Kiahne a Betadine

vanka18
13. jan 2023

Ahojte.. Prosim tie, co im pomohol jodovy roztok betadine na kiahne u deti. Kolkokrat za den ste potierali? A potierali ste vyrazky v hociktorom stadiu, ci len tie vodnate? Syn ma celkom dost kiahni a stale pribudaju. V noci sme skoro nespali, nepomohol ani dithiaden ☹ Dakujem.

adiacik
13. jan 2023

@vanka18 moje decka nedavno kiahne prekonali. Dve starsie som nenatierala nicim. Najmladsiu, ktora ma necele dva roky som kupala v hypermangane aj 2x denne, hlavne v plienkovej oblasti, lebo tam bola neskutocne vyhadzana, ten pomohol asi najviac. Betadinom som potierala tie, ktore si rozskrabala a tie najvacsie. Pomohlo to, ale hypermangan pomohol viac. Skore uzdravenie.

vanka18
autor
13. jan 2023

@adiacik Dakujem. Ja prave mam zlu skusenost s hypermanganom, bojim sa mu to dat, mne to vyzralo kozu, asi mi kozny dal zle odporucanie.. Tak mam respekt. Preto skusam toto.. Dost si to skriabe a pri potierani place ☹

kp7333
13. jan 2023

@vanka18 ak ich ma vela, nebol by lepsi kupel v hypermange? Nam dr. tak kazala, ked mali deti kiahne. Len par zrniecok hypermanganu sme dali do vane - tak aby bola voda len jemne ruzova- a v tom sa kupali rano a vecer.

ankare
13. jan 2023

@vanka18 asi si dala veľa hypermanganu, treba dať málinko, aby bola voda len jemne ružová

silvusias
13. jan 2023

Odporúčanie podľa mňa dobré, len si spravila silný ten kúpeľ. Ono sa žiada usypať toho riadne do tej vody, ale skutočne pár zrniečok stačí.

adiacik
13. jan 2023

@vanka18 skuste mu dat uplne slaboruzovy roztok, len par krystalikov a uvidite, mojejbto robilo velmi dobre

nikpa
13. jan 2023

@vanka18 ten hypermangan je podľa mňa bezkonkurenčny na všelijaké takéto kožné vysevy, na ekzém, zapareniny a pod... Za to že ti raz vyzral kožu, by som ho nezavrhla, proste si to zle namiesala. Ja dávam do detskej IKEA vaničky na hrot manikúrovych nožničiek, voda je svetlo ružová, nie fialová pozor. To je celá veda.

nikolienka28
13. jan 2023

@vanka18 ja som potierala Tantum verde. Co je na kašeľ. Všetci mi to odporúčali a zabralo to super.

vanka18
autor
13. jan 2023

@adiacik prosim a kupel ma kolko trvat? Mozem mu aj tvar potriet a vlasy? Dakujem

svokrinjazykmonika
13. jan 2023

@vanka18 ten kúpeľ určite pomôže, sama si tým práve prechádzam a mám to teda brutálne. Ale tie prvé dva dni sú asi najhoršie. Stačí tak zo 10 minút sa kúpať, celé telo aj hlavu namočiť ale tvár opatrne. Hlavne pozor na oči. Radšej tvár umyť tak že namočiť tampón a tak potierať. A treba mu tvrdiť že to mu určite veľmi pomôže, lebo aj psychika veľa spraví. Mne muž kúpil toto v lekárni, to naľavo som si dávala na tie čo strašne boleli, to v pravo mi pomáhalo proti svrbeniu a to v strede je také biele mliečko a tým si potieram také tie najväčšie aby rýchlo uschly

adiacik
13. jan 2023

@vanka18 kupala som tak do 5 minut a oplachovala som ju celu, aj tvar, aj vlasy

funys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
funys
4. mar 2023

@nikolienka28 syn má teraz 5 deň kiahne,tiež používam tantum verde,sprcha čistá voda a hypermangan,úžasná vec,po pravde tiež som pozerala ako puk že tantum verde ale veľmi veľmi to pomáha 👏👏a tiež potieram betadine,budem to aplikovať aj pri dcérke keď dostane 😉

lenkav9
21. aug 2023

@funys prosim ta a ako si riedila ten betadine?

funys
21. aug 2023

@lenkav9 vôbec som neriedila,naliala som trošku na obväz a tak som ho bodkovala 😉

lenkav9
21. aug 2023

@funys neriedeny? Nieje to silne? Som sa neopytala dr ze ako to mam davat

funys
21. aug 2023

@lenkav9 ja som dávala neriedeny,po pravde ani ja som sa nepýtala MUDr.a betadine je na dezinfekciu, nemyslím si že to ublíži 😉

lenkav9
21. aug 2023

@funys dakujem

saxana000
21. aug 2023

U nas len cisty tea tree.olej zabral..nic ine

livi123456
21. aug 2023

Tantum verde je super, nas zachránil aj na kiahne v krku a na ďasnách a super sa daval do vlasov keďže dcéra ma vlasy po zadok

kristina0307
23. jan 2024

@funys Zdravym.u nas mame prave kuahne este na zaciatku.Prosim ta ten betadin si pouzivala ten klasicky na dezinfekciu?skysim vlozit fotku.dakujem.nestipka to?

funys
23. jan 2024

@kristina0307 ahoj ,áno tento som použila,plus poder, žiaľ už ho nemám poslala by som ti ho,taká modrá krabička to bola,tiež úžasná vec 😉 skóre uzdravenie

kristina0307
23. jan 2024

@funys Dakujem velmi pekne 🍀

funys
24. jan 2024

@kristina0307 tanno - hermal Lotio,to je ten púder,je úžasný 😉

santte
18. mar 2024

Prosim o radu, myslela som si, ze dcera bude mat kiahne ako syn, ale opak pravdou, je vyhadzana strasne. Hypermangan mame, ale ako je to s tvarou? Ma to strasne na tvari, okolo uši, trup, chrbátik, dole prirodzenie, nohy su ok, ale teplotujeme. Mame v noci 39,9 teraz 38,8... kedy zacat kúpať ked teplotujeme. Co doporucujete, mame penu pox na doporucenie od pediatricky, u syna pomohol ale mal 100x lepsie. Dakujem za radu. PS: pisala som lekarke, zatial ziadne info ani na foto.

vanka18
autor
18. mar 2024

@santte ja som do hypermanganovej vody namacala tampon a tak potierala,aj betadine som skusala. Tiez sme nasadili antihistaminiká.. ja som ho tie prve dni nekupala,ked mal teploty..

saxana000
18. mar 2024

Ja som schytala od dcery 2.roky dozadu a nebolo miesta kde by som ich nemala.mne pomohol cisty cajovnikovy olej od Just ale.kludne aj ten z DM alebo z lekarne ak nemas od koho objednat krasne zachladil aj vysusil. Kupel v hypermangane aj 4-5x hlavne hlavu a vlasy som.potrebovala namovit a ponorena som tam lezala natotal co mi len nos z vody trcal..prve dni lieky na alergiu co som len spala a.na taky 3- 4 den uz som bola trochu zivotaschopna.ale teda zazitok to bol.