Kedy prestane oko hnisať?

13. júl 2023

Dostala som od syna zápal spojiviek. Včera ráno sa zobudil a mal zalepené oko je aj chorý. Dnes som mala uz aj ja zalepené oko. Hneď ráno som si dala uniflox ale oko mi stále hnisa. Syn po prvej aplikácii má čisté oči a mne sa po oku normálne premáva hnis. Kedy záberu kvapky mne ? Už mám stres keďže je to veľmi nepríjemne

beeesy
13. júl 2023

No ja aj s maminou sme boli choré, najprv to začalo očami celý deň hnis z oboch potom kašel teploty a zapalene hrdlo a priedušnica a skoncili sme na antibiotikach. Tie zabrali ale znova som dostala zapal ucha tak teraz beriem kvapky este na to. Treba dat pozor ci je to len očami lebo je to vraj nový vírus a je veľmi nepríjemný. Veľa ľudí to podcení ale začína to hnisavými očami.

candii
13. júl 2023

Uniflox sú detské kvapky a hlavne slabé. Ak máš zápal skús oftalmoseptonex ale je možné že budeš potrebovať antibiotické kvapky ale normálne pre dospelých

anavixy
13. júl 2023

@candii ophtalmo septonex a uniflox su uplne ine kvapky, uniflox su atb, ophtalmo septonex su len antisepticke. Uniflox sa normalne pouziva aj pre dospelych, nie je pravda, ze su to detske kvapky, akurat su vhodne aj pre deti.

anavixy
13. júl 2023

A autorka, liecba musi trvat aspon 5-7 dni aj po vymiznuti priznakov plus dodrziavat prisnu hygienu. Cakat ze ti zaberu kvapky po jednom podani (aplikaciu treba opakovat niekolkokrat denne) je velmi naivne (aj keby to dietatu hned pomohlo) 😬

candii
13. júl 2023

@anavixy ja viem aký je v nich rozdiel. Ale sú slabé

1mina
13. júl 2023

Uniflox praveze vyborne zabera aj detom aj mne, su to atb kvapky

anavixy
13. júl 2023

@candii tak preco odporucas na hnisavy zapal kvapky ktore nie su atb?

candii
13. júl 2023

@anavixy a s kadiaľ vieš že je to hnisavy zápal? Vyšetrila si ju?

anavixy
13. júl 2023

@candii asi z toho, ze pise, ze jej ”po oku premava hnis”?😃 ci co?

autor
13. júl 2023

Syn mával častejšie zápal spojiviek ale nikde nemal hnisavy zápal Resp bakteriálny. Začalo to nádchou potom usi teraz oči dúfam že už finishujeme. Ale nechápem že mne to tak sadlo silno na oči keďže normálne mam po polhodine zas hnis v očiach a syn oči čisté po 2 aplikáciách

candii
13. júl 2023

@anavixy prosím ťa, dobre si prečítaj čo som napísala 🙄🙄 akože fakt ma nebaví sa v každej diskusii naťahovať s niekým kto má problém čítať s porozumením.
Ja som napísala nech vyskúša vyššie spomenuté kvapky, mne aj môjmu mužovi pomohli a je otázne tiež či je to hnis .. či si online lekár ?
A ďalej som napísala že je možné že bude potrebovať antibioticke kvapky. Mne osobne uniflox nepomohol nikdy .. Ešte svokre ocuflash pomohol ale tie sú tiež slabsie. Dokonca aj očná lekárka odporučila ophtalmo septinex keď sú ťažkosti. Tak asi by som nepísala nejakú hovadinu s čím nemám skúsenosť.

evkamotka
13. júl 2023

Ak mas spravne nasadenu liecbu (trafila si vhodne kvapky na svoju dg) tak pokojne aj po 3-4 dnoch spravneho uzivania.

anavixy
13. júl 2023

@candii ja som velmi pozorne citala co pises 😃 preto s tebou diskutujem… akoze ja tiez nemam velmi valnu mienku o ludoch, ale mysliet si ze niekto nedokaze urcit ci ma v oku hnis alebo neviem co este by tam mohli mat (bud je to hnis alebo vodnaty priesvitny vytok), to uz je celkom kvalitne podcenovanie 🤷🏻‍♀️ nakolko autorka to ze ma hnis v oku uvadza v otazke…
Ved to je v poriadku, ze vam to pomohlo, mohla si napisat ze teda ty mas taku skusenost… ale ty si napisala ze uniflox su detske kvapky ktore su slabe, a to nie je pravda. A nasledne si poradila, aby atb (keby hned aj boli slabe) kvapky vymenila za antisepticke kvapky, ktore su teda podla teba silnejsie ako uniflox? Ocuflash je presne to iste ako OSpetonex, nema to nic so silou, proste jedny su atb a dalsie su antisepticke kvapky na nehnisave zapaly. My v praci vzdy aplikujeme ocuflash, cim vytrieme hnis a nasledne dame atb kvapky. Pokial je oko len zaslezene tak samozrejme ocuflash a o septonex je presne na to vhodny.
A ziadne kvapky nie su take “silne” aby vyliecili zapal spojivky po jednom! pouziti, to je proste blbost, takze netreba riesit zmenu kvapiek, ale pokracovat v aplikacii aspon 5x denne 3-4 dni (a pokracovat ak po vymiznuti priznakov), idelane davat aj ophtalmo framykoin mast na noc a potom riesit ci zaberaju alebo nie…

basska_b
13. júl 2023

Ja som takto chytila od deti, 3x som si nakvapkala Ophtalmoseptonex v 2hod intervaloch a bolo poriesene
V zarodocnom stadiu. Treba viac kvapkat, raz nestaci

candii
13. júl 2023

@anavixy Okey. Máš pravdu.

autor
13. júl 2023

Jasne chápem že treba viac krát len synovi sa oko vyčistilo po 2 kvalnutiach a ja kvapkám už 4x a stále rovnako sa tvorí hnis

basska_b
13. júl 2023

No, kazdy mame inu odolnost a hlavne teda Uniflox je na dospelaka slaby. Mojim deckam Ophtalmoseptonex akoby zabral a potom presla noc a zas hnis. A takto aj niekolko dni