Je toto piata choroba?

21. jan 2023

Dobrý deň. 6tu chorobu sme už mali. Môže byť toto 5ta choroba? Máme 10 dní po mmr ale lekár ma uistil že reakcia na očkovanie to nie je. 3 dni horúčka a potom výsyp. Má to na hrudi,krku a tváričke kus na rúčke a máličko na nožičke. Vidí sa ma že to má jemnejšie ako včera čiže ústup tam je.

mummy01
21. jan 2023

Toto bude siesta choroba

autor
21. jan 2023

@mummy01 tú už mala.

msnesquik
21. jan 2023

Piata je choroba ma typicky vysyp na licach, ako keby ste dietatko udreli po oboch lickach, taky motylik

mamickalisticka
21. jan 2023

Naše dvojky mali takýto vysyp po očkovaní tiež

autor
21. jan 2023

@msnesquik no to že má aj na líčkach .. ale najviac na hrudi

autor
21. jan 2023

@mamickalisticka čiže je realna možnosť že z očkovania však? A kolko dni trval výsyp? Zatial to má 3 dni ale tak že prvý deň bol veľmi jemný na prvý pohlad ho nebolo ani vidno včera ho mala brutál dneska má tiež ešte dosť ale myslim že už jemnejšie ako včera.

mareen1
21. jan 2023

Moja dcéra mala to isté ca. 10 dní po ockovani MMR. Horúčka a takýto vysyp. Na lickach a hrudi. Trošku aj na stehnách. Podľa lekára to bola klasická reakcia na očkovanie (pre neho dobrý znak, že telo bude mať dobré protilátky).

mareen1
21. jan 2023

Fotka z netu ako vysyp po mmr očkovaní vyzera

autor
21. jan 2023

@mareen1 ááano je to presne tento výsyp!!!! Čiže je to v poriadku? Panebože ani neviete ako mi odlahlo😔❤️ ďakujem❤️a cca koľko dní?

mareen1
21. jan 2023

Nie dlho. Už sa presne nepamätám. Keď horúčka ustúpila vysyp za pár dní vybledol

lucia147852
21. jan 2023

Samozrejme že je to po očkovaní. To je reakcia na osypkovu zložku. Keby si dr aspoň pribalovy leták precita 🤷

kleopatra114
21. jan 2023

Samozrejme , že je to vysyp po MMR. Normalny NU po tomto ockovani . Moja ho mala na 5-6 deň . Piata choroba sa vyznačuje typickým červeným sfarbením tvare v tvare motyla .

3nikus30
21. jan 2023

Jednoznačne z očkovania

mamickalisticka
21. jan 2023

Podľa mňa tak 5dni trvalo, samozrejme som sledovala či to mizne a mizlo postupne, takže sa nebáť.. je to isto z očkovania