Kde mi urobia DNA testy otcovstva?

jank_a123
5. mar 2021

Maminky chcem sa poradit kde mi spravia DNA testy - testy otcovstva a kolko to stoji ? Da sa to aj skor ako sa dietatko narodi ? Dakujem za rady

pribinak
5. mar 2021

@jank_a123 nie, až po narodení dieťaťa.

Das si návrh na súd, na určenie otcovstva. Súd nariadi vykonanie DŇA testov u muža ktorého ty označia za domnelého otca maloletého dieťaťa

jank_a123
autor
5. mar 2021

@pribinak ale to trva strašne dlho aj 10 mesiacov. Skor sa to neda. Ja viem kto je otec dietata a vie to aj on ze je otcom len ho moje tehotenstvo zaskocilo a chce sa zbavit zodpovednosti.

cookie29
5. mar 2021

@jank_a123 moja keď nepôjdeš súdnou cestou tak to nemá žiaden zmysel lebo to nie je právoplatne.

ivca88
5. mar 2021

@jank_a123 tak sú domáce testy. Zavoláš ho.
Spravíte spoločne odber - tuším sliny a spoločne to pôjdete zaniesť na poštu, aby ste mali obaja istotu, že to nik nezamenil.
Ja skúsenosť nemám, ale kamoška to tak spravila. Cca 150€ tuším spomínala, že to stálo.
Ale to si vieš aj vygooglit. Ale pri súde to nepomôže. Toto pomôže, len ak je chlap aspoň trošku normálny.

babovka2321
5. mar 2021

@jank_a123 ako ho mohlo zaskocit tehotenstvo? Zlyhala antikoncepcia alebo mu nikto nepovedal, ako sa robia deti?

pribinak
5. mar 2021

@jank_a123 pred narodením nie.

pribinak
5. mar 2021

@jank_a123 domáce testy súd neakceptuje.

polodrahokam
5. mar 2021

@pribinak Myslím, že sa to dá aj pred narodením, ale pokiaľ pisateľka vie kto je otcom , tak potom to po narodení riešiť súdnou cestou.

ukulela
5. mar 2021

@jank_a123 dá sa aj pred narodenim urobiť test z krvi matky. Platí sa za to, asi aj dosť, jari sa mi, že 500€. Ale tiež to asi nie je pre ucely súdu, aké súkromné. Vygoogli si testy otcovstva z krvi matky. Robia to súkromné laboratória.

pribinak
5. mar 2021

@polodrahokam súd testy pred narodením dieťaťa neakceptuje

jank_a123
autor
5. mar 2021

@ivca88 to sa da spravit aj v tehotenstve ?

ivca88
5. mar 2021

@jank_a123 nie, až po narodení dieťaťa. Vzorka sa berie z jeho úst - sliny

jank_a123
autor
5. mar 2021

@babovka2321
@polodrahokam my spolu zijeme len on aby sa zbavil zodpovednosti tak tvrdi, ze on nieje otec. A podla mna sam vie ze nim je. Zo začiatku dietatko chcel a teraz odrazu ked som otehotnela tak cuva

polodrahokam
6. mar 2021

@pribinak Ano, súd ich neakceptuje, ale ak to chcú vedieť dopredu?

polodrahokam
6. mar 2021

@jank_a123 Dá sa to, ale súd to neakceptuje.

vevesh
6. mar 2021

@jank_a123 da sa aj pocas tehotenstva urobit test, ale kedze nie su 100% (nie vzdy sa da oddelit dna matky od dietata, pokial je zena tehotna), sud ich neakceptuje. Po narodeni je takmer 100% istota, ci otcom je (alebo nie), takze by som pockala a potom mu ten vysledok otrepala o hlavu😒😒😒

jank_a123
autor
7. mar 2021

@vevesh suhlasim stebou