Kiahne a dovolenka

28. jún 2024

Ahojte dievčatá,
mladsia dcera mi doniesla vcera domov kiahne. Riešil niekto situaciu, že dieťa donieslo domov kiahne 3 tyzdne pred odletom na dovolenku? Starsi surodenec este kiahne nemal tiez. Existuje vobec nejaka sanca, ze by sme mohli odletet?
Som uplne zufala. Do lietadla nas s kiahnami nepustia ale peniaze nam tiez nevratia. 😑

pribinak
28. jún 2024

Prečo nemáš zaočkované deti? Potom by si nemusela rieisit takúto situáciu

janinah
28. jún 2024

Ten kiahnovy bude o tri týždne zdravý,ak v deň odletu bude zdravý aj druhý tak poletite všetci.Ak bude kiahnovy,tak poletí len manžel s tým zdravým.
A hlavne si nevyrabaj stres,sú horšie veci na svete.

nikha2809
28. jún 2024

Nemáte poistenie?Nam kryje 100% storno ešte v deň odletu...no jedine dúfať že starší ich ešte nebude v deň odletu mať, alebo ho rýchlo dať zaočkovať, ale v tomto za nevyznám že či to pomozet

lady083
28. jún 2024

Do troch dni od kontaktu mozes dat dieta zaockovat. To stihas, prve dieta bude uz zdrave.

sissy27
28. jún 2024

@pribinak prepac, ale debilnejsiu reakciu uz nikto nevymysli 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
-nie kazdy chce ockovat proti kiahnam hlavne ak na to nie je dovod
-ockovanie nie je zaruka, ze dieta kiahne nedostane

Autorka: prve dieta bude do odletu fit. Oplachuj v hypermangane. Druhe dieta - drzim palce, nemusi ich dostat. Moja dcera presla xy kiahnovymi “epidemiami” v skolke a nic. Pozri este ake mate podmienky storna, pripadne co vam kryje cestovne poistenie alebo skuste posunut termin dovolenky.

pribinak
28. jún 2024

@sissy27 čo je debilne na predvídani?

Chcem ísť na dovcu a stojí to kopec peňazí. Deti mam v kolektíve a ešte nemali kiahne
Mam možnosť deri zaočkovať a byt v pohode ALEBO nezaočkovať a potom sa modliť aby sme sa dostali na dovcu a neprišli o peniaze

domiklik
28. jún 2024

Áno existuje... Toho nekiahnoveho okamžite izoluj a daj asap zaockovat

autor
28. jún 2024

Poistenie sa vztahuje len na pobyt tam. A pobyt sa neda posunut a uz 3 dni ani zrusit. Riesili sme bez cestovky.

autor
28. jún 2024

@pribinak nestoji to kopec penazi. Skor sme sa tesili, ze nieam vypadnem.

autor
28. jún 2024

@domiklik na to uz je neskoro. Oni spolu boli uz pred vypuknutim, spali v posteli so mnou. Podla mna zajtra je 4 den a v sobotu aj tak nikto ockovat nebude.

pribinak
28. jún 2024

Tak potom ok ak to nestojí kopec peňazí

sissy27
28. jún 2024

@pribinak este raz - to ockovanie nie je 100% ochrana. To naserie, ked das zaockovat len aby si mohla ist na dovolenku a aj tak pridu kiahne, ze??
Na taketo pripady vymysleli v prvom rade poistenie…

autor
28. jún 2024

@janinah jasne, ze su horsie veci. Neni to taka tragedia. Ale tesim sa na to uz par mesiacov a teraz toto. Mna napada, ze pojdeme traja a starsi bude u babicky - pytala som sa ho a je s tym viac menej ok.

autor
28. jún 2024

@sissy27 ano to postenie som mala dat aj keby sa nieco stalo pred. Nejako som si hovorila, ze pojdeme aj keby mali sopel, kasel alebo aj zlomene cosi. Nenapadlo ma, ze donese kiahne. Nabuduce budem mudrejsia 😏

pribinak
28. jún 2024

@sissy27 nepoznám ani jeden taký prípad ale ty určite aspoň 100

sissy27
28. jún 2024

Autorka: tak vidis, nahradne riesenie mate. Prvy bude dovtedy ok a druhy uvidite, prinajhorsom zostane s babkou.

@pribinak a na buduci rok by si ake ockovanie odporucala? Proti sarlachovej angine? Alebo zlomenej nohe? Lebo kiahne uz budu mat asi za sebou, tak aby predvidali podla tvojej dobrej rady 🤦🏼‍♀️

pribinak
28. jún 2024

@sissy27 existuje očkovanie proti zlomenej nohe?
Fakt inteligentný príspevok…..🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

sissy27
28. jún 2024

@pribinak nech sa paci, priamo z pribaloveho letaku ockovacej latky proti kiahnam pani najmudrejsia predvidava…
S tym “fakt inteligentym prispevkom” si zacala sama 🤡

pribinak
28. jún 2024

@sissy27 bože ty si fakt blbá……ale tým očkovaním môže minimalizovať rizika ….aspon niečo

Ani mi nepis, pruoadam si ako v diskusii s Kollarom

autor
28. jún 2024

@pribinak ale deti zaockovane nejsu a tam konci diakusia. A ani by som ich nedala kedze kiahne niesu smrtelna choroba a po prekonani mas celozivotnu imunitu. Dakujem za tvoju "radu", bola absolutne zbytocna.

pribinak
28. jún 2024

Tebe mij komentár nemôže, ale inej mamičke možno áno, toto je verejne formu a tvoju diskusiu číta veľa ľudi

Veľa šťastia a uzi si dovcu

e1i
28. jún 2024

Aj pri zlomenine niektore hlavne chartrove letecke spolocnosti vyzaduju fit to fly form alebo je tam nejake obmedzenie kedy mozu a kedy nie odletiet. Do buducna. A ak bude dieta vyhadzane na palubu ho nepustia. Rovnako ak nebude,mozte letiet ale ak dostane kiahne na dovolenke tak takisto cesta spat bude treba presunut.

autor
28. jún 2024

@e1i to viem 😉

taktotedanie
28. jún 2024

@sissy27 mimochodom ockovanie vie dane ochorenie vyrazne zmiernit tzn dieta bude mat dve tri pupaky bez horucky a bez dalsieho trapenia aj ked je tam mala sanca..
V dnesnej dobe su otrasne pripady kiahni deti to maju v ociach uchu, ustach, silny vysyp, vysoke teploty nereagujuce na paracetamol

mk1111111111
29. jún 2024

Fuuu, mna len zarazilo, ze kludne nechas dieta doma. Lebo Ty si sa na to tesila. Mne by srdce urvalo, nechat ho doma.

autor
29. jún 2024

@mk1111111111 neviem kde si si precitala, ze kludne dieta necham. Mna to velmi trapi. Je to krajna moznost, ak sa vysype a nepodari sa nam dovolenku posunut. Moja mama sa ponukla, ze by postrazila aby neprepadlo 2000€. Ale sme pripeaveni aj nechat to tak 🤷🏼‍♀️