Kapucinka pre deti

nikolal
12. nov 2015

Prosím dával niekto kapucinku uzivat detom? Pri chorobe alebo aj preventivne? ktoru a ake davkovanie? mam 8-mesacnu a 3 rocnu a bojujeme u oboch so streptokokom pneumonie v nose :( PROSIM PROSIM poradte ... niektori vraveia, ze ano detom, niektori ze nie

s_mt
12. nov 2015

Ja davam malemu od 3 rokov,je to prirodne antibiotikum,je super. Je tam aj trochu alkoholu,preto davam na odporucenie polovicnu davku. Kapucinku maju v roznych formach,aj v lekarni,u nas aj v cajovni. Pre mladsie deti ako 3 roky neviem,aj ked kamosky vravia,ze ked sa da kapucinka do horuceho caju,alkohol sa odpari. Ja ju odporucam. Nedavam ju ako prevenciu,az ked zacnu kasle alebo sople a davam ju max 10 dni. Pocula som,ze niekto ju dava aj dlhodobo,treba sa opytat v lekarni.. Vela stastia..

nikolal
autor
12. nov 2015

@s_mt vdaka za nazor, ktoru kapucinku mas?

s_mt
12. nov 2015

@nikolal ja kupujem bylinkovy ext.od Jukl.
U nas to maju,neviem,ci aj inde,mozno cez jukl.sk

montinka
12. nov 2015

ahoj aj ja davam kapucinku vetkym trom detom na imunitu.😉 A zda sa mi ze pomaha. Najmladsej som zacala davat ked mala okolo dvoch rokov

nikolal
autor
12. nov 2015

@montinka ktoru a ako davkujes? dik

zanet63
12. nov 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

aj ja davam mojim detom kapucinku

nikolal
autor
12. nov 2015

@zanet63 ktoru a ako davkujes?

montinka
12. nov 2015

Ja mam macerat kapucinka vacsia od nadeje.a malo by ist jedna kvapka na 1kg ale ja davam podla veku,rano a vecer najmladsej 3 kvapky,strednemu 5 a najstarsej 7.Tak kazali ocovi ked to kupoval. Lebo to jeho napadlo,ze to mam skusit davat,aby neboli tolko chori.

spirit16
12. nov 2015

Este to overim, ale mam pocit, ze kapucinka nie je vhodna pre deti :(

nikolal
autor
12. nov 2015

@montinka ale 3 x denne dávaš po tých kvapkách? Pomáha vám? Dávaš aj preventívne? Odparujes alkohol?

montinka
12. nov 2015

@nikolal nie iba rano a vecer.A zda sa mi ze pomaha.Nic som neodparovala,nakvapkala na lyzicku a dala.Ale teraz maju zmenu a maju na tri mesiace echynaceu s vitaminom C

montinka
12. nov 2015

@spirit16 nasi to uzivali vyse roka a nic im nie je.Dokonca som si zistovala od bylinkariek(lebo tiez som sa bala ci to mozem dat) a tie povedali,ze tych par kvapiek im nemoze ublizit. A jedna sa dokonca nad mojou otazkou pousmiala.🙂

nikolal
autor
12. nov 2015

@montinka a nie su chorlave? chodia do skolky? a predtym casto chorlaveli?:

nikolal
autor
12. nov 2015

@montinka vies mi poslat link kapucinky, ktoru mate?

albao
12. nov 2015

Pouzivam ju ako lahke prirodne antibiotikum na dporucanie lekara, ked sa chceme vyhnut skutocnym antibiotikam. Ale v takom pripade sa podava fakt kazde 4 hodiny par kvapiek, podla vek a vahy dietatka. Myslim, ze prvy raz sme to brali ked mali deti okolo 2 rokov, dovtedy ATB nebolo treba. Preventivne by som to neuzivala, len v pripade podozrenia na ATB infekciu.

montinka
12. nov 2015

@nikolal predtym som myslela ze bude najstarsia dcera opakovat prvy rocnik.Bola casto chora hlavne cez zimne mesiace,raz dva tyzdne v kuse.a teraz musim zaklopat starsi este chori neboli,iba sem tam soplik,len najmladsiu som mala pred tyzdnom a pol dva tyzdne doma.Ale aj tak sa dost dlho drzala na to,ze je prvy rok v skolke.Ti starsi dali zo zaciatku tak max. tyzden-az dva a ochoreli,ked zacinali so skolkou. No link nemam to otec kupil u nas v meste normalne v obchode s bylinkami.