Kedy prejde žltačka u dvojmesačného bábätka?

zuzana1291
9. sep 2014

Ahojte maminy,
mam otazku ktora sa tyka mojho syna. Ma dva mesiace a stale je zlty, aj ocne bielka ma mierne zafarbene. Doktorka povedala vraj to je zltacka, ktoru mavaju dojcene deti. V nemocnici sme dlhsie neboli, pustili nas hned domov, vysledky mal OK. Mate niektora podobnu skusenost? Kedy vasim detom tato zltacka presla? Su nejake triky aby ustupila? Inak pekne prospieva, nemame ziadne problemy, nie je spavy ani nic ine...

nanku
9. sep 2014

Ano dcerka uzivala asi do 5 mesiaca piridoxin

strociatka
9. sep 2014

Kojit, vzdy ked si vyziada, pomaha znizovat hladinu bilirubinu v krvi, vela slnit, nechavaj malickeho spinkat len v plienocke na slniecku, radsej vyhrejte byt/dom, ale urcite co najviac na slniecku. Moja starsia mala strasne dlho a silnu zltacku, nasa pediatricka to podcenila, vraj, to je bezne a ma dnes nasledky!

ivetkab.
9. sep 2014

Skús dávať čo najviac malého na denné svetlo. Kľudne ho nechaj vonku spinkať, alebo ak ste doma, tak nech je pri okne, prípadne dnu nech naňho svieti slniečko. Nenechávaj ho však vonku na slniečku. Preňho je slniečko viac škodlivé ako osožné, keďže má ešte jemnučkú, bielučkú a citlivú pokožku. Ak sa Ti malý nezdá, tak požiadaj dr. o vyšetrenie z krvi, či je žltačka v poriadku. Nie stále sa to dá odhadnúť pozretím na dieťatko, prípadne zhodnotiť, len na základe spavosti.

darina1952
9. sep 2014

Ahoj, žltačka mu prejde akonáhle jeho organizmus dozreje natoľko, že si bude vedieť vyrobiť dostatok vlastnej krvi - mal to môj starší syn a dostal v nemocke aj transfúziu. Určite to nepodceňuj a ja by som na tvojom mieste požiadala pediatričku o krvný obraz a prípadne požiadala aj o výmenný lístok na detskú hematologickú ambulanciu. 😉

jani6969
27. jan 2017

@strociatka prosim ta ak mozes napisat ake nasledky mozu z toho vzniknut? Dakujem.