Kiahne u syna

dada281185
25. feb 2024

Ahojte syn uz ma 5 den kiahne teda od stredy, vtedy prva bola a potom postupne, kupila som mu nieco v lekarni daky psilo- balsam od svrbenia, aerius davam tiez a propolisovy krem ma tiez aj v hypermangane trochu okupem. Len dr. Musim zajtra zavolat ci mozem aj dithiaden dat na noc lebo v noci sa skriabal. Mate skusenosti s nejakymi mastami co zabrali? Ten pripravok mi dali v lekarni tak prosim o skusenosti co robit, dakujem .

brankovamama
25. feb 2024

Moju synovi psilobalsam pomohol, synovcovi vôbec.
Dithiaden samozrejme dávať môžeš, podľa váhy.
Môj má 5 rokov, 17kg a dávala som polku ráno a celý večer ale jeho to svrbelo malo. Respektíve, som ten čas medzi dithiadenom vyplnala potieranim výrazok proti svrbeniu alebo hypermanganom

anavixy
25. feb 2024

Tanno Hemal mlieko je vraj dobre, vyskusaj. Inak kupel v hypermangane by mal tiez pomahat, skus dvakrat denne. A teda Aerius by som skusila vymenit za Zyrtec napr, ten neuspava, alebo teda aspon na noc vymenit za ten Dithiaden, to samozrejme konzultuj s lekarom ako mas v plane. 🍀

dada281185
autor
25. feb 2024

@brankovaman
@brankovamama syn ma 4,5 roka 16 kg zatial davam mu aj ten propolis krem ked ho to svrbi dithiaden som mu dala na noc polku ale zobudil sa okolo 00.30 a potom zase svrbenie...

brankovamama
25. feb 2024

Mne kázala dávať denne 1,5 tabletky ale mali sme ten 2mg dithiaden. Ale keď bolo zle, tak som dávala ráno polku, naobed štvrť a večer celý. Keď bolo zle, tak som ho medzitým natierala tým psilobalsam. Mala som taký harmonogram, že o 7 ráno polka, o 9 natierame, ak vydržal do 12 štvrtka dithiadenu, plus natieranie, spánok a keď vstal tak natieranie a večer hypermangan a celý dithiaden. Ale niekedy sme vynechali natieranie, lebo že ho to nesvrbi. Lepšie je, keď si to takto naplanujes, aby si potom nevybuchala ráno aj tabletky, aj krém a o 2 hodiny mu nemáš ako uľaviť a hlavne na večer som si nechávala celý dithiaden aby som mohla dať. A Paralen som dávala ešte. Niekto dáva ešte od Bioderma Cicabio sprej napríklad a si to pochvaľujú. Na každé dieťa iné zaberie.
Piaty deň sa dá už považovať tak optimisticky za vrchol, tak verme, že už to bude len lepšie 👍

dada281185
autor
25. feb 2024

@brankovamama no ved uvidime, musim s dr.konzultovat ohladom uzivania dithiadenu lebo bere aerius a je alergik este, kolko dni vam kiahne trvali kym sa zahojili, je to na dlhu dobu? Dakujem

brankovamama
25. feb 2024

11 dní ale vrchol bol na ten piaty deň. Ale nemal ani v ústach, ani ušiach. Bol taký ľahší pripad

dada281185
autor
25. feb 2024

@brankovamama a medzi deti kedy siel?

brankovamama
25. feb 2024

No my sme mali šťastie, že prišiel 23.12. domov zo škôlky a bol vyhadzany a do škôlky šiel až 8.1.
Ale s inými deťmi, čo nemali kiahne v rodine sme sa videli až v polke januára, ale to nie skrz kiahne. Takze nejake obmedzenie sme nemali, akurát sme nešli vonku medzi ľudí. Na ten 11 deň mal už len zopár chrast

dididudu
26. feb 2024

Teatree olej v DM to majú ale treba povedať na kiahne že to chcete na telo

dididudu
26. feb 2024

Alebo sprej tantum verde

matymaty
2. apr 2024