Kedy dávate deťom Diazepam 2mg?

majuska0407
14. dec 2012

ahojte maminky!
chcem sa opýtať, kedy svojím detičkám podávate diazepam 2mg?
pri akých chorobách, tažkostiach? (vzhľadom na vek)
Ďakujem za každú odpoveď🙂 😵

meiwe
14. dec 2012

Pri epi zachvate. Ten nastastie uz dlho nemal.
Takze epilepsia u nas.

nika74
14. dec 2012

Nám odporučila dr.len v prípade,ak by mali vysoké teploty,t.j nad 39,aby nedošlo ku kŕčom.

olivia6
14. dec 2012

to sa preco pytas???? ved taky liek predpisuje lekar v opodstatnenych pripadoch - diagnozach. Ak si zvedava, pri akych chorobach sa pouziva, vyhladaj si na nete pribalovy letak k lieku.
Ci to je reklama?
Skutocne nechapem.... 😲

mummy01
14. dec 2012

Pri beznych chorobach sa isto nedava,niesu to lentilky 😠 Ak treba dat tak to predpisuje lekar aj s instrukciami kedy a ako ho pouzit.Viem ze niektore mamicky ho davaju preventivne pri horuckach ale je to veeeeelmi nezodpovedne 🤐

libka1
14. dec 2012

nam ho predpisala lekarka ked mala dcerka vysoke teploty ak by dostala krce, nebolo treba dat, dala by som iba keby to bolo nevyhnutne, inac nikdy

povuma
14. dec 2012

Nikdy...nebolo treba a preventívne ho nedávam 🙂

selema
14. dec 2012

Náš syn mal v 18.mesiacoch febrilné kŕče a z toho dôvodu mal naordinovaný Diazepam 2mg ... mal ho užívať vždy už pri teplote 38"C ako prevenciu, ak by sa opakovali ... mával často laryngitídy a pri nich vždy vysoké teploty ☹ ... mali sme ho naordinovaný neurologičkou.

lovela1
14. dec 2012

dcéra ho mala predpísaný pri febrilných krčoch a ovčích kiahnach...aj to vždy dávku zodpovedajúcu jej hmotnosti...

ematko29
14. dec 2012

nám lekárka predpisuje pri chorobách ,aby sme podávali pri vysokej teplote ako zabránenie febrilných krčoch.neviem prečo by to malo byť nezodpovedné? Máme vynikajúcu lekárku,aradšej dám diazepan ako by mi malo dieťa zakrčovať aztoho mať komplikácie

ivasofi
14. dec 2012

nikdy....a podavat ho ako prevenciu pri vysokych teplotach je poriadna hlupost.

ludka140281
14. dec 2012

pri teplote nad 38,5...... aby sme predišli febrilnym krčom,takisto nam ho raz dala pri silnej alergii(nadcha a kychanie) na ukludnenie pred spankom ale len 2 tablety sme dostali(davala som po polovičke) mala vtedy okolo 1 roka(13kg)..inak nedavam

sakura77
14. dec 2012

aj my mame prepisane od neurologicky na zaklade prekonanych febrilnych krcov...inak by som urcite nepodavala,uz vobec nie preventivne..treba radsej zrazat teplotu inym sposobom,vacsinou to ozaj nie je potrebne...a dokonca niektori lekari udavaju ze to vobec nepomoze preventivne...my sme konzultovali s viacerymi lekarmi a ozaj sa nezhodli....

sofia2008
14. dec 2012

Len raz mala moja dcerka teplotu 39,5, poobede, bola trosku chora, od rana mala zvysenu, tak som to sledovala, kedze mala stale pod 38,5, tak som jej nic nedavala /panadol atd/, zrazu jej teplota takto skocila, tak som ju vyzliekla, napustila vanu, spongiou som jej umyvala telo, tak ako som to citala, ze sa to ma robit, teplota jej krasne klesla, nedavala som jej diazep., ale viem, ze deti, ktore prekonali febrilne krce, musia davat preventivne uz ked je teplota vyssia ako 38st..

hradnapani
14. dec 2012

kazda normalna matka dava diazepam dietatu iba vtedy, ak jeho podavanie indikoval lekar (napr. epilepsia alebo prekonane febrilne krce). Detom, ktore febrilne krce z teploty nikdy nemali, sa diazepam nesmie preventivne podavat! (jedine tym, ktore ich uz mali! - hoci niekotri lekari aj tak spochybnuju, ze diazepam im aj skutocne dokaze zabranit. )
A niekto tento liek snad pouziva aj na ukludnenie dietata, ale pokial to naozaj nenaordinoval lekar po dokladnom zvazeni, tak jeho svojvolne podanie je uplny hazard...

alka221
14. dec 2012

pokial ti to neodporuca lekár, tak NIKDY !! 😠

pajerchinova
14. dec 2012

Nam raz predpisali na pohotovosti ked mal maly vysoke horucky ale ked som si precitala pribalovy letak tak som mu o ani nedala. Potom sa na to pytala nasej pediatricky a ona povedala, ze sa detom normalne nema podavat ani pri vysokej horucke ak nie je v rodine predispozicia ku krcom.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
14. dec 2012

Ani jednému dieťatu som ešte nedala. Ale nemávame veľmi vysoké horúčky.

brumka
14. dec 2012

mi sme este nijkdy nepouzili ani nemam doma. ak sme mali teplotu 38,5-39 tak vzdy som ju zrazila mokrym uterakom okolo stehienok, a ked trebalo tak daky cipok, sirup ci tabletku ale prvorade tie obklady

ada311
22. jan 2013

mi sme davali nas lekar alemu ked sme isli na EKG aby bol malinky v klude,

macka1741979
22. jan 2013

Bohužiaľ mi ho máme ale je predpísaný neurologičkou nakoľko mladší syn ako 11mesačný (11.01.2010 - druhy datum narodenia) prekonal febrilné krče že mi ho v poslednej sekunde zachránili a keď má teplotu nad 38,5C mám mu hned dať polovičku tabletky a samozrejme aj od teploty. Druhy krát ich prekonal ako 25mesačny (13.03.2012) a našťastie neboli také silné, lebo už som vedela čo mám robiť..
Febrilné krče som prekonala aj ja aj môj starší syn (ten ich mal našťastie slabé) tak to máme preventívne.

svetlusska
22. jan 2013

pokial to neodporuca lekar tak nikdy!!!!!!!Ja som ho pouzila par krat na odporucanie lekarky a pouceni kolko treba davat...ale to vtedy ked mal maly horucku nad 39 a bola noc aby som predisla febrilnym krcom, samozrejme ze som davala obklady a cipok do zadku...inac som mu nedavala nikdy,cez den sme to zbijali obkladami....

dai
22. jan 2013

ahoj. my mame febrilne krce v rodine - ja aj moji surodenci sne boli kvoli nim aj hospitalizovani - moj brat v pomerne vysoklm veku - 5 rokov... moja dcera ma velmi vysoke horucky - ona ma krasnu imunitu, viac menej nebyva chora, tuk tuk ,ale ked ochorie rak ma hned teploty 40...☹ ja som mala preto diazepan na odporucenie lekarky a na jej predpis vzdy doma- nastastie som ho nikdy nemusela pouzit - vzdy sme to nejak zvladli zabalmy - pri takej twplote u nas nic ine nepomahalo...
moja mama inak berie lieky na tejto baze kvoli epilepsii. ja sama som ich brala ked som mala zachvaty uskosti ... s nimi treba velmi opatrne - zial robia cloveka zavislym a nicia pecen, cize ked to naozaj nie je nevyhnutne tak ich nepodat.

broonislava
22. jan 2013

Ja davam môjmu synovi Diazepam pri vysokej teplote a pri neurotickom spravani, ale len preto,lebo je diagnostikovany a lieceny epileptik!!! Inac by som svojmu dietatu NIKDY Diazepam nedavala!!!

lawrus
15. aug 2017

Nas zivot s epilepsiou - lezim na nemocnicnej posteli s mojim synom a rozmyslam, co vsetko nas caka....Pred par dnami nam po viacerych zachvatoch stanovili tuto diagnozu. Popravde, mam o nej par informacii ale viete ake sme my mamy, chceme vsetko lepsie ako sa to len najlepsie da. Preto som prisla s napadom vytvorit tuto skupinu, kde by sme si mohli povymienat rady, informacie a pozitivnu energiu v boji s touto diagnozou. Spolubojovnicky, rada vas tu privitam 😊
https://www.modrykonik.sk/group/9776/