Ketóny v moči 5-ročnej dcérky

5. jan 2023

Dobrý deň chcem sa spýtať,že či má niekto skúsenosť
Moja 5 ročná dcérka má zistené ketony v moči na ++ ,a bielkoviny + už dlhšie si všímam že veľmi nechce papať ,vypare z varenia ju napinaju väčšinou je nervózna ...
No mysleli si ,že má zápal močových ciest ale vyšlo crp iba 2 takže nema ale za to má horúčky už tretí deň.. nasadili antibiotiká
Ale trápia má tie ketony nerozumiem sa tomu ak to už niekto mal či by mi vedel poradiť čo to je
Lebo lekára našeho zastupoval niekto iný a dobre nám to nevysvetlil iba povedal že asi to bude nejaká viróza 😔😔

gionella
5. jan 2023

To znamená že je mierne dehydrovaná, čo sa stava pri horuckach veľmi ľahko, takze dohliadať nato aby pila každú chvíľku. A bielkoviny na jeden krížik vyjdu často pri akejkoľvek chorobe alebo viróze.

mata391
5. jan 2023

Dcérka mala ketony na 4+. Ide o dehydrataciu. Nasadili infúzie

qwer2019
23. jan 2024

@mata391 čiže rozumiem tomu správne, že keď vídu ketony, znamená to aj dehydratáciu? Včera dr hovorila, ze mu vyšlo ze jedehydrovany, ale nevedela som ktoré okienko to je. Dnes som mu dala pridať ten papierik, či mu tam niečo víde a vyšli ketóny

jana005
23. jan 2024

Môj syn keď mal ketony v moči, tak mi lekárka kázala dávať mu trochu sódy bikarbóny na lyžičku do vody a nech to vypije.