ako má teraz tvoja

81anina
12. aug 2024

A ešte teplotu pri 7 chorobe mal aj cez 39 pri kiahniach len zvýšenú do 38