Kašeľ a sopeľ u dieťaťa

mediana
12. okt 2023

Štvrtý deň choroby, sople, kašeľ, ja už neviem čo jej dávať. Ona kašľa každých pár sekúnd, ide mi uz z toho prasknúť hlava. Odsávam, striekam nos, dávam fenistil 3x denne, Kalobu, na noc Stoptussin, cibuľa s medom, imunoglukan. Mam kúpiť ešte Solmucol?
Nemyslím ze je to ka doktorku, nemá teploty, ani jej nepisti pri dýchaní. Noci sú ok

jaskolka
12. okt 2023

@mediana ja by som šla zajtra k doktorke. Aj tie sirupy od kašlu sa môžu dávať len niekoľko dni
dní a potom ak neprejde, tak smer lekár
Ide aj víkend,a zákon schválnosti často funguje
aby sa to nezhorsilo v piatok večer.
Teplota nie je vždy ukazovateľ choroby, kľudne môže byť človek s 37 viac chorý ako iný s 38,5.A u detí dupľom treba byť opatrný

zuzubb007
12. okt 2023

Zatekaju jej sople a na to velmi nepomozu volnopredajne sirupy skor antibioticke kvapky do nosa takze k doktorke by som sla

popocathepetl
12. okt 2023

@mediana Fenistil??? 😳 v prvom rade si prečítaj pribalovy letak, lebo to je antihistaminikum, na alergie. Nie na normálny kašeľ. Kúp Ambrobene, Solmucol, Mucosolvan. A keď to nie je na Dr., tak aj v lekárni ti dobre poradia.

anavixy
12. okt 2023

Ani fenistil ani antibioticke kvapky nepotrebuje len preto ze jej zatekaju sople 🙈🙈🙈 sople zatekaju vzdy, absolutne nie len pri bakterialnej infekcii, to je zasa co za teoriu?
Treba rozlisit aky ma dieta kasel, ci suchy, ci produktivny, ci len zo soplov… Somucol na suchy kasel urcite nie, ani na zatekajuce sople a u malickych deti vobec (to pediatri a lekarnici radi ignoruju). Mozes davat Sinupret na zriedenie hlienov, pripadne Prospan, Bromhexin napr. Do nosa urcite dekongestiva a morsku vodu. Ak je suchy, tak nasadit Stoptussin alebo Tusiin aj cez den.

mediana
autor
12. okt 2023

@popocathepetl fenistil nám vzdy dáva doktorka, na odpuchnutie slizníc. Viem ze je to antihistaminikum

mediana
autor
12. okt 2023

@anavixy práveže sople ma riedke, tečú, takže asi liečim podla teba dobre, nie? Teda až na ten fenistil... dokúpim Sinupret

anavixy
12. okt 2023

@mediana ten fenistil je velmi popularny medzi pediatrami, ale ziadne medicinske opodstatnenie to nema… na opuchnutu nosnu sliznicu stacia dekongestiva, antihistaminika pomozu ked opuch sposobi histamin, teda pri alergii. To ale nie je tvoja chyba, ale chyba lekara, ktory sa neriadi EBM.
Nadcha ma viacero stadii, prve je tecuci priesvitny sopel, neskor sa hlien zahusti a postupne aj sfarbuje. Sfarbenie do biela, zlta aj zelena je sposobene bielymi krvinkami, nie LEN bakteriami, teda davat atb kvapky len preto lebo mam zlty/zeleny sopel je nezmysel.
Pokial je ten kasel dusivy a neproduktivny, skusila by som davat stoptussin/ tussin aj cez den. Ak to nevies odlisit, tak chodte k dr. Ked to teraz citam, chapem spravne, ze ste neboli este vobec u DR? Ono to ze jej pocutelne nepisti neznamena, ze ani fonendoskopom jej nebude pistat, takze by som ju asi nechala popocuvat zajtra, nech vies, ci je to fakt len zo soplika alebo treba kasel cielene liecit, hlavne ak sa stav nelepsi. Aka stara je dcerka?

mediana
autor
12. okt 2023

@anavixy ma 3 roky, ono ten kašeľ je produktívny. Neviem, vždy keď to mala takto tak doktorka nedala nič špeciálne, len teda odporúčala Solmucol, tak preto sa tam nehrniem nejak

mediana
autor
12. okt 2023

@anavixy hrdlo ju vraj neboli, takže asi len tie sople sú problem, kvôli tomu by som k dr asi nešla

anavixy
12. okt 2023

Ja tiez nechodim s takýmito vecami k dr, ale zas nechcem to radit ludom, ked neviem ako chore su ich deti 😬 ale chapem ta 😄 osobne by som pockala do pondelka a ked sa to nezlepsi tak potom uz sla. Ked je to len zo soplika tak hlavne ten nasivin/olynth, morska voda, vela odsavat, vitaminoterapia… drzim palce 🍀🍀

mediana
autor
12. okt 2023

@anavixy vďaka, myslím ze ráno je horšie to vykasliavanie, potom po 2 hodinách to ustúpi. Práveže je veselá, divoká, nemyslím ze je to na doktorku 😃

zuzkaa1991
12. okt 2023

@mediana ak kasle hlienovity tak prospan sirup na vykaslavanie hlienov....ak suchy stoptussin ak po týždni nezabera treba ist k lekarovi...fenistil nic noc vkuse detska davala a nevidela som vyznam prestala som davat v 4r
Ak ma taky kasel hlavne vecer a noci daval dithiaden ten roztiahne predusnicu tak mi bolo na pohotovosti vysvetlene ;) a odvtedy davam...dam 2 az 3 dni len vecer a vzdy zabralo na kasel....ale ak dieta kasle viac ako týždeň a nezaberaju volnodostupne lieky k lekarovi

mediana
autor
12. okt 2023

@zuzkaa1991 no práveže večer a v noci v pohode. Ja verím ze sa to už zlomí zajtra a bude ok.Jasne ak by v pondelok ešte nebola fit, pôjdeme 🙂

hennyinnsbruck
12. okt 2023

Nemusis ju pchat polkou lekarne aj tak jej to nepomoze 😁je to 4ty den …7-10 dni je uplny normal pri chorobe.

Moja mala bronchitidu lahku mala sprej od lekara a kasel doznieval este 2 tyzdne

zuzkaa1991
12. okt 2023

@mediana kaloba nam nepomahala takze bud sirup stopkasel alebo prospan sirup ako pisem zalezi aky kasel tieto sirupy sy a vlhke a hlienovite kasle.....pozor len dl.16hod dat.3davku sirupu ;)