Je váha môjho synčeka v poriadku?

gulicka277
6. sep 2024

Čaute chcem sa spýtať či je toto v poriadku...
Malý mal pôrodnú váhu 3800g keď sme odchádzali z nemocnice mal o 300g menej kvôli tomu že sa mi nespustilo mlieko. Ale teraz po 6 týždňoch mi to pripadá malo keďže váži 4400g. Doktorka mi na to nepovedala nič včera na poradni tak sa spýtam vás aký máte na to názor. Nie je dojčený je na umelom mlieku Nutrilon AR. Za odpoveď ďakujem.

pribinak
6. sep 2024

@gulicka277 však pribral takmer kilo. Podľa mna fajn

monkop
6. sep 2024

Idealny tyzdenny prirastok na vahe by mal byt 200-250g, cize vaha by mala byt cca 3500 + 1200 niekde okolo 4800g...avsak kazde dieta je individualne, pokial je spokojne a nic mu nechyba urcite je to ok

gulicka277
autor
6. sep 2024

@pribinak myslíš? Som prvorodička a vôbec s týmto nemám skúsenosti lenže na 56cm som si myslela že je to fakt málo

pribinak
6. sep 2024

@gulicka277 za mna fajn, váha nie je jediný ukazovateľ ako dieťa prosperuje. Musíš sledovať aj iné veci, napr hrubú motoriku

gulicka277
autor
6. sep 2024

@monkop no on priberal tyzdnne iba nejakých 150g. Ako ani pediatrička sa o tom nezmienila. A spokojný vyzerá byť.

gulicka277
autor
6. sep 2024

@pribinak teraz som si to vyhľadala to všetko mu perfektne ide hlavičku dvíha dokonca aj otáča. Ja som videla problém iba vo váhe. A ďakujem dosť si ma ubezpečila.

monkop
6. sep 2024
pribinak
6. sep 2024

@gulicka277 tak vidíš ako pekne prosperuje.
Tá váha je veľmi individuálna. Môj syn priberal že 400g mesačne, v roku mal ledva 8,5 kg ale už 10 mesačný chodil a v roku behal

Našťastie doktorka riešila aj iné parametre ako váhu, lebo tučne dieťa nie vždy znamená prosperujúce dieťa

monkop
6. sep 2024

Podla tabulky je ta hmotnost uplne v pohode....mna praveze pri prvom dietati doktorka neustale stresovala ze pribera malo, pri druhom zase ze pribera vela 🙂 netreba to az tak riesit, pokial je dieta spokojne, neplace od hladu vsetko je ok 🙂

kikusenka1
6. sep 2024

Keď chodíš na poradňu a lekárka nič nevravi, tak je to samozrejme v poriadku