Každý mesiac bolesť hrdla u 13-ročného syna

18. máj 2023

Milé mamičky, ja som už vážne zúfalá, môjho 13ročného syna od začiatku šk. roka, t.j. od septembra 2022 každý mesiac bolí hrdlo 🥵😞
Prvé mesiace to bolo bez teplôt, väčšinou len bolesť hrdla a k tomu pridružená nádcha, v marci dostal covid, vtedy mal aj zvýšenú teplotu a v apríli dostal horúčky a zase bolesť hrdla. Trvala som na výteroch, v hrdle mu zistili bacila haemophilus parainfluenzae, dostal atb, preliečil sa, probiotiká som mu dávala doteraz a dnes ráno sa zase začal sťažovať na bolesť hrdla, má aj zvýšenú teplotu 🥺
Objednala som ho na ORL, tak som zvedavá. Máte/ mali ste niektorá podobný problém s Vaším dieťaťom? Čo vám pomohlo dostať sa z tohto začarovaného kruhu? Ďakujem za každú dobrú radu.

stanka190
18. máj 2023

Mala som to asi rok..stále ATB,kloktanie, cmulanie somarin,nič nezaberalo . Raz mi jedna dr. Infektologicka poradila prípravok monsea optimum (nemali to v lekárni,musela som objednať cez net) a vždy keď to uz na mňa išlo tak som si začala striekať pod jazyk. Asi po dvoch mesiacov užívania mám doteraz pokoj (už rok) tiež som to mala ako následok covidu. Skúste , prečítajte si o tom

autor
18. máj 2023

@stanka190 Ďakujem veľmi pekne za radu, určite vyskúšame. Tie 2 mesiace ste si prípravok striekali každý deň? Či len pri bolesti hrdla?

stanka190
18. máj 2023

Áno je to na podporu imunity ,striekala som 2 mesiace...potom som to odporučila mojej mame na podobný problém v hrdle,nemohla žiadne bublinkove vody hneď ju bolelo hrdlo a tiež jej to pomohlo, manžel to užíval keď cítil,že niečo na neho lezie a naozaj telo sa skôr dalo dokopy. Skúste imunita je po toľkých chorobách a užívaní ATB veľmi slabá tak minimálne mi podporíte imunitu

laurikalalinka
18. máj 2023

florsalmin je na bolesti hrdla,ďasien,zubov,je to z šalvie lekárskej

autor
18. máj 2023

@laurikalalinka Pozerám, že Florsalmin je všade nedostupný... škoda

slavomira236
18. máj 2023

Este je anginal so salviou podobne

laurikalalinka
23. máj 2023

V Košiciach je dostať..

autor
24. máj 2023

@laurikalalinka V ktorej lekárni, prosím Vás? Online som nenašla 😏

laurikalalinka
24. máj 2023

Ja som kupila spray, lekáreň Lingov, no neviem či ešte majú...

hlinka77
24. máj 2023

Môj syn mal to isté ako 14r. Rok sa trápil s opakujúcimi angínami. Na ORL sme chodili ako na klavír. Dookola bral atb., lieky na imunitu, antialergické lieky. V kuse dáke výtery mu brali, sondy cez nos- či aj tam nemá nejaké ložisko- to bolo primárne na mandliach. Už mal naplánovaný výber mandlí- tomu sa lekári chceli vyhnúť, že až v krajnom prípade, ale už to bolo vyčerpávajúce aj pre syna. No ale ho zachránil covid- keď sa zavreli školy a boli dlho doma. Syn bol zrazu normálne zdravý. Lekárka teda skonštatovala, že musel mať v triede bacilonosiča a on v čase puberty takto citlivo reagoval. Po covide už išiel na strednú- do nového kolektívu a je to stále ok.