Kamienky v stolici plne dojčeného dieťaťa.

lucmm
21. feb 2020

Ahojte maminy..Chcem sa spýtať či ste sa stretli u deťoch s kamienkami v plienke..Maly je plne dojčeny a posledné dva dni pozorujem žlté a tvrdé vyzerá to ako piesok alebo kamienki v plienke..Našla som staré diskusie o tom ale žiadne vysvetlenie z čoho by to mohlo byt..Či z mojej stravy..Pediatrička o tom nikdy nepočula..Ďakujem za každú radu

katty2012
21. feb 2020

@lucmm neposlala ta na vysetrenie stolice?

jankapepe
21. feb 2020

@lucmm je to isto v stolici? Nemôže to byť výplň z plienok?

gabsisi
2. máj 2020

@lucmm a sme staré je babo? Nás mal v plienke ešte v pôrodnici take drobne kamienky... skoro som odpadla že čo, ale vtom vošla doktorka s vysvetlila mi že sa čistia obličky či čo a je to v poriadku. Mal vtedy asi tri dni. Potom už nič. Určite to netreba nechať len tak a pýtať sa odborníkov. Pripadne aspoň zavolať detskému urologovi

lucmm
autor
2. máj 2020

@katty2012 na Vysetrenie nás neposlala žiadne že treba to sledovať aj ako sa maly bude správať ale ako to prišlo tak to aj odišlo..Už to nemal odvtedy našťastie a sú to už 3 mesiace..

petush20
1. jún 2021

@lucmm ahoj,prosím Ťa,a nepovedala ti k tomu doktorka nič viac,alebo nezistila si o tom nieco ešte?ja som to dnes našla malému,skoro 2mesacnemu synovi v plienke..je iba dojceny,priberá pekne,aj papa..neviem či sa mám teda obávať niečoho ,či byt v kľude...hľadala som o Tom niečo na nete,ale veľa som sa nedozvedela,len že to malo viacero bábätiek,čo tu baby písali...

lucmm
autor
3. jún 2021

@petush20 ahoj,nepovedala mi nič lebo ona sa stym ešte nestretla.Jedine čo povedala aby som ho sledovala či priberá,či nemá tvrdé bruško alebo zelenú stolicu ale inak nič..Po týždni to prešlo same od seba a už sme to nikdy viac nemali..Držím palce nech to rýchlo zmizne 🍀✊🏻

nasta14
11. jún 2022

Dnes som to malej našla aj ja .. ma 3 týždne a neskutočne ma to vydesilo?prisli ste na to z čoho to môže byť?

teodorab
18. aug 2022

@nasta14 ahoj..to iste mame.aj my..maly piesok v stolici dvojmesacneho synceka plne dojceneho....desiatky kusov drobnych kaminok tvrdych..skripu sa medzi tvrdymi lyzicami..cca do velkosti 1 mm...ako si to riesila s pediatrom? Dakujem za odpoved..dozvedel sa niekto nieco?

nasta14
20. aug 2022

@teodorab boli sme aj na gastro, výter, všetko ok ….🤷🏻‍♀️ Samo to prešlo teraz ma mala 3 mesiace a žiadne problémy 🤞🏻

teodorab
21. aug 2022

@nasta14 tak som zavolala pediatricke..a vravela nech pokusim.sa tie kamienky pozbierat..je ich uz menej...ale stale najdem.sem tam maly kus..tak dame potom asi na vysetrenie...uvidim zajtra co mi povie dr....inak.maly sa ma dobre.. ziadne ine tazkosti nemame....tak dufam ze aj nam sa to samo odznie..jedine co.mi napada ze vapnik sa skalcifikuje v stolici..ale ze z akej priciny to neviem ..zajtra dufam budem mudrejsia

nasta14
24. aug 2022

@teodorab čo ste sa dozvedeli? Čo to môže byť?

teodorab
27. aug 2022

@nasta14 zatial nic..neberu telefon na gastro...mozno pondelok budem vediet nieco...odvtedy vsak nepozorujem uz kamienky..chvala bohu..ale stale to sledujem..teraz sme zacali viac kakat ..aj 2-3 x za den..tak uvidime..

teodorab
27. aug 2022

@teodorab jedna znama sestricka z novorodeneckeho oddelenia vravela ze mozno v tuku my vyzrazaju vapnikove iony...a to sa javy ako mliecny kamen..lenze nie je to prirodzene u deti . Resp akou biochemickou reakciou je to spustene nevieme..

teodorab
7. nov 2022

@teodorab takze po konzultacii s gastroenterologickou , ktora dala na rozbor kamienky , vysli kalcium stearat a trikalcium dicitrat tetrahydrat ...tieto latky su komponrntmi detskych capikov lenze moj maly ziadne capiky do konecnika nedostal ..nikdy ...gastro konzultovala aj s reumatologickou ci nahodou niekde inde sa nevyzraza vapnik alebo to nebude mat dosah na kosti..ale potom reumatologocka vravela ze ona nic take nevie ..dolezite je ci je a napreduje rastie pekne a je silny..a potom.je to ok..chvala bohu uz sa to vytratilo z plienky..uz ziadne kamienky nevidim..maly rastie krasne...to co som mohal som spravila..uz viac nestresujem...este pediatricka vravela ze na uro vysetrenie posle ..ci nahodou v oblickach sa vapnik nevyzraza..ale aj tam bolo vsetko ok...takze dufam ze ostatne maminky sa trosku ukludnia ked im.bude uzitocna tato info...a hlavne radsej preverte aj u svojho batolata..a budete mat klud..;)