Je toto zležaná hlavička?

13. feb 2024

Ahojte je toto zležana hlavička? Pediater tvrdí že len máličko ze sa to napravi samé ( ma 7m). Riešili by ste helmu?

tinkavvv
13. feb 2024

Ano

cookie29
13. feb 2024

no minimalne symetricky nevyzera. Co na to pediater?

gabriela228
13. feb 2024

Áno, objednajte sa preistotu na ortopédiu kde skenujú hlavičku a tam Vám povedia v akom je to rozsahu a či prilbu treba.

vlachienka
13. feb 2024

Myslím, že asi aj áno. Ale ako postupovať, to ti asi najlepšie poradí pediater. Myslím, že takí odborníci tu nie sme.

autor
13. feb 2024

Pediater vravi ze sa to samé vyrovná čím častejšie bude na brušku lebo hlava rastie do roka a pol ci tak nejak ( aktuálne je na brusku skoro stále a aj v nosici) a mala to kusok horšie to je pravda ze sa jej to zlepšilo no aj tak rozmýšľam ci je to ok

mima172
13. feb 2024

Áno, je. My sme boli s dcérou kvôli asymetrií v Plagiu v MT. Ortezu mala nosiť, keďže mala podľa výsledkov ťažkú kombinovanú bracho a plagiocefaliu, no nakoniec sme helmu pre iné zdravotné problémy nemohli dat. Vtedy som to brala dosť tragicky, nakoniec ma však dcéra peknú hlavičku. Nemá tvarovo dokonalú hlavu ale nič do očí bijúce.
Postup je klasika - výmenný lístok od pediatra a volať o termín do niektorého Plagia (podľa toho, ktoré máš najbližšie).
Pediatri (najmä tí starší) to často zľahčujú. Za mňa je fajn ísť na meranie a hlavne ak je dieťa chlapček, tak by som helmicku dala (ty máš tuším tiež dievča, rozhodni sa sama - je pravda, že hlávka sa ešte dosť zrovna aj sama ale teda nebude to úplne symetricky).

autor
13. feb 2024

Ďakujem za rady skúsim to teda riešiť

iwesska
13. feb 2024

No moj to mal tiez takto, blba pediatricka mu vobec hlavu nekontrolovala a ja som bola v tom,ze sa to upravi. Neupravilo,uz je v puberte. Nastastie mu to zakryvaju vlasy,ale keby som to vtedy vedela,ze je moznost helmy,urcite by som mu ju dala spravit.

surama
13. feb 2024

Ahoj, aj moj tak mal a pediatricka mi vravela, to iste, co tebe. Dala som na jej slova, ved je lekarka. Jasne, ze sa hlavicka neupravila. Teraz ma 2 a pol a ma ju asymetricku. Bezny clovek to asi nevidi a maly ma velmi huste vlasy vdakabohu, ale ja to vidim a nikdy si to neodpustim, ze som si neurobila po svojom.

kacena4
13. feb 2024

ano je to zlezane ma uz 7m co je dost urcite by som riesila neurologa ktory zvazi helmicku, cim skor tym je kratsia doba napravy
v roku uz vam nikto helmu neda

anavixy
13. feb 2024

U 7m uz by som radsej riesila konzultaciu v nejakom plagio centre.

luciferka93
13. feb 2024

Moj malý mal takto isto zlezanu hlavičku na 1 strane, nepomohlo ani polohovanie, vždy sa otočil na tu svoju stranu. Ja som dávala spávať malého na ten vankúšik od cca 8 mesiacov, veľ trávil čas na brusku, aj v noci už tou hlavou potom otacal a zrovnalo sa to pekne samé. Tiež nám vravel pediater že sa to zrovna a bolo tak. Odfotila by som hlávku teraz ale spi mi malý ☺️

evulienkaslx
13. feb 2024

ano, riesit, da sa aj predpis cestou rehabilitacneho lekara

beata_k
13. feb 2024

Toto sa len tak neupravi. To je dost zlezane.

autor
13. feb 2024

A ako dlho sa nosí ta helmicka? A ako dlho sa vyrába?

autor
13. feb 2024

@luciferka93 to by bola super ta foto ak máte aj ako to bolo predtym🙈 ako viem ze tým ze je to baba tak to zakryju vlasy ale štve ma to ..snažím sa veriť co vravi pediater ze sa to rastom upravi ale keď mi tu 90% z vás vravi ze sa ti asi neupravi tak asi to ozaj len tak nezmizne😞

autor
13. feb 2024

@anavixy a prosím vás do toho plagio musim mat lístok od pediatra? Ci neurológia alebo rehabilitačného lekára teraz neviem 😄

luxus10
13. feb 2024

autorka-hlava rastie cely zivot, v cca 18 mes. sa uzatvara na hlave hore fontanela, preto sa to odporuca riesit do toho veku, ale nezufaj, uz som videla bez helmy aj omnoho horsie pripady- a ano pekne sa to upravilo-nie pocas mesiacov, ale rokov...

luxus10
13. feb 2024

@surama nezufaj, pride obdobie, ze sa to upravi skokovo...a vies pri com? pri riadenej sportovej aktivite, aj na zs na telocviku, ked deti pouzivaju rovnomerne lavu aj pravu cast tela...tie aktivity su tak vedene....

surama
13. feb 2024

@luxus10 Myslis? To by bolo super 🙏 Len on mal aj torticollis, ktory som tiez sama zistila a potom ked sme chodili po lekaroch, tak mi bolo povedane, ze to ma od narodenia a preto aj ta zlezana hlavicka aj asymetria tvare. Bezny clovek si to asi nevsimne, ale ja to vidim.

luciferka93
13. feb 2024

Toto mal predtým, len nekvalitná foto, lebo sa furt vrtel

Mame chlapca takže tam bolo riziko že, to bude vidieť veľké, ale není. Pekne sa mu to zrovnalo. Fotku teraz pošlem neskôr, lebo nedá sa mi ho odfotiť 😄😅

luciferka93
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabriela228
13. feb 2024

Stačí výmenný lístok od doktora. My sme sa objednali telefonicky do Martina lebo to máme bližšie. Voľný termín bol až za mesiac lebo majú toho veľa. Nás po skenovaní poslali aj k svojmu neurológovi oproti do budovy a potom sme sa vrátili naspäť a už len vybrali prilbu a 2 týždne čakali na výrobu.

lienka.7
13. feb 2024

@autorka možno by tak nevadila zlezanost ako ta asymetria. Ty to nevidíš? Vypýtaj si lístok na jej zmeranie.

zuzka102
13. feb 2024

Samozrejme ze to ries.

sinusoida
13. feb 2024

@surama neurobila po svojom? No, dieťaťu treba meniť polohu a potom hlavička nebude deformovaná...

mima172
13. feb 2024

@surama Moja dcéra mala tiež torticollis, na uvoľnenie sme cvičili 3x denne Vojtovku (kvôli torticollisu + hypertonusu). Nekázali vám cvičiť? Mne fyzioterapeutka vravela, že ak sa poriadne nerozcvičí, tak to môže spôsobiť bolesti dokonca aj v dospelosti.
@sinusoida pani píše, že dieťa malo torticollis. Dieťa s torticollisom nenapolohujete.

luciferka93
13. feb 2024

@sinusoida nie je to vždy tak. My sme polohovali stále, a malý si vždy otočil hlavu aj tak na svoju stranu a to sme skúšali všetko možné... Nakoniec pomohol vankúšik s otvorom a keď bol väčší začal spávať aj na opačnej strane, a hlavičku ma peknú ☺️

surama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surama
13. feb 2024

@mima172 Mojmu to diagnostikovali neskoro, takze sme potom chodili cvicit Bobatha, potom plavanie a nejake cviky na doma. On uz mal vtedy cez rok, mozno aj rok a pol, a to sa uz Vojtovka necvici. Ten krk mu na rehabkach natiahli, ale to je take docasne. Akonahle podrastie, hned mu ide hlava nabok a musime doma natahovat. Ja som predtym netusila, ze ma nejaky problem s krkom, lebo to nemal nejake vyrazne, az okolo roka sa tak vytiahol, krk sa mu natiahol a vtedy to bolo vyraznejsie vidno a zacala som zistovat, preco to tak ma. Pediatricka nic neriesila.