Kedy hrozí suché utopenie?

12. júl 2023

Ahojte, dcérka 9 mesiacov miluje vodu. Vana, bazén, sprcha to je úplne jedno. Chodíme aj na baby plávanie, kde sa potápa čo jej ide super a ešte sa pri tom smeje. Občas sa stane že sa trochu nagloga a sčervenie, potom to vykašle. Taktiež veľmi splicha a takmer vždy si naspliecha do pusy alebo nosa a potom taktiež celá sčervenie a začne strašne kašlať. Ona vodu miluje a nechcem jej kaziť radosť ale ja mám pri každom jej naglogani infarktove stavy, keďže všade sa píše o suchom utopeni. Viete o tom niekto niečo viac ? Naozaj sa to môže stať pri bežnom naglogani ? A ak áno, ako jej pomôžem ? Mám z toho strašnú paniku 😏

sally001
12. júl 2023

Myslím ze to by sa musela naglogat veľa vody... ale neviem

autor
12. júl 2023

@sally001 veď toto, všade píšu inak 😏 Nikde že stačí minimum vody, niekde že by sa musela topiť. Tak ja už neviem, mám z toho strašný strach

drahomirrra
12. júl 2023

Dieťa by sa "malo" topiť. Nie napiť vody, ale ju vdýchnuť.
Malo by sa jednať o väčšie množstvo vody, menšie množstvo kašľací reflex zvládne dať z pľúc von. Verím ti, ja mám 3r syna a teda pre toto sa viem dostresovať až -až.

autor
12. júl 2023

@drahomirrra je to hrozne 😏 Ale keď vidím ako sa mala teší z vody, ona aj keď sa naloga, vykašle a s úsmevom spliecha ďalej. A mňa môže aj poraziť 😃

marion30
12. júl 2023

Juuj to potápanie by som vynechala.bezpečne držať nad vodou 😉tiež sa toho bojim

autor
12. júl 2023

@marion30 ja som tiež bola z toho taká nesvoja ale snáď inštruktorky vedia, čo robila 🙂

luliu
12. júl 2023

@marion30 detičky sa bežne potápajú, nič na tom nie je, majú z toho radosť, takže rada, držať nad vodou je úplne mimo

luliu
12. júl 2023

To, že sa napije vody, nič nie je, musela by sa topiť, takže žiaden stres

autor
12. júl 2023

@luliu ďakujem, budem sa snažiť aj keď som v tomto strašne precitlivelá. Hneď myslím na to najhoršie 🙈

marion30
13. júl 2023

Ja chápem len ak ti to nerobí dobre tak načo to..tak som to myslela načo myslíš to pritahuješ

marion30
13. júl 2023

@luliu to chápem ale ak jej to nerobí dobre a má z toho taký stres tak by som to nerobila načo

autor
13. júl 2023

@marion30 len zas nechcem ju úplne držať nad vodou, nech keď bude väčšia a nahodou dá hlavičku pod vodu, vypadne z kolesa alebo co nech sa nezľakne. Ja chcem aby si zvykala na vodu aj hlavičkou pod vodou, predsa len môže sa stať čokoľvek a sú to sekundy. Hlavne keď tak miluje vodu. Len musím popracovať s tým mojim strachom

marion30
13. júl 2023

Ano ked to tak chces tak je to v poriadku💗