Kedy von s deťmi po Covide-19?

21. mar 2022

Sme týždeň po covide,deti mali teploty,a kašeľ jedno ešte trošku pokaslieva môžem ísť na pre hadzku real šli by ste?

mariejenka
21. mar 2022

Samozrejme, je pekne,teplo. Primerane obliecť,nenamahat sa,len kľudne sa prejsť.

xiaomi_
21. mar 2022

ak dr ukonci karantenu tak vtedy

alchemilkazltozelena
21. mar 2022

Čerstvý vzduch ešte nikdy nikomu neuškodil, práve naopak... Každy deň von preboha toto by som nikdy deťom neurobila, odoprieť im vzduch... Žasnem... Však jasné že keď mali 39,5 tak nie ale ak mali pod 38 šla by som každý den

maciatkolulu
21. mar 2022

@alchemilkazltozelena nuž môj syn absolútne zdravý, negatívny 10 dní cez oraznili musel sedieť doma... Vidíš, musela som mu to urobiť

pribinak
21. mar 2022

Šla. Vonku je krásne. To deťom len a len prospeje. Ale šla by som mimo ľudí a deti.

alchemilkazltozelena
21. mar 2022

@maciatkolulu dôvod?

yanni
21. mar 2022

@maciatkolulu A preco si mu to MUSELA urobit. My sme ptave dnes ukončili karanténu a představ si, boli sme vonku kazdy den. Vsetci sme boli pozitivni ale nic nam ebolo. Decka sa vybehali na zahrade, muz ich zabrał cez vikend do lesa. Byvame na dedine, nikde nikoho, hlavně cez vikend doobeda nikto nie je vonku a cez tyzden su vsetci v skolke/skole. Izolacia znamena izolacja od ostatnich ludi, ktorych by si mohla nakazit. Ziadny ludia sroko daleko nie su, także nemam koho nakazit.

maciatkolulu
21. mar 2022

@yanni lebo kebyže prídi policajti tak by som MUSELA zaplatiť 3690 eur pokutu a to sa mi fakt nechcelo. Nemohol ani na spoločný dvor, kontrola bola presne na 5 deň. Hold... MUSELA SOM. Nemala som na výber, cele prázdniny sedel doma. Tak funguje karantena v Rakusku, či sa ti to zdá a ci nie.

maciatkolulu
21. mar 2022

@yanni a to bol iba K1 Person.... Negatívny.

yanni
21. mar 2022

@maciatkolulu ono AT je take speci. Uz sa na "vas" smeje cely svět. My sme v DE. Nevravim, ze to tu je super ale karantena tu znamena, izolacia od inych ludi. V podmienkych je doslova napisane, ze na vlastnu zahradu mozes. K1 u nas musi ist do akranteny len ked sa jedna o osobu v spolocnej domácnosti. My sme prave dnes vyšli z karantény. Dcera bola v skole pozitivne tesovana, potom aj PCR bol pozitivny. Par dni po nej aj mladsia dcera aj ja PCR pozitivne. MUz mal domaci pozitivny ale na PCR nebol, 3 krat ockovany a bol doma na HO. Takze ten pcr ani nepotreboval. Pokym su vsetci okolo pozitivnej osoby (vynimka samozrejme ludia v spolocnej domacnosti) negativne, nik nemusi ist do karanteny. Inak nam nic nebolo. A to sa mazname, obe dcery s nami spavaju. Raz pride v noci jedna, raz druha, niekedy sa tam tlacime vsetci v jednej posteli😂 Dceru sme vobec neizolovali vramci domu. Ako aj. Zavries 6 rocne dieta do pivnice ci co. Ono vsetky tieto opatrenia su uz nezmyselne. Od jesene mame omikron. Väcsina nema ani priznaky a stale to este nepustia. UZ mi to ide na nervy.

maciatkolulu
21. mar 2022

@yanni ja nemám slov. Bola som iba ja pozitivna, skoro bez príznakov. Malý a 2x očkovaný muž negatívny, ja na 5.den voľná aj s pozitivnym testom, ale ctw nad 30, oni museli ťahať do konca....a mali sme prázdniny. Na vlastnú záhradu by sme mohli, keby sme mali, ale už na dvor, kde sa nevyskytuje nikto, nie. A policajti behajú a behajú a kontrolujú a kontrolujú aj 2.rocne batoľatá. Nuž, nedá sa všetkému rozumieť... Ale po slovensky, drbe im tu riadne.... Ver, never, nemali sme na výber. Museli byť doma. A keď sme mali naraz karanténu, som chodila venčiť psa o 5.30 a muž vybiehal(áno, ten muž, čo bol očkovaný a zdravý) cez deň zozadu a ja som visela na terase a cihala s tlf v ruke a potom až po 22.00...

maciatkolulu
21. mar 2022

@alchemilkazltozelena čítaj nizsie

maciatkolulu
21. mar 2022

@alchemilkazltozelena čítaj nizsie

euka210
21. mar 2022

Pokial uz nie su v karantene, tak ano, inak nie. My sme na dedine, tak sme mohli byt aspon na dvore, ale mali sme normalne kontrolu policia aj z regionalneho uradu zdravotnictva skontrolovali tych, co boli pozit...mna a svokru...ale to bol november, teraz tu mame utecencov a ine problemy riesi policia.