Kiahne veľmi svrbia

pepokral
2. apr 2022

Ahojte dami, mame kiahne a velmi nas svrbi. Vsetko som tu nacital a vyskusal, ale neviem zohnat nikde Tanno hermal, Clin Pox, Virasoothe. Ani jedno nemaju v lekarnach a ked tak najskor o niekolko dni. Nema niektora z Vas doma, ze by sme vyskusali ci nieco nezaberie. Som z BA a samozrejme to zaplatim. Dakujem za kazdu pomoc

heln
2. apr 2022

@pepokral tanno hermal je naozaj dobry na kiahne, skuste natriet fenistilom zatial kym zozeniete ine.

simsalabim
2. apr 2022

@pepokral skus podat aj nejake antihistaminikum.

janinah
2. apr 2022

Oplachy vodou s pridaním sódy bikarbóny.jemne osušiť len priložením bavlnenéj osušky.potom podobkovat s betadine pomocou vatovej tyčinky čo sa uši čistia.antihistaminikum tbl.

jarmila2010
2. apr 2022

aj kupel v hypermangane ukludnuje svrbenie...ten nemate kupeny?...z antihistaminik fenistil a pre vacsie deti (od 6r)moze byt aj zodac alebo zyrtec...7dnovu davku kupite aj bez predpisu

pepokral
autor
2. apr 2022

@jarmila2010 skusali sme hypermangan, ale reakcia bolo zhorsenie, davam aj fenistil aj dithiaden

jarmila2010
2. apr 2022

@pepokral fakt bolo po hypermangane horsie?nasim sa vzdy,az tak ulavilo...kolky den ich mate?u nas boli zle 2dni a noci...potom,uz celkom ok...

pininka1
2. apr 2022

Aj ked sa to uz nedava nam pomohol hlavne tekuty puder a betadine.

evina34
2. apr 2022

...kupel v ovsených vločkách nám pekne zabral...dať ovsené vločky do pančuchy a dať na batériu...pojde z toho taka biela voda...pekne to suší /jeho plný internet...aj vyskúšané/plus dithiaden na svrbenie...dávkovanie podla hmotnosti...nám fenistil nikdy nezabral

pepokral
autor
2. apr 2022

@jarmila2010 hypermangan ho podrazdil a nevedel sa prestat skriabat, asi to nebude pre nas. mame to do stredy, ale az tato noc bola velmi zla

jarmila2010
2. apr 2022

@pepokral este ma napadlo..pisal si aj priamo v skupine BA?tam by sa ti skor mohol niekto ozvat...

simona92101
2. apr 2022

@pepokral ak mozem odporucit,tak potriet Betadine roztokom, ranky vycisti a rychlo urobi chrasty,ktore nesvrbia

janulla1
2. apr 2022

Nám detská odporúčala potierat TAUTUM VERDE, kloktadlo, naliať do vrchnáčika a vatovou tyčinku ponatierat kiahne, a večer rýchly kúpeľ v sode bikarbone a ditiaden

mikika24
2. apr 2022

@pepokral Nam velmi pomohol detsky ovseny kupel z DM drogerie a sprej Cytelium A-derma z lekarne.

tamiamia2018
2. apr 2022

Môj maly dostal kiahne ako 2 ročný a pediatrička mi odporučila TANTUM VERDE - na vatovy tampón a potierat, krásne vysuší a je to obrovská úľava pre detičky, tým že to tak chladí, a za pár dni mal po kiahnach 😊

aalt
2. apr 2022

Ja som mal kiahne v dospelosti. Svrbelo to neskutocne. Bral som tabletky proti svrbeniu, tesil som sa na ne ako fetak (kvoli svrbeniu). Cele som to takto vlastne prespal. Tusim som to nenatieral nicim.

20erika07
2. apr 2022

Mojim detom aj sestrinej pomahal obycajny tekuty puder, neskrabali sa vobec

bluebarablue
12. júl 2022

@mikika24 ahoj, ako casto sa moze s tymto striekat pupaciky? lebo na flaske pisu 2-3 x denne, ale to je pri kiahnach dost malo ... striekali ste aj castejsie, alebo ste to dodrzovali? dakujem za odpoved

saxana000
12. júl 2022

Dostala som kiahne alo 30 rocna jedine cajovnikovy olej z JUST ako-tak ukludnil svrbenie.skusala som aj z DM aj z lekarne ale tento obsahuje aj manuku a rosalinu..a nasadit antihistaminika vyssieho stupna Erius-desloratadin..

beata_k
12. júl 2022

@bluebarablue Kiahne 1x denne v hypermangane. Cim viac ich macas ( v comkolvek) tym dlhsia liecba.

topas103
12. júl 2022

ja som kupila dcere asi pred 2 tyzdnami v lekarni atoderm pozri na moje inzeraty pouzili sme iba 1x

simona92101
12. júl 2022

Dcerka nedavno prekonala kiahne,od zaciatku som potierala iba Betadin dezinfekciou,krasne sa jej to ususilo,nesvrbelo,do tyzdna bolo po kiahnach

bluebarablue
12. júl 2022

no ja uz som celkom zmagorena ... 10 ludi napise potierat, 10 nepotierati nicim ... akoze zatial potieram iba alpou a dnes som kupila ten pripravok A-derma co je vyssie, lebo lekarnicka mi ho odporucila ... povodne som tam isla kupit tantum verde, co tiez vela ludi odporuca a lekarnicka zas ze neodporuca ze je to chemia a vraj ovela lepsi je tento A-derma lebo je to na prirodnej baze a super vysusuje ... akoze fakt uz neviem ktory nazor si mam vybrat ☹

mikika24
12. júl 2022

@bluebarablue My sme striekali castejsie. Ked svrbelo, hned sme nastriekali.

sushi1234
9. júl 2023

@mikika24 prosím kedy ste dávali tém sprej od ktorého dňa ? A ako