Kedy vám zistilii autizmus?

4. sep 2024

Zdravim prosím chcem sa poradiť mame dva roky a videla som že nieje niečo dobre lebo mám už jedno dieta poslali ma na vyšetrenia a este nás čaká jedno chcem sa spýtať čo máte deti s autizmom kedy vám to zistili ako sa to prejavovalo ?Dakujem

ptvw
4. sep 2024

Kamarátka ma malého autistu a takto okolo 2 rokov jej to povedali, mentálne je na úrovni 10 mesačného, a podstate skoro vsetky klasické prejavy ma, nerozpráva vôbec, dokaze otvárať zatvárať dvierka aj 2 hodiny, a ručičky nedrží klasicky pri tele ale tak zahnuté, museli cvičiť aj vojtovku ale chodiť začal až ako 20 mesačný a musí mu mixovať stravu stále inac nezje, cudzí ľudia vôbec, očný kontakt veľmi slaby

autor
4. sep 2024

@ptvw presne ja tak isto 😭 neviem kde som urobila chybu keď mu dám niečo zjesť a nemá mixované neje rozpráva úplne malo prechádza sa z jednej strany na druhu no neviem dokedy budem môcť byt s ním doma ako to bude

julia8888
4. sep 2024

To je u každého iné nám to potvrdili až v 4 rokov ale stále to bolo take buď alebo a na isto to už bolo v 6 rokoch. Ale poznam ľahšie prípady kedy to nebolo take jednoznacne tak až v 10 a neskôr( taký aspergery) A pri takých tazsich je podozrenie skôr ale myslim že ten vek 3 roky tam je to take už viditeľne

ptvw
4. sep 2024

Najprv chod prosim na vysetrenia , môže ale nemusí to nič znamenať, na to sú hlavne lekári, ak by sa potvrdilo tak normálne predĺžený rodicak do 6 rokov ale držím palceky a drz sa ja ty ❤️

julia8888
4. sep 2024

Ešte takto ja mám tiež dve deti dcéra mladšia o rok zdravá a tam bolo vidno tie rozdiely pri nej som ani nevedela že ju mám a pritom bola mladšia. A s chlapcom to bolo stále niečo. Ja som dlho ešte dávala tomu šancu že vyrastie lebo aj lekari hovorili že chlapci sú taký pomalší. Tak počkaj nemusí byt hneď autista.

30katrusa40
4. sep 2024

Nič si nespravila zle. Možno má len disfaziu prípadne iné oneskorenie. Ja som pri synovi vedela cca od 18 mesiacov že je niečo zle. Nerozprával, problémy aby niečo zjedol, búchanie hlavy, afekty , keď mal záchvat hnevu bola schopný mi svojou hlavou rozbiť peru. nemal očný kontakt na meno nereagoval prípadne ozaj len málinko a aj to len keď som ho ja oslovila . Diagnostiku sme mali v 3 rokoch, skôr nechcú uzatvárať diagnózu ale chodila som s ním na intervencie k psychologicke. Potvrdenie diagnózy boli v centre v Žiline potom potvrdila aj psychiatrička . Teraz má 5 rokov chodí do špeciálnej škôlky a robí pokroky. Musíš ho prijať jaký je a pôjde to. U nás potom prišlo k úprave už aj tak obmedzenej stravy a výživové doplnky. Všetko spolu pomáha len je to maratón doživotný.

andrejka1974
4. sep 2024

Nám prvé podozrenie v 2 rokoch potvrdili v 2 a pól roku veľa závisí aj či rozumie ako sa správa moja prestala rozprávať reagovať na meno v 2 rokoch a potvrdili mi diagnózu nezávisle traja lekári moja ma aj ťažký stupeň mentálneho postihnutia ale každý autistka sa správa ináč a sú aj autisti , ktorí rozumejú všetkému ale iba nerozprávajú takže je to ťažké občas určiť ako to s nimi bude v budúcnosti

autor
4. sep 2024

@ptvw dakujem ❤️

lucia13022023
4. sep 2024

Kamoška ma syna, teraz ma 5 rokov a je veľmi pozadu. Zistili mu autizmus keď mal 2,5 roka. Ona si to nechce prijať, ale ma viditeľné črty ktoré vidí aj bežný človek. Potvrdili jej to viacerí doktori.
Nerozpráva len vydáva zvuky, vrci, všetko hádže o zem alebo sa hrá s jednou hračkou aj tri hodiny (krúti kolieska), nič nechce jest, ma asi 15kg, žiadny očný kontakt, nereaguje na meno..

jankadanka654321
5. sep 2024

Ako citam a aj z diskusii z minulosti je toho strasne vela pripadov. Co vam hovoria odbornici ? Je to prirodzene ? V minulosti chapem ze si rodicia mozno az tak nevsimali svoje deti a neexistovali odbornici alebo diagnostika a terapie ale nepoculo sa o tolkych pripadov autizmu alebo odchylneho vyvoja ci ? Alebo iba mne sa zda ? Ja podozrievam jednoznacne ockovanie. V USA tisice rodin zalovalo farmaceuticke spolocnosti lebo deti mali po ockovaniach problemy v style: he/she has gonne...ale aj keby sud vyhrali nic im poskodene dieta nevrati....
Moj nazor su vakciny z velke casti vinne, zvysok genetika