Kiahne - ošetrovanie, priebeh

1. júl 2024

Chcem sa len poradit so skusenymi mamickami:
1. Pupaciky naliate vodou sa nemaju praskat ze? Mali by same prasknut? Ak ich nahodou nepraskneme (nahodou) my tak nepraskajú je to ok? Strasne pomaly sa vysusuju…
2. Kedy sa urobi chrasticka? Uz je to treti den od zaciatku a ziadna chrasta na obzore. Vsetko je cervene, navrete…
3. Natierame repikom pupaciky a cervene miesta. A chladivym sprejom na kiahne aby to aspon kusok menej svrbelo.
4. Ked budu chrasticky, treba ich niecim natierat? Stale repikom? To asi nie ze?
5. Co urobit preto aby neostala jazva?

Ďakujem

martinka13
1. júl 2024

1. Pupaciky v žiadnom prípade nepraskat. Uschnu samé.
2. Trvá to pár dni. Nepamätám už presne, ale určite cez týždeň.
3. Nikdy som ničím nenatierala. Na večer fenistilove kvapky. Rýchla sprcha bez mydla a opatrne vysušiť telo
4. Nie, netreba
5. Toto netuším. Syn nemá žiadne jazvy, dcéra má jednu, ale veľmi škaredú. Až takú hrču. Stala sa jej z prvej kiahne, ktorá bola veľmi veľká a hlboká. Chrastu neodtrhla, no napriek tomu jazva ostala.

autor
1. júl 2024

@martinka13 ďakujem vazim si tvoj čas. Co sa tyka uschynania pluzgierikov, vsade pisu ze to praskne do 24 hod samé. My to mame uz 3 dni naplnene vodou a pomalicky vysychá. Takto je to ok ano? A tie jazvy to je asi o stasti… ci ostanu alebo nie :(

gab1sol
1. júl 2024

Súhlasím s @martinka13 , nepraskať, nechať tomu voľný priebeh, neumývať. My sme natierali s Tantum Verde, do týždňa mali dievčatá chrasty, do dvoch týždňov sme ani nevedeli, že mali kiahne. Proti svrbeniu sme v prvé dni dávali Fenistil kvapky. Chrastičky si dievčatá nezoškrabli, same odpadli, jazvy neostali…

autor
1. júl 2024

Cize ono tie pluzgiere ani nemusia koniec koncov prasknut ze?

majka4555
1. júl 2024

Kupat 1-2x denne v hypermangane..
Alebo.v repiku a ovsenom kupeli
Ja som robila tak, ze napr rsno 1x kupel hypermangan a v priebehu dna aj 2-3x v repiku, to je prirodna zlozka neuskodi len rychlejsie vysusi a zahoji..este som si dala do silonkovej ponozky ovsene vlocky zaviazala a namacala v repiku a s tym potierala
Ak svrbi moc ppdavat 3x denne fenistil kvapky, isto nie jednorazovo to potom nema ten ucinok co by mal byt
Na vysusenie a vyhojenie je skvely etericky olejcek doterra tea tree, s tym som po kupeli v repiku potierals kiahne a kraaasne to vysusilo a zhojilo