Kedy a ako sa diagnostikuje ADHD?

23. okt 2023

Prosim vas, mam podozrenie ze syn ma nejaku poruchu pozornosti alebo ako sa tomu dnes hovori.Ma 3 roky ,je sikovny mudry ucenlivy,rychlo si zapamata vselico ale vobec sa nesustredi ked na neho hovorime nereaguje ide si stale svoje, ked lezi stale kope nohami,ked sedi stale sa myka zo strany na stanu,nerespektuje ze po ceste sa chodi po chodniku,po kraji,stale vybieha nevadi ze idu auta,ked som v obchode vsetko chyta vytahuje, nerešpektuje ze vysvetlím co sa moze co nie. Zacal chodit do skolky,vravia ze je dobry bezproblemovy.tak ja neviem,ale mne uz vlastne dieta prerast cez hlavu, lebo je to s nim neskutocne tazke,mame aj starsieho 4 rocneho ale oproti nemu je ten starší kludny,tiez je zivy ale tento mladsi mi uz sposobuje zrutenie nervove.Nevie chodit pomaly,stale uteka,skace,krici,rozprava vsetko ,ale velmi krici a mna vobec nerešpektuje, neviem ako mam uz nastavit hranice ale od mala sa snazim komunikovat no mám pocit ze som zlyhala.

minesasubu
23. okt 2023

Mne bolo povedane ze pokial dieta robi nieco 10 minut vkuse nema adhd
a specialny pedagog to diagnostikuje

petruldo
23. okt 2023

Adhd diagnostikuje detský psychiater.
Vrcholí obdobie vzdoru. Skús eqazen, min. na 6 mesiacov, ak sa to nezlepší a chceš mať diagnostiku, tak sa obráť na psychiatra