Kedy nie je dieťa s ovčími kiahňami už infekčné?

bessdonna
26. apr 2023

Ahojte maminky. Moja velka dcera ma kiahne. Dr kazala izolovat a nie v ramci domacnosti od malej(3mes). Tak je u mojej mamy chudera dva tyzdne. V piatok mam volat dr. Bola by som rada keby uz prisla domov. Nema nove pupienky, nema v nich tekutinu, mala lahky priebeh, nemala teploty. Kedy vlastne neinfikuje? Ako to ma vyzerat? Dr odmietla komunikovat na tuto temu. Natierat, o dva tyzdne volat, izolovat. Hotovo. Prosim vysvetlite mi ako to ma vyzerat ked uz neinfikuje. Dakujem

blumie
26. apr 2023

@bessdonna ja viem tak, ze neinfekcne sa dieta stava vtedy ked aj posledny pluzgier zaschne a spravi sa chrasticka. Vratane tych vo vlasoch, ak nejake mate. Infekcne sa stava uz 48h pred vysypom. Inkubacna doba kiahni je 3 tyzdne. Aspon ja mam taketo info, nech ma kludne niekto opravi.

vlada41
26. apr 2023

ano, ked pluzgier zaschne, dieta uz nie je infekcne. nas pustila lekarka do skolky uz po tyzdni.

saxana000
26. apr 2023

Ked budu vsetky suche..doma sa odporuca ostat dalsich par dni kvoli velmi oslabenej imunite..

alenamihal
26. apr 2023

Sledovat priblizne ktory bude posledny a mat chrastu a po 4,dnoch uz nie je infekcne dieta..prechadzame si s tym momentalne a tak ma informovala pediatricka ...moj syn ma cele telo vyhodene pluzgiermi ..na hlave ma kazdu jednu vodnatu..niekdy na tele,len malicke ...vyzera ako muchotravka...

bessdonna
autor
26. apr 2023

dakujem za pomoc

slavomira236
26. apr 2023

@bessdonna inak pred vysypom nebola so surodencom? Uz vtedy bola infekcna

bessdonna
autor
26. apr 2023

@slavomira236 viem. Bola doma vtedy ano. Potom v rúšku a odvtedy u babky. Tak snad