Kedy dať Sab Simplex?

lily_279
17. aug 2022

Ahojte. Môj 12 týždňový synček má každé ráno o 5-6 problém sa vykakať. Čítala som, že vtedy mu začína naplno fungovať trávenie tak preto to je. Odporúčajú sa nato kvapky espumisan, sab simplex a podobne.... Chcem sa opýtať, kedy mu ich mam dat aby mu to pomohlo ráno, pri ktorom kŕmení najlepšie, alebo pri každom? Vďaka za rady... 🙂

anavixy
17. aug 2022

Dojcite? Ja som davala pri vecernom/nocnom papani, teda predtym pri kazdom, lebo bol problem stale a potom ked sa to zlepsilo, uz len pred spanim (nech je klud cez noc)… no kazdopadne, simeticon posobi proti nafukovaniu, neviem ci to vyriesi problem s kakanim, ale ak ide o prdiky, tak ako som pisala 🙂

ildiko36
17. aug 2022

@lily_279 keď kojiš je normalne aj keď tyzden nema stolicu.Sab simplex by som nedavala ani espumisan skor babycalm 10kvapoek pred kazdím kojenim..alebo coliprev, davkovanie skontroluj na letaciku,

nikpa
17. aug 2022

@lily_279 nemôže sa vykakať podľa toho čo píšeš. Sab simplex a espumisan obsahujú symetikon, látku ktorá pomáha odchádzať vetrom. Coliprev je zase na niečo úplne iné, pri poruchách trávenia laktózy. Ak nevies čo bábätku spôsobuje problém s kakanim, dala by som v prvom rade probiotika, možno budú úplne stačiť. Ale treba ich dávať kľudne aj viac mesiacov.

matkahelka
17. aug 2022

@lily_279 a kde si prosim citala, ze espumisan a sab simplex funguju pri zapchach? oboje totizto funguju pri nafukovani/zastavenych prdikoch, ale urcite neposobia laxativne. Ak ma babo problem s kakanim, tak uzivat probiotika a sem-tam pomoct s rektalnou rurkou.