Kiahne u očkovaného

8. máj 2023

Ahojte kočky,sú toto podľa Vás kiahne? V škôlke nám dali info pred týždňom že sa vyskytli, malý bol asi dva dni predtým doma už s teplotou,pravdepodobne viróza. Dva-tri dni dozadu sa mu urobilo toto, ma len tieto dve a zvýšenú teplotu do 37.5,môže ísť o kiahne? Je očkovaný proti nim, mali Vaše detičky ktoré sú zaočkované len miernejší priebeh? Ďakujem

kiki68
8. máj 2023

Ja som robila dlho v skolke ( aj v Rakusku) a tie priebehy u ockovanych boli taketo mierne. Podobne to malo jedno dievcatko, dva pupaky ( na krku ) a tie za par dni zmizli. Tiez mala teplotu okolo 37,5 cca 2 dni a potom uz nic. Za tyzden bola naspat. Dalsi podobne. Niektori vobec nic, alebo iba dva dni mierna teplota. Ten priebeh bol vsak tak mierny, ze by sme sami nedokazali hned povedat, co to chce byt. Takze budte radi, ze mate iba toto. Ja mam tiez syna ockovaneho proti kiahnam.

trgypadl
8. máj 2023

Ahoj ak nema nikde inde na tele skor by som tipla impetigo

kiki68
8. máj 2023

@trgypadl Lenze ked je ockovany, tak moze mat prave takto ( nas na to lekar teraz na ocko proti ovcim kiahnam upozornil) .

anjelicek26
8. máj 2023

Ako pise kocka vyssie, impetigo...chodte si po antibioticku masticku... a k otazke - nie, nase deti to vdaka ockovaniu nemali... sestra tiez nie, a synovia to mali riadne...ale stihla ockovanie par mesiacov pred tym...

trgypadl
8. máj 2023

@kiki68 jasne chapem, prejavy u ockovaneho mozu byt minimalne, ale aj tak mi pride velmi netypicke, ze by mal zrovna iba dve kiahne na tvari. A preto píšem, ze skor by som tipla impetigo....

akvi
8. máj 2023

@trgypadl mne naša dr. povedala, že keď majú kiahne mierny priebeh, tak takmer na 100% je tých pár vyrážok v oblasti hlavy. Resp. ak nie je jediná vyrážka v oblasti hlavy, nebudú to kiahne. Netuším, kde na to prišla, ale asi dlhoročnými skúsenosťami. Môj mal tiež len 2vyrazky na krku a tak vlastne nevieme, či mal kiahne, abo nie.

trgypadl
8. máj 2023

@akvi kto vie, je to bude alebo 😉, ale autorka si urcite vsimla, ci bol na zaciatku pluzgierik