Kiahne a dusivý kašeľ

banderaska29
22. apr 2022

Ahojte maminky. Moje dieťatko chytilo kiahne. boli sme u dr, pretože okrem toho, že mal dodnes teploty 3 dni a až včera sa vysypal má aj sprievodný kašeľ - dráždivý a dusivý + soplíky.
Máte s tým skúsenosti že to takto pri kiahnach je ? že dieťa aj kašle a soplí ?

Môžete mi aj poradiť a podeliť sa ako ste vy bojovali s kiahnami 🙂

vamajka
22. apr 2022

@banderaska29 Moj popri kiahnach chytil aj silnu anginu mal 5 r.

nikola81
22. apr 2022

@banderaska29 My sme cerstvo po prekonani, moj ma 5 rokov v skolke sa im rozsirili. Tri dni mal 39 horucky, zvracal, potom na treti den prisiel vysyp. Mozem povedat ze aj pokasliaval a trochu soplil. Neriesila som to, nebola to taka intenzita ze by som to riesila. Cistila som len nos s Aliamare. Po par dnoch to ustalo. Dokonca mal aj oci zapalene prve dni ale tiez sme to doma vyriesili bez navsetvy lekara. Na kiahne mozem z mojej skusenoti odporucit Bioderma Atoderm SOS, super pomahal aj proti svrbeniu a zaroven som davala kazdy vecer aj Rupafin - nakolko ma alergiu a je to tiez antihistaminikum ako napr. Fenistil. Sprchovala som len cistou vodou bez mydla a na najvacsie kiahne davala cajovnikovy olej. Je doma dva tyzdne a ma len male chrasticky. Prajem skore uzdravenie

kukulienka83
22. apr 2022

@banderaska29 ahoj, môj mladší mal takýto priebeh. Začal divne kašľať a o 2 dní kiahne. Keďže nimi práve prechádzal starší, tak ma to neprekvapilo, ale ten kašeľ...skončili kiahne, zázračne zmizol aj kašeľ. Na kašeľ som dávala ako vždy stoptusin, a fenistilove kvapky, ktoré mu dali aj kôli kiahnam. Veľa tekutín. A kúpeľ v ovsených vlockach im vždy večer spravil dobre

nuskovci
30. sep 2022

@nikola81 prosím a ste cajovnikovy olej riedili?

nikola81
1. okt 2022

@nuskovci nie kvapkala som ho na vatove tycinky a potierala