Kašeľ u detičiek spojený s nádchou

30. sep 2022

Ahojte.. prosím poraďte mi, aj keď neviem či to nepíšem zbytočne, keďže neviete posúdiť kašeľ atď... Ide o to, že deti majú sople, huste biele.. pridal sa samozrejme kašeľ túto noc ale zakašlu len sem tam, ale celkom dosť, kašeľ je zatiaľ suchy. Včera sme boli u dr s tým že im nič nedala, že uvidíme.. kašlali trochu len v noci, dnes pokašlievali, ale teraz zasa začali, samozrejme keď už dr nerobí... Proste mne je už aj blbé tam vkuse chodiť, pri každom zakaslani, navyše jeden dobral minulý týždeň atb 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🥺🥺🥺 len teraz neviem či ísť na pohotovosť (zrovna tam ma službu naša dr.) Alebo čakať s obyč liekmi doma.. aj by som tam zavolala, lenže nám sa vždy stane že ochoreju na vikend, už mám pocit že to je náročky a vkuse sme na tej pohotovosti alebo tam volám 🙄 nepočuť priedušky, proste odkašlievaju.. len neviem tu hranicu že či je to ok alebo už na atb... Mam pocit že vkuse beru atb 🙃 davam inak stoptusin aj smrekový sirup. Odsávam,physiomer, vincentka do difuzera, vitamíny. Poraďte lebo ma už šlahne 😔😔😔😔

luccija
30. sep 2022

Ked maju sopel jasne, ze im zateka a kaslu.Ako su velke deti?robila im predtym vytery, krv?
Podla mna bezna viroza...urcite by som nesla na pohorovost, ak nemaju teplotu
Ked beru vela ATB treba ist k imunologicke

autor
30. sep 2022

@luccija maju rok a pol, su to dvojky.. staršia nastupila teraz do škôlky.. čiže všetko nosi domov ..pred mesiacom mali atb lebo sme mali koronu a tiež kašeľ a jedna dvojka mala tie atb minulý týždeň lebo pokašlieval vkuse od tej korony... A teraz znova..😔

vojkri
30. sep 2022

Ja som sa naucila ze je zle ked 1) sa zrazu zjavi teplota (38) alebo (2) sa charakter kasla zmeni -napr ze nie ze zakaslu ale to bolo hodinu vkuse celu nos a plechovy velmi skaredy zvuk. Kym odkasliavaju je dobre treba dat sirup na odkaslanie -ten kasel podporujr ale to je dobre. Nedavat na noc (t.j. idealne po 17.00 uz nie). (3) ak by su hnusne zelene sople zlte zrana nevadia to je normalne. Ak nic z toho netreba na pohotovost je to ok ze kaslu. Treba aby mali priechodny nostek (kvapky do nosa a pripadne antihistaminika) a tym im prestane zatekat...a vydrzat ono to niekedy trva ale netreba atb vacsinou...drzim palce...

luccija
30. sep 2022

Nam vacsinou pomohol Trifed...takze jedno dieta ma teraz druhe ATB?skor vyter nech mu spravi a krv na chlamydie, mykoplazmy.No dcera bude nosit domov vselijake moraxelly a skolkarske bacile.Casto som davala Sinupret to sa poriadne potom spustil sopel

ankare
30. sep 2022

Ak sa dá, nechaj si deti doma. Nemajú ešte vyvinutú imunitu, sú ešte maličké.

tinkavvv
30. sep 2022

@ankare ale ved nepise kolko rokov ma starsia.

autor
30. sep 2022

@luccija pred mesiacom sme mali kovid a mali laryngitidu, a kašeľ, to mali antibiotika, lenže jedna dvojka stále neprestala pokašlievat, tiež dala trifed ale len na noc, keďže len v noci kašľal, aj sa to zlepšilo na pár dní, lenže sa to opäť zhoršilo do kašľa aj cez den aj v noci, čiže po troch týždňoch lekarka uvažila že bude lepšie opäť preliečiť atb.. vytery robili, všetko bolo ok.. teraz maju zasa huste sople a kašeľ.. doktorka im nedala nič zatiaľ, snáď to nebudu antibiotika zas.. prosím bude lepšie dať na noc trifed ako stoptusin? Nechcem davat lieky halabala ale chcem nech sa dobre vyspia, nech ich to nedráždi na kašeľ 🥴 pretože už som ochorela aj ja a to je tiež.. na nič keď musim byt hore pri nich 🙄
@ankare len staršia teraz nastúpila do škôlky skoro 4rocna a tieto dve malé su dvojičky, všetko schytaju 😔 ale necham ju doma nech sa úplne vyliečia lebo toto sa už fakt neda 🥺
@vojkri ďakujem za super komentár, budem sa ho držať 🙏

autor
30. sep 2022

@tinkavvv ano, pardon, mala som to lepšie konkretizovať staršia skoro 4r a dvojky 1.5 tie su doma so mnou

tinkavvv
30. sep 2022

Ja som to pochopila 🙂 skore uzdravenie, trapime sa aktualne rovnako

luccija
30. sep 2022

Netusim my sme davali Trifed 3x denne, ale ten vzdy dobre zabral.

simona92101
30. sep 2022

Na vykasliavanie na noc sirupy nedavat,bude ich stale dusit,max do 17tej podavat taketo sirupy. Kasel je suchy drazdivy alebo vlhky a vykasliavaju hlieny?nam na noc pre kludny spanok odporucala Dr. Fenistyl kvapky,nedrazdi v noci na kasel. Sinupret na hlieny je tiez dobra vec,a este tymianovy krem potierat hrudnik a pod nostekom. Na pohotovost by som nesla pokial niesu vysoke teploty

ankare
30. sep 2022

@tinkavvv ja som nečítala diskusiu,reagovala som na úvodný príspevok

ankare
30. sep 2022

Aha, nečítala som diskusiu,len úvodný príspevok. Zle som to teda pochopila.
Veru aj môj starší nosí domov "chuťovky", no ja mladšieho (2r.) stále dojcim a veru ešte seriózne chorý nebol, teda verím,že práve materské mlieko ho do veľkej miery chráni.
Verím Ti, že aj chceš, aby sa staršia socializovala, ale aj to,aby ste večne chorí neboli.
Veľa zdravia prajem!

vojkri
30. sep 2022

@anonym ak je trifed zlty ten moze aj na noc to je viac antihistaminikum. Zeleny je na odkaslanie ten max do 17.00. stoptussim moze ist aj na noc, sinupret je tiez na odhlienenie takze tiez len do 17.00. ak decka odkasliavaju tak cez den davat sirupy na vykasliavanie a na noc moze ist stoptussin (ale nekombinovat s inymi liekmi na zastavenie kasla len ten stoptussin sa moze lebo je na obr druhy kasla). Ak maju trifed (akykolvek) uz nedavat ine antihistaminika. Mam tri decka kym boli mensie bol to des vzdy priedusky ale maju alergie kadeco. Ale.doktorka nas rodicov cepovala a vysvetlovala dookola tieto veci;)

kp7333
30. sep 2022

Cez den treba davat sirup na riedenie hlienov a lahsie vykasliavanie (napr. Solmucol alebo Mucosolvan junior). Na noc kvapky do nosa na odpuchnutie dutin, pripadne Trifed sirup alebo Fenistil kvapky.

nevenka
30. sep 2022

@vojkri presne rovnako vzdy postupujem 👍

autor
1. okt 2022

Dievčatá ďakujem za rady, budem mať na pamäti.. prosím ešte mi poraďte, dá sa nejak zmeniť suchý kašeľ na vlhky? 🥺 Stále kašľu sucho napriek tomu že maju nadchu už dlho, dokonca huste sople ktoré sa dajú super odsavat.. rada by som bola keby už vykašliavali, teraz ich len dusi a vôbec nemám pocit že im lieky na to zaberaju, dokonca ani fenistil 😩

kp7333
1. okt 2022

no ved na to su tie sirupy - Solmucol alebo Mucosolvan Junior, pripadne Ambrobene, ale ten je tusim na predpis.

autor
1. okt 2022

@kp7333 takže keď dam solmucol tak sa zmeni na vlhky produktívny? Prepáč že sa pýtam ako hlúpa, ale na kašeľ mali vždy ATB a teraz sa im chcem vyhnúť 😔

tinkavvv
1. okt 2022

Ja mam info od lekarky, ze zo zaciatku je kasel velakrat suchy - vtedy ho tlmit a on sa prirodzene zmeni na vlhky a vtedy zmenit sirupy na vlhky kasel. Takze ak uplne sucho kaslu, dala by som sirup/kvapky na suchy kasel.

kp7333
1. okt 2022

Tie sirupy riedia hlien. A tym ulahcia vykasliavanie. Pripadne este Stoptussin, ten aj tlmi kasel, aj rozpusta hlien. A davaj im vela pit, aj to zriedi hlien, idealne teply caj s medom.

autor
1. okt 2022

Ďakujem vam dievčatá 🙏 veľmi ste mi pomohli