Kiahne u 9-mesačného dieťaťa

antonia15
14. júl 2023

Ahojte mamičky,
Poraďte kto má skúsenosť. Mám 9-mesačné bábo. Dostalo kiahne. Lekárka kázala len tekutý púder a vitamíny B, C. V lekárni mi vraveli, že Bčko pre také malé deti nemajú a Cčko mi dali Cebion ale to som si doma prečítala že je až od 3 rokov. A čo sa týka púdru, malá si chodí rúčkami všade. Nič sa jej nemôže stať, ak si rukou prejde po púdri a dá do pusy? Či mastiť ju len na spánok? Ale aj tak to môže spraviť.
Ďakujem za rady a skúsenosti.

pininka1
14. júl 2023

@antonia15 v tomto prípade by som dala radšej bethadine a fenistil kvapky proti svrbeniu

antonia15
autor
14. júl 2023

@pininka1 a v čom je lepší prosím ten Betadine..vôbec s tým nemám skúsenosť nikdy som to nepoužívala ďakujem

antonia15
autor
14. júl 2023

@pininka1 Fenistil áno, zabudla som napísať 🙂

ankare
14. júl 2023

@antonia15 och, verím,že budete mať ľahký priebeh. Skoré uzdravenie!
A nápis do skupiny Zdravotníci na MK, tam Ti kočky poradia

anicka176
14. júl 2023

@antonia15 Betadine je dezinfekcia /obsahuje jód/ tak najprv vyskúšať niekde, aby sa vylúčila alergická reakcia, Betadine dezinfikuje vyrážky a Fenistilove kvapky sú proti svrbeniu a sú na predpis

antonia15
autor
14. júl 2023

@ankare no to dúfam, lebo ja som ich chytila prvá a päť dní som mala horúčky bol to des

antonia15
autor
14. júl 2023

@ankare idem pohľadať ďakujem 🙂

antonia15
autor
14. júl 2023

@anicka176 ďakujem 🙂

bublinka1426
14. júl 2023

@antonia15 nasa ma skoro 6rokov, tekuty puder nam aktualne len zapchal zbytocne vyrazky, takze...a svrbelo ju to nadalej.Cebion som davala od narodenia , tam je napisande davkovanie a aj nam odpo B vitamin a Fenistil ...
puder je total na prt podla mna hlavne ked ma velky vysev,
a este kupel v hypermangane
pozor po kupeli nesuchat ale len vsiakat vodu alebo nechat volne ususit.

antonia15
autor
14. júl 2023

@bublinka1426 Cebion dávkovanie píšu až od 3 rokov, kedysi bol od roka asi dávala som to staršej ale teraz je až od 3, takže netuším dávkovanie pri takom malom dieťati...a čo ste dávali namiesto púdru?

bublinka1426
14. júl 2023

@antonia15 uz nic len osprcho vali lebo hrozne svrbi a kupel v hypermangane. nasa ma 6 rokov tak osprchujeme viac krat za den.

jankka1981
14. júl 2023

@antonia15 tekutý púder nedávať, horšie sa to potom hojí. Ja som 3x denne krátko kúpala v hypermangane, proti svrbeniu Fenistil kvapky. Striekala som na kiahne Aloe vera sprej od LR. Malý to mal pod plienkou hrozné, tak som mu to repíkom umývala.

otazka1
14. júl 2023

A Cevidko? Ten som dávala mladšej..pozri ten,a inak..ak deti majú kiahne do prvého roka,môžu chytiť znovu napr v skolke,to mi vravela dr

mima172
14. júl 2023

@antonia15 S kiahnami neporadím, no Cebion mala moja dcéra od 6m. Pediatrička kázala dávať 5kv. Taktiež Bkomplex - tekutý tuším od Generica. Tiež je písaný od 3r, no dcéra mala v pusinke afty a Dr kázala kúpiť ten, no dávkovanie si už nepamätám, mala vtedy nejaký ten mesiac pred 1r.

mima172
14. júl 2023

@antonia15 Tento: https://www.drmax.sk/generica-b-komplex-kvapky-...

Lekárnička mi raz vysvetľovala, že často je označenie od 3r, hoci zložením produkt vyhovuje. Dôvod je finančná náročnosť pri testovaní produktu pred deti pod 3r. Co je na tom pravdy neviem, takto mi to bolo vysvetlené.

antonia15
autor
15. júl 2023

@jankka1981 ďakujem pekne 🙂 mám ten sprej ;)

antonia15
autor
15. júl 2023

@otazka1 ďakujem...nesrandujte, dúfam že nie...ja som to mala minulý týždeň a bol to des

antonia15
autor
15. júl 2023

@mima172 ďakujem pekne skúsim teda aj ja tak dať 🙂

simona92101
15. júl 2023

@antonia15 urcite nepouzivat puder,upcha vyrazky.Betadine aj nam velmi pomohol,vydezinfikuje,rychlejsie vysusi.

aliaray1
15. júl 2023

@pininka1 betadine by som nedavala babu, moze spustit strasne alergicke prejavy.

anavixy
15. júl 2023

Puder nie!! Kupel v hypermangane je zaklad, viackrat denne kludne, pomoze s hojenim aj svrbenim. Proti svrbeniu dalej antihistaminika, mozes potierat roztokom Tantum Verde alebo mliekom Tanno Hermal, hlavne nech vyrazky mozu dychat. Z vitaminom urcite Bkomplex (mozu aj babatka 5kv) a vit C 10 kv (odporucenie od 3 rokov je na krabicke len kvoli ochrane vyrobcu ktory lieky netestuje na tak malych detoch, ale realne to nie je opodstatnene v tychto pripadoch, skus si to vygooglit, alebo najst tu v poradni pediatra, je to bezna vec).
No a porozmyslala by som aj nad zmenou pediatra, lebo ked niekto v dnesnej dobe kaze davat puder na kiahne, to mi nepripada ako odbornik ktory sa celozivotne vzdelava 😳 a nezabudni ze nesmies davat Nurofen!

pininka1
15. júl 2023

@aliaray1 treba skúsiť, našim to robilo dobre, doktorka povedala nech skúsim na jednu vyrážky a keď to bude ok, nech davam

pininka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
antonia15
autor
16. júl 2023

Mamičky prosím vás ešte to kúpanie v hypermangane..bábätku môžem aj hlavičku? Tam má práve najviac chudatko ...treba potom vyfúkať vlásky?

anavixy
16. júl 2023

@antonia15 ano, moze ist aj na hlavicku, vyfukat nie, staci uterakom/plienkou jemne popritlacat (nesuchat) a nechat uschnut na vzduchu. Tvaricku mozes napr namocenym tamponom potupkat.

bublinka1426
16. júl 2023

@anavixy a vlasy mozem nomralne umyst samponom lebo ich ma spotene? ci ako..

anavixy
16. júl 2023

@bublinka1426 ja by som sampon nedavala, mozno niekto ano, ja viem tak ze by sa nemalo. Podla mna cista voda s hypermanganom bude stacit aj na spotene vlasky 🙂

bublinka1426
16. júl 2023

@anavixy takze tou vodou mozem spliechat na hlavu? ma ich aj na hlave dost. dakujem

antonia15
autor
16. júl 2023

@anavixy ďakujem pekne 🙂

antonia15
autor
16. júl 2023

@bublinka1426 aké staré dieťatko máte?