Jedna škvrna na lopatke u dvojročného

martinka552018
1. júl 2020

Dobry den,
Mate prosim niekto skusenosti s ojedinelou skvrnou u dietata pripominajucou skvrnu bielej kavy? Ked sa clovek pozrie na net vidi same strasne diagnozy a predpovede,preto som sa rozhodla napisat sem ci nenajdem nejake mamicky, ktorych deticky maju skvrnu caffe au lait, ale len napr. jednu a nic to neznamena, ziadne neurofibrozy a podobne? Nasmu synovi sa objavila jedna.. Vid foto. Dakujem za info.

evkakozickova
1. júl 2020

@martinka552018 môj syn to má od narodenia na krku a nič to neznamená

marianeta
1. júl 2020

Môj má na stehne..narodil sa s tým,a nikdy som to neriešila..

tata1401
1. júl 2020

...to by ich musel mať viac...ja mám 36rokov a tiež mám na stehne od malička😉netráp sa

veronikavaneska
1. júl 2020

Materske znamienko 😉 moja na n a doku pytala som sa lekarky objavilo sa jej to ked mala asi 3-4mesiaciky.

nika82
1. júl 2020

@veronikavaneska to nieje zmamenko, je to ludovo povedane tzv jahoda

selest
1. júl 2020

Moj syn ma 2 jednu na ruke a druhu na stehne. Muz ma jednu. Pokial ich nieje viac tak by som nestresovala.

veronikavaneska
1. júl 2020

@nika82 neviem... Mne tak povedala pediatricka.

alikal
1. júl 2020

mne sa take objavilo asi v 10 rokoch, ale vacsie a take jak vrubkate, odvtedy ked mam cestu ku koznej jej to ukazem a ze nic to nie je, ze keby sa z toho robi daka rakovina alebo co, ze by sa menilo (tvar, velkost) alebo by bolelo, stipalo. mam to uz 20 rokov

evamea
1. júl 2020

Ja mám škvrnu od narodenia na ramene, sestra na stehne. Nikdy ma ani nenapadlo, že by som to mala spájať s nejakým ochorením, nakoľko nemám žiadne iné prejavy niečoho horšieho. 🙂

martinka552018
autor
1. júl 2020

@evamea
@alikal
@veronikavaneska
@selest
@nika82
@tata1401 dakujem za odpovede. Ono ani mna by to nenapadlo riesit, keby mi nasa kozna nenapisala na zaklde foto, ze to imponuje ako macula caffe au lait. Clovek laik si to potom holdi do googlu, a uz o hodinu vie, ze urobil blbost 😅😂ked ako dobry rodic potom dva dni nespi... Niekedy je lepsie vediet menej asi. Ja som s tym oslovila koznu hlavne kvoli bliziacej sa dpvolenke kde budeme maleho vystavovat slnku,aby sme niecomu neposkodili. Schvalne ked sa nudite hodte si do googlu ten nazov skvrny. 😅Ale presli dva dni a uz aj j to beriem ako proste skvrnu. Dakujem

@evkakozickova

nika82
1. júl 2020

@martinka552018 synovec ma tiez taku ale bielu bez pigmentu

vlafoj
1. júl 2020

Moj 4,5 rocny to ma na krku, asi priemer 4 cm a zatial som to neriesila, beriem to ako nejaky typ materskeho znamienka.

danielahamar
1. júl 2020

Môj ju má cez celu lopatku, už teraz, niečo s pigmentom

h2
1. júl 2020

@martinka552018 Ahoj, takúto, alebo podobnú škvrnku, prípadne naopak, bledšiu, než ostatná pokožka, má takmer každý človek. Ja mám, moja mama, môj syn... vôbec nikdy by mi nenapadlo sa pre to trápiť, alebo znepokojovať. A nikdy to ani žiadny lekár neriešil. Buď v pohode, nič to nie je.

saja1
1. júl 2020

Ano jedna je v poriadku, ma to vela ludi. Nema vyznsm sa tym moc stresovat, iba sleduj ci nahodou nepribudaju. uz tri su zle znamenie. Moja mala ma dve. A uz nas poslali po vysetrenuach- kozne, ocne, neurologia. Je to velmi stresujuce ked si to vygooglis. Sladka nevedomost, bodaj by som to nikdy necitala 😂🙏

martinka552018
autor
2. júl 2020

@saja1 a ako Vam to s malou po vysetreniach uzavreli? Je zaujimave, ze niektory lekar to podcenuje aj pri 5 a niektory lekar posiela pri 2 ved to je ako 1...ale preventivne asi radsej...

saja1
2. júl 2020

@martinka552018 na koznom kontrola po pol roku, na ocnom kontrola po pol roku, na neurologii kontrola v pripade potreby. No v podstate aj tak tam nemas co riesit. Len sa caka, ci sa objavia dalsie priznaky- takze viac skvrn alebo fibromy, zmeny na ocnom pozadi a pod. Tak ja som to v sebe uzavrela ze nic dalsie sa neobjavi, ale chodim tam s malou dusickou 😊

terez3334
28. júl 2023

@martinka552018 Dobrý den, můžu se prosím zeptat, jak to tehdy dopadlo se synovym flickem na lopatce? Byla to skvrna bile kavy nebo jen pigment? Neumizel treba? 🙂 mame něco podobne, diky moc ! Psala jsem i sz
@martinka552018