Kakanie 2,5-ročného do slipov

martina2109
1. okt 2023

Prosím poraďte. Od mája sme odplienkovany. Ale stále dieťa kaká do slipov, nepýta dá vôbec. Stále sa ho pýtať či chce kakať povie nie a zachvilu sa pokaka. Nepomáhaju odmeny, knižnzky, rozprávky nič nič nemám už silu. Prosím ako na neho? zajist za psychologickú?už to trva 5 mesiacov. Dieťa 2,5 roka
Som už zúfalá

pribinak
1. okt 2023

@martina2109 Nie ste odplienkovani. Ty si mu len vzala plienku a on teraz nemá kde kakat. Tak kaka do gatí

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
1. okt 2023

@jj298 🤣🤣

domka222
1. okt 2023

Sme odplienkovaní 🤦‍♀️ ty zrejme už áno, ale tvoja dieťa ešte nie je na to zrejme pripravené

martul
1. okt 2023

@martina2109 to , že ste ,,odplienkovaní" si myslíš len ty. Nebol a nie je na to pripravený, má 2,5 roka, z čoho si zúfalá?! Jedine tak zo seba môžeš byť, že si si zamyslela niečo čo on ešte nechápe.

jaskolka
1. okt 2023

@martina2109 nie je odplienkovany. V tom prípade by sa pýtal na WC, nočník alebo hoci aj tú plienku by pýtal, ale urobil by to sam. To je pointa odplienkovaneho dieťaťa, ze signalizuje potrebu.
No jednoducho par týždňov či mesiacov počkaj, a ušetríš tak obom nervy, stres, a pranie pokakamych vecí. . Každé dieťa je iné, niektoré to zvládnu skor, ine neskôr. To je proces v mozgu,musí "dozrieť"

janulik2008
1. okt 2023

Malá ešte keď chodila do škôlky prvý rok mala plienku na kakanie. Jednoducho večer prišla so sudokrémom, čistou plienkou a povedala že chce čistú (na noc mala plienky dlhšie). Prebalili sme ju a bolo dobre, jedného krásneho dňa šla na záchod.

Inak, ten plurál nemá chybu :D

nika11103
2. okt 2023

Moja ešte detská dr jej sestrička raz nemala chybu . Sedela som v čakárni a prišla tam mamička tiež že “mame hnačky” Aldbo “mame teploty” už neviem presne a sestrička na plnú hubu ok mamička tak Vy k svojmu dr a dieťa nech si sadne a čaká, dovidenia “ A zavrela dvere 🤣