Je toto šiesta choroba?

8. máj 2023

Ahojte,

7m dcerka mala 3 dni velmi vysoke teploty a od vcera sa takto vyhadzuje postupne vid foto.je to 6 choroba?

Dakujem

ivka21
8. máj 2023

Väčšinou sa potom robia vyrazky na nohách a prstoch rúk. Nič nedáte keď si pre voláte na pohotovosť ci môžete prísť. Mi sme dokonca len poslali fotku a tak to diagnostikovali. Ak je to 6 choroba je to veľmi nákazlivé.

autor
8. máj 2023

@ivka21 to si nemylite s ruky nohy usta?
Volala som vcera na pohotovost,viem ze je to infekcne tak preto s nou nechcem nikam chodit.na pohotovosti mi moc nepomohli,ze len zrazat teplotu,no uz od 4 rana teplotu nema.len ten vysyp je taky vselijaky.starsia to mala pred par rokmi ale ten vysyp bol taky intenzivny,cely trup chrbat aj tvar.tak som na pochybach

angelovka
8. máj 2023

Dcerka to mala tak isto a slo o 6tu chorobu, teploty a potom fliaciky hlavne na hrudniku a chrbatiku. Isli jej aj zuby takze imunita bola oslabena. Ak su fliaciky na tcaricke ide skor o 5tu chorobu, ak na prstoch , rukach nohach ustach tak 7 ma choroba.

autor
8. máj 2023

@angelovka ano,zubky jej idu prave,jeden sa prerezal vo stvrtok,teploty vsak nemala len bola nervozna.vo stvrtok sme boli u neurologicky a v piatok zaniest spravu obvodnej,tam plna cakaren,tak asi to lapla odtial 😏 lebo v piatok poobede zacali teploty,neslo ich zrazit,v noci mala aj cez 39C.
Na tvaricke nema,len trochu na brusku,pod pazuchami,zatylok,plecia a cely chrbatik.

petamich
8. máj 2023

ano podla mna to bude ona

ankare
8. máj 2023

Myslím, že ano.

jaskolka
8. máj 2023

6 choroba. V podstate už to končí, vysyp je posledný, teploty už nebudú.

katarinka89
8. máj 2023

Treba jej posilniť imunitu teraz. Aby k tomu neschytala niečo dalsie-

autor
8. máj 2023

@katarinka89 ako?dostava probiotika.starsia chodi do skolky,cize hocikedy moze nieco doniest,tomu sa nevyhnem🤷‍♀️

domka222
8. máj 2023

Ak už nemá horúčky a výsyp nesvrbí,tak potom áno. Moja to mala všade, aj tvár. Ale na fotke mi to príde také drsnejšie. Moja mala čisto také malé "fliačky "

katarinka89
8. máj 2023

To už je na tebe ako a čím, ja používam lieky z lekárni na imunitu. Radím ti to preto, lebo kombinácia zuby+ tieto choroby 5,6,7 dodrbu imunitu. Moja po tej 6tej schytal aftoznu stomatitidu a to bola ,,bomba,, ....2 týždne bola v prdeli z toho. Hrôza

zuzkaa1991
8. máj 2023

Nasa mala v takom veku pravda ze prvýkrát take vysoke teploty ale mala len trosku na hrudniku a na krku takze ak uz nic nie je...max dat fenistil kvapky ak je dieťa nervozne za par dni zmizne

banalu
8. máj 2023

Ano, ak teplota ustupila, tak ide o 6tu chorobu, aj moja tak mala - 3 dni teplota, 4ty den skoncila a vyhadzala sa. Za dva dni bolo po.

domiklik
8. máj 2023

@ivka21 to je 7ma

domiklik
8. máj 2023

Áno je to ucebnicovy príklad 6tej choroby.

ivka21
8. máj 2023

Áno asi som si to pomýlila so 7dmou