Kašeľ po Covide-19

31. aug 2022

Dobry den, pre dvoma mesiacmi sme prekonali covid, dcera ( tri roky) mala lahky priebeh ,iba kaslala. Odvtedy vsak kasle vkuse, resp . ma dobre dni kedy nezakasle ani raz (aj dlhsie obdobie tri dni vobec nezakasle ) a dni kedy ma zachvaty kasla ( chodila aj do skolky , cize som aj rozmyslala,ci sa nenavalili na nu aj ine virozy,infekcie). U lekara sme boli niekolko krat,vzdy povedal ze dychanie ma ciste , robili jej aj crp, to mala nizke . Do kolektivu momentalne uz tri tyzdne nechodi.. mali ste to niekto podobne? Uziva rozne vitaminy, ked jej dam fenistil tak sa jej od kasla ulavi. Ake su prosim moznosti vysetreni,lebo lekar nam hovori,ze to prejde,lenze musi chodit aj do skolky,kedze obaja pracujeme a s kaslom ju tam davat nechcem.

moninah
31. aug 2022

my sme mali covid a nas vtedy 5 rocny mal lahky priebeh a potom presne to, co pisete vy - kasel, par dni dobre, potom zas zachvat kasla. Ako tak mu pomahal ten Fenistil. Doktorka stale dookola - skolkarska viroza, davajte Imunoglukan, Mucosolvan a ine blbosti. Az som sa nastvala, tak mu urobila vytery, krv na mykoplazmy. A chudatko toho malo nazbierane aj v nose, aj tie mykoplazmy. Preliecil sa antibiotikami. Velke zlepsenie, ale stale raz za cas zachvat kasla. A nakoniec az na plucnom mu zistili slabu astmu. Dostal inhalator, spreje a odvtedy nezakaslal ani raz. Naozaj. Cize nenechat sa odbit, pytat rozbory a listok k plucnej.

autor
31. aug 2022

@moninah dakujem , urcite uz pojdeme.

autor
31. aug 2022

@moninah A ak sa mozem spytat ako vyzeralo vysetrenie na plucnom?

moninah
31. aug 2022

rozhovor, rontgen pluc, spirometria, a este jedno vysetrenie, kde mal pomaly a co najdlhsie fukat do takeho stroja.

autor
31. aug 2022

@moninah dakujem ,snad bude spolupacovat,lebo u doktorov strasne place.

majamat
31. aug 2022

kasel po chorebe je bezny, pripadne moze to byt aj alergicky kasel, dcera tiez kedysi kaslala. v tom obdobi som bola v kontakte s mnohymi mamickami rovesnikov mojej dcery a teda vela deti malo taketo problemy.
takze na toto je dobre sa zamerat. no samozrejme to vyzaduje podporu pediatra, aby vas poposielal dalej.

autor
1. sep 2022

@majamat dakujem za odpoved, len teda mna znepokojuje ,ze kasle uz dlhsiu dobu ( 2 mesiace ) a raz nekasle vobec a inokedy kasle tak ze sa povracia . Musim s nim prekonzultovat

majamat
1. sep 2022

to byva casto pri alergickom kasli.
moj bracho toto mal, ked bol tinedzer. sestra to amla ako dospela. mama toto mavala jedno obdobie kazdu jesen.
a ja kaslem uz od r 1995. vacsinou kaslem po namahe - do schodov, do kopca, ked zacinam bicyklovat, po rozbehnuti a predychani je to lepsie. viac kaslem rano. v noci anstastie nie, len ked som chora.

a teda co viem isto, ze kazdy den je iny. su obdobia, ked je to lepsie a su obdobia ked je to horsie. niekedy trvaju vlemi kratko, proste mam 2-3dni, ked kaslem viac, citim stale steklenie v krku.toto sa mi stava aj ked na mna nieco lezie, ale aj mimo toho. ked sa mi rozbieha infekcia, ma takyto vyraznejsi kasel pokracovanie - zmeni sa navlky, prida sa nadcha, pripadne ine priznaky. no ako som pisala, mavam to aj inokedy, ked mi to za 2-3dni prejde.

jesenne a zimne obdobie je horsie. kaslem viac., leto mi viac prosieva,a le som aergicka na pele, cize sa niekedy objavuju fazy, ked kaslem viac aj v takomto obdobi.

deti maju vyhodu, maju vysoku regeneracnu schopnost, preto to moze casom prejst. ja uz budem kaslat stale. pochybujem, ze mi to raz prejde.

stanulienkat
1. sep 2022

To je postcovid kasel. Chce to cas. Ja som to mala 3 mesiace. Nie je infekcny, moze ist do kolektivu. Nemusis ho ani vlacit kazdy tyzden po doktoroch. Pise sa, ze to moze trvat niekolko tyzdnov, az mesiacov.

autor
1. sep 2022

@stanulienkat ved ja si tiez myslim, len je to tu ale clovek sa docita o kadejakych skrytych zapaloch pluc bez priznakov 😀 a potom sa bojim

autor
1. sep 2022

@majamat dakujem 🙂 moze byt aj alergia, skusim este pockat teda asi ci to nie je este tym covidom a ked tak pojdeme na vysetrenia ,orl nasledne alergologia, plucne